eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowe inwestycje mieszkaniowe: co wybudują deweloperzy?

Nowe inwestycje mieszkaniowe: co wybudują deweloperzy?

2015-03-17 15:41


Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl


Naszą kolejną inwestycję o nazwie Idea zapowiedzieliśmy już podczas ostatnich targów mieszkaniowych w Gdańsku. Osiedle powstanie na pograniczu Oliwy i Przymorza, pomiędzy ulicami Beniowskiego i Droszyńskiego, na terenie po Międzynarodowych Targach Gdańskich. Poza dobrą lokalizacją i rozwiniętą infrastrukturą, projekt wyróżniać będzie atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej. W jej tworzenie włączą się uznani artyści. Pragnęliśmy stworzyć tętniącą życiem, inspirującą przestrzeń, w której chce się być, nie ma miejsca na nudę, która wyzwalać będzie w ludziach to, co najlepsze.

W najbliższym czasie powstaną trzy pierwsze budynki, w których znajdą się mieszkania o powierzchni od 40 do 100 mkw. W pierwszym budynku, który będzie miał wiele przeszkleń, balustrady, loggie, zaoferujemy przede wszystkim mieszkania 2- i 3-pokojowe. Elewację ze starannie zaprojektowanymi detalami z cegły ozdobią grafiki przedstawiające prace malarskie naszego partnera artystycznego. Planujemy wprowadzenie w Idei inteligentnego systemu sterowania urządzeniami i instalacjami w mieszkaniu, który będzie dostępny dla klientów w standardzie.

Jeszcze w tym roku w Pruszczu Gdańskim rozpoczniemy również budowę inwestycji Brama Żuław oraz nowego projektu usytuowanego w Gdyni na pograniczu dwóch dzielnic: Karwin i Dąbrowy.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction


W tym roku kluczowymi projektami będą kolejne etapy naszej sztandarowej inwestycji Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Budowa trzeciego etapu rozpocznie się w połowie roku. Wiosną rozpoczniemy także budowę drugiego etapu osiedla Zielona Dolina w warszawskiej Białołęce, w którym powstanie ponad 300 lokali. Zaoferujemy mieszkania od funkcjonalnie zaprojektowanych kawalerek o powierzchni od 25 mkw. do apartamentów o powierzchni blisko 130 mkw. We wszystkich inwestycjach zapewniamy wysoki standard budynków oraz wykończenia. Mieszkania będą dostępne w cenie od 4.900 zł/ mkw. Na osiedlu Zielona Dolina oferujemy obecnie wybrane lokale w promocyjnej cenie 4.324 zł/mkw., a w Bliskiej Woli wybrane mieszkania z 5% rabatem.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service


Dysponujemy obecnie bankiem ziemi, pozwalającym na wybudowanie mieszkań o powierzchni blisko 120.000 m kw. W 2015 roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży co najmniej pięć nowych inwestycji, z których cztery zlokalizowane będą w Krakowie, a jedna w Warszawie.

Już w kwietniu br. w Krakowie rusza budowa kompleksu mieszkaniowego Zawiła na Klinach. W inwestycji znajdą się 84 mieszkania o powierzchni od 34 do 78 mkw. w cenie od 5.000 zł/ mkw. Przewidziany jest tu garaż podziemny i lokale handlowo-usługowe na parterze budynku.

W tym roku mamy w planach również rozpoczęcie budowy inwestycji wielorodzinnej w pobliżu hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena Kraków. Budynki wielorodzinne powstaną także w Białym Prądniku oraz Nowej Hucie, w której mieszkania będą dostępne w programie MdM. Więcej informacji na temat tych projektów podamy na przełomie kwietnia i maja.

Ponadto, w tym roku chcemy ruszyć w Warszawie z budową kameralnej inwestycji przy ul. Owsianej 9 na Pradze Południe. Na parterze inwestycji znajdzie się część usługowa, na pierwszym piętrze – biurowa, a na wyższych kondygnacjach będą mieszkania. Dojazd do centrum miasta nie zajmie stąd więcej niż 20 minut. W pobliżu znajduje się Park Skaryszewski, Park OWS Waszyngtona, Park Obwodu Praga Armii Krajowej i Soho Factory.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates


Na rok 2015 zaplanowaliśmy uruchomienie dwóch mieszkaniowych projektów inwestycyjnych w Warszawie. Będą to osiedla na Żoliborzu oraz na Woli. Pierwsze z nich to drugi etap inwestycji Apartamenty przy Krasińskiego, której pierwsza faza została zakończona w 2013 roku. Na położonym obok gruncie przy ul. Przasnyskiej powstanie jeszcze jeden budynek z 124 mieszkaniami.

Realizacja drugiego projektu, zlokalizowanego na działce przy ul. Nakielskiej, będzie przebiegać dwufazowo. Docelowo powstanie w nim 251 lokali. Obie działki są położenie blisko centrum, a jednocześnie znajdują się w zielonej, spokojnej okolicy. W przypadku obu inwestycji w tym roku mamy nadzieję uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć sprzedaż mieszkań.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest


Rozpoczęliśmy niedawno realizację inwestycji na Pradze Północ przy ulicy Siedleckiej. Sąsiedztwo stacji drugiej linii metra, jak również możliwość zakupu mieszkań w programie MdM oraz nowoczesny design tego projektu sprawiają, że inwestycja cieszy się zainteresowaniem klientów.

Kamil Niedźwiedzki, analityk

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.