eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Albatross Towers: jest pozwolenie na III etap inwestycji

Albatross Towers: jest pozwolenie na III etap inwestycji

2014-02-12 13:54

Albatross Towers: jest pozwolenie na III etap inwestycji

Albatross Towers © fot. mat. prasowe

Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę III etapu inwestycji Albatross Towers w Gdańsku. Pozwolenie obejmuje lokale mieszkalne wraz z infrastrukturą. W ramach tego etapu inwestycji powstanie 177 lokali, a rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze w pierwszym kwartale 2014. Mieszkania z tego etapu inwestycji są już dostępne w sprzedaży.
Albatross Towers to inwestycja znajdująca się na gdańskim Przymorzu. ROBYG – w ramach projektu – planuje wybudować 5 nowoczesnych budynków o 18-kondygnacjach. W ramach inwestycji powstaną mieszkanie o podwyższonym standardzie oraz lokale użytkowe – w sumie około 750 lokali. Z najwyższych pięter doskonale widać całą Zatokę Gdańską.

„Sprawne uzyskiwanie pozwoleń na budowę oznacza wprowadzanie kolejnych etapów inwestycji do sprzedaży, a tym samym utrzymywanie wysokiej liczby lokali w ofercie. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wysokiego potencjału kontraktacji. Dowodem jest choćby wynik za 2013 rok. Kontraktacja była rekordowa i wyniosła 1731 lokali, co wyniosło ROBYG na pozycję lidera wśród giełdowych deweloperów. Zarząd chce utrzymać podobną tendencję w nadchodzących latach, dlatego elastycznie reaguje na potrzeby rynku, wprowadza do oferty następne etapy inwestycji. To kolejny krok do utrzymania przez ROBYG atrakcyjnej oferty, a tym samym wysokiego potencjału kontraktacji. Szczerze wierzymy, że tak skrupulatnie przemyślana i wdrażana przez Zarząd strategia zaowocuje kolejnymi dobrymi latami dla spółki” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Po 20 grudnia ROBYG SA weszła do indeksu sWIG80 w wyniku przeprowadzenia przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie korekty po 3 kwartale 2013 roku. Wtedy to została wprowadzona w życie korekta składu indeksów na GPW.

fot. mat. prasowe

Albatross Towers

Albatross Towers to inwestycja znajdująca się na gdańskim Przymorzu. ROBYG – w ramach projektu – planuje wybudować 5 nowoczesnych budynków o 18-kondygnacjach.


Po 3 kwartałach 2013 roku Grupa ROBYG osiągnęła przychody w wysokości 369 mln zł, czyli o 16% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012. Ekonomiczny zysk netto Grupy wyniósł 59,3 mln zł.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: