eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowa Motława - mieszkania i condohotel w Gdańsku

Nowa Motława - mieszkania i condohotel w Gdańsku

2015-07-03 13:56

Nowa Motława - mieszkania i condohotel w Gdańsku

Nowa Motława - wizualizacja projektu © fot. mat. prasowe

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów ruszyły prace przy najnowszej inwestycji firmy Dekpol SA. Nowa Motława będzie kompleksem mieszkalno-hotelowym, w ramach którego powstanie niemal 300 lokali mieszkalnych oraz aparthotel ze 174 apartamentami. Autorem projektu, który w wyraźny sposób nawiązuje do historycznej zabudowy, jest pracownia Kozikowski Design.
Nowa Motława powstaje w niedalekim sąsiedztwie najbardziej znanych atrakcji turystycznych miasta, m.in. Żurawia, Filharmonii Bałtyckiej i ulicy Długiej. Plany dewelopera zakładają powstanie części mieszkalnej z 298 apartamentami mieszkalnymi o powierzchni od 27 do 74 m2. Natomiast w północno-zachodnim skrzydle kompleksu powstaną 174 jedno- i dwupokojowe apartamenty hotelowe o powierzchniach od 22 do 41 m2, które sprzedawane będą w systemie condo.

Zarówno mieszkańcy, jak i goście hotelowi będą mogli korzystać z ponad 450-metrowej strefy wellness z basenem wewnętrznym o powierzchni 80m2, saunami, jacuzzi i siłownią. Obecnie trwają jeszcze rozmowy na temat zagospodarowania nadbrzeża i stworzenia mariny jachtowej.

W części aparthotelowej nie zabraknie ponadto całodobowej recepcji do obsługi gości i zaplecza gastronomicznego, gdzie będą serwowane śniadania. Ponadto w apartamentach hotelowych zostaną zastosowane inteligentne systemy zarządzania typu teletechnika SMART oraz system BMS.

Architektura pięciu połączonych ze sobą 8- i 7-kondygnacyjnych budynków inspirowana jest historyczną zabudową wyspy. Do znajdujących się w okolicy zabytkowych spichlerzy nawiązują charakterystyczne dwuspadowe dachy, pokryta jasnymi płytami cementowymi elewacja
oraz drewniana stolarka okienna.
„Wyspa Spichrzów w Gdańsku przeżywa swój renesans i w najbliższej przyszłości ma szansę stać się jedną z najmodniejszych dzielnic miasta, zarówno pod kątem miejsca do życia i pracy, jak i wypoczynku. Dlatego naszą ofertę adresujemy do osób, które poszukują bezpiecznej inwestycji w atrakcyjnej lokalizacji z gwarancją pewnego zysku” – mówi Mariusz Tuchlin.

Poza reprezentatywnym sąsiedztwem Głównego Miasta ogromną zaletą lokalizacji inwestycji jest doskonała komunikacja z Lotniskiem, Dworcem Głównym i Południową Obwodnicą Gdańska. Kompleks Nowa Motława położony jest zaledwie ok. 15 minut drogi od plaży Górki Zachodnie i 20 minut od rezerwatu Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej.
Oferta na zakup apartamentu hotelowego obejmuje: pełne wykończenie i wyposażenie, czynsz gwarantowany w pierwszych 5 latach w wysokości 33 % ceny netto nabytej inwestycji , a w kolejnych latach (6-15) czynsz proporcjonalny w wysokości 50% przychodu z usług noclegowych.

fot. mat. prasowe

Nowa Motława - wizualizacja projektu

Nowa Motława wyglądem nawiązuje do tradycyjnej zabudowy na wyspie.


Apartamenty mieszkalne będą z kolei sprzedawane w stanie deweloperskim lub z opcją wykończenia „pod klucz”. Istnieje również możliwość zakupu lokalu mieszkalnego w systemie „kup i wynajmij” z możliwością podpisania umowy najmu na 5 lat , podziałem zysków z operatorem w proporcji 70/30% i gwarantowaną stopą zwrotu z inwestycji (minimum 5% w skali roku).

Deweloperem i Generalnym Wykonawcą kompleksu Nowa Motława jest Dekpol SA. Inwestycja będzie realizowana w II etapach. W ramach pierwszego etapu powstaną 94 apartamenty mieszkalne i aparthotel ze 174 jednostkami hotelowymi. Dekpol rozpoczął już sprzedaż, a termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: