eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Wynajem mieszkania: na co zwracamy uwagę?

Wynajem mieszkania: na co zwracamy uwagę?

2014-09-13 01:05

Wynajem mieszkania: na co zwracamy uwagę?

Wynajmujących interesuje pełne umeblowanie © Tilio & Paolo - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Atrakcyjna cena, pełne umeblowanie i wyposażenie, dogodna komunikacja, bliskość uczelni lub miejsca pracy oraz ciepła woda z sieci miejskiej to czynniki, na które zwracamy największą uwagę, wynajmując mieszkanie - wynika z badania zrealizowanego przez portal nieruchomości Domy.pl. Pośrednie znaczenie dla wynajmujących ma natomiast monitoring czy też możliwość palenia tytoniu w mieszkaniu.
Respondenci badania portalu Domy.pl zostali poproszeni o wskazanie do pięciu najważniejszych czynników, które mają decydujący wpływ na wybór mieszkania do wynajęcia. Cena, umeblowanie oraz lokalizacja okazały się kluczowe – możliwie jak najniższa kwota czynszu to najważniejsza zaleta oferty dla 71% badanych. Dla blisko połowy (48%) duże znaczenie ma pełne umeblowanie i wyposażenie mieszkania, a dla 46% dobra komunikacja z najważniejszymi punktami miasta. Nieco ponad 40% badanych jako ważny czynnik podaje bezpośrednią bliskość uczelni lub miejsca pracy, natomiast dla 39% kluczową zaletą jest dostęp do ciepłej wody z sieci miejskiej, a co za tym idzie – brak piecyka gazowego w lokalu.

Dla blisko co czwartego respondenta (24%) jednym z istotniejszych czynników decydujących o wyborze mieszkania do wynajęcia jest dostęp do balkonu lub tarasu. Zgoda właściciela na trzymanie w lokalu psa lub kota to z kolei walor istotny dla 18% badanych.

Wg badania portalu Domy.pl podłączenie do telewizji kablowej jest dla poszukujących ofert wynajmu ważniejsze niż wysoki standard wykończenia lokalu. Pierwszą zaletę wybrało 16%, a drugą 13% respondentów.

Najemcy nie są z reguły osobami zmotoryzowanymi. Potwierdza to niewielki odsetek klientów, dla których garaż lub miejsce parkingowe jest istotną zaletą przy wyborze mieszkania. Czterema kątami dla własnego samochodu zainteresowanych jest tylko 12% klientów.

fot. mat. prasowe

Co jest dla Ciebie szczególnie ważne podczas wyboru mieszkania do wynajęcia?

Najważniejsza dla najemców jest przystępna cena wynajmowanej nieruchomości.


Lokal w bloku na osiedlu strzeżonym postrzegany jest jako zaleta jedynie przez 4% badanych. Fakt ten potwierdza, że w mieście czujemy się bezpiecznie bez względu na to, czy mieszkamy na osiedlu strzeżonym z monitoringiem i ochroną czy na „zwykłym” osiedlu otwartym. Mało istotnym czynnikiem decydującym o wyborze M jest również możliwość palenia tytoniu w lokalu (istotne dla niespełna 8% respondentów).

Informacje o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-7 września na grupie 844 osób poszukujących ofert mieszkań do wynajęcia w portalu nieruchomości Domy.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: