eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Villa Juliette – nowa inwestycja na Bemowie

Villa Juliette – nowa inwestycja na Bemowie

2014-08-07 13:57

Villa Juliette – nowa inwestycja na Bemowie

Villa Julette fot.1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na warszawskim Bemowie powstanie nowa inwestycja budowlana firmy Totalbud – Villa Juliette, oferująca 38 mieszkań 2-, 3- oraz 4- pokojowych o zróżnicowanym metrażu. Do dyspozycji lokatorów oddane będą także 53 miejsca parkingowe na dwóch kondygnacjach garażowych. Pięciopiętrowy budynek dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj także: Co czeka rynek nieruchomości w 2024 roku?

Warszawska firma Totalbud wygrała przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego Villa Juliette na warszawskim Bemowie. Projektantem obiektu jest biuro FAAB Architektura. Budowa ta jest pierwszym przedsięwzięciem biznesowym na polskim rynku francuskiej Grupy Spirit. Deweloperem projektu jest Bemowo Drogomilska sp. z o.o. należąca do wspomnianej grupy. Pięciopiętrowy budynek powstanie przy ulicy Drogomilskiej 12 na Jelonkach Północnych na działce o powierzchni 900 m². W chwili obecnej trwa zabezpieczanie wykopów w technologii ścianki berlińskiej. Grunty pod posadowienie budynku stanowią gliny zwięzłe, bez wód gruntowych, stąd prace przebiegają sprawnie i planowo. Część podziemna inwestycji (dwie kondygnacje garażowe na 53 miejsca parkingowe) będzie wykonana w technologii białej wanny.

W budynku zadbano nie tylko o estetykę, ale także o komfort, przyjazne otoczenie i funkcjonalność. Garaże podziemne będą mogły przyjąć samochody z instalacjami gazowymi. Na każdej z kondygnacji garażowych będą miejsca dla niepełnosprawnych. Także wszystkie zaprojektowane spadki na dojściu do budynku nie wymagają stosowania urządzeń ułatwiających dostęp do domu dla niepełnosprawnych. Z kolei na parterze wszystkie cztery mieszkania będą posiadały ogródki. Okna w elewacji od ulicy Powstańców Śląskich będą się cechowały zwiększonym współczynnikiem tłumienia hałasu. Budynek od wspomnianej ulicy będzie dodatkowo oddzielał kilkumetrowy pas zieleni.

fot. mat. prasowe

Villa Julette fot.1

Okna w elewacji od ulicy Powstańców Śląskich będą się cechowały zwiększonym współczynnikiem tłumienia hałasu


Jean Claude Bertojo ‒ prezes zarządu Spirit SA ‒ pierwszą polską inwestycję firmy skomentował następująco: Spirit jest jednym z głównych francuskich deweloperów i inwestorów. Rozpoczęliśmy właśnie budowę inwestycji Villa Juliette przy ulicy Drogomilskiej 12 na warszawskim Bemowie i projekt ten od razu spotkał się bardzo pozytywnym odbiorem. Jeszcze przed rozpoczęciem prac udało nam się znaleźć nabywców na jedną czwartą mieszkań. To kameralny budynek z zaledwie 38 mieszkaniami, który doskonale wkomponowuje się w istniejącą zabudowę i zapewnia nabywcom łatwy dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej ‒ do przedszkoli, szkół, galerii handlowych i transportu miejskiego, w tym budowanej drugiej linii metra. Zakończenie budowy planujemy na IV kwartał 2015 roku, a przy projekcie współpracujemy z doświadczonymi i uznanymi na warszawskim rynku partnerami ‒ firmą Totalbud w zakresie generalnego wykonawcy i firmą Homebroker w zakresie sprzedaży.

fot. mat. prasowe

Villa Juliette fot.2

Części wspólne tej inwestycji firma odda „pod klucz”, natomiast mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim


Z ramienia Totalbudu przy budowie Villi Juliette obecnie pracuje ok. 25 ludzi i ok. ośmiu maszyn. Części wspólne tej inwestycji firma odda „pod klucz”, natomiast mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. Będą to mieszkania: dwupokojowe o metrażach od 37,29 do 41,95 m²; trzypokojowe od 58,19 do 66,53 m²; czteropokojowe 77,6 m². Parter zajmą cztery mieszkania, natomiast na kondygnacjach wyższych będzie ich 5-7. Wszystkie mieszkania posiadają balkony. Budynek został zaprojektowany na planie prostokąta – długość całkowita obiektu wynosi 33,35 m, zaś szerokość całkowita 13,3 m. Elewacja, która wykończona będzie tynkiem, została urozmaicona za pomocą indywidualnie zaprojektowanej oprawy okien ( umieszczonych w płytkich niszach). Nisze w zależności od kondygnacji są „obracane” wokół osi okna, co dodatkowo urozmaica elewację. Kolorystyka budynku utrzymana jest w ciepłych barwach, przy czym większość powierzchni elewacji pokrywa kolor kości słoniowej. Akcenty (oprawa okien) oraz barierki będą miały odcień brązowy.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: