eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jak mieszkają polscy studenci?

Jak mieszkają polscy studenci?

2015-10-02 12:58

Przeczytaj także: Mieszkanie dla studenta: najlepszych ofert już nie ma


Gdzie polscy studenci poszukują mieszkania?


51% studentów wynajęło mieszkanie dzięki Gumtree i innym podobnym portalom, 34% studentów wynajęło obecne mieszkanie dzięki poleceniom rodziny lub znajomych, 9% posłużyło się stronami dot. wynajmu na FB, 3%wsparło się pomocą uczelni, 2% ogłoszeniami w mediach, tylko 1% znalazł mieszkanie przez agencję nieruchomości.

Relacje między współlokatorami


Ze względu na ogromną skalę zjawiska flatsharingu, relacje między współlokatorami są kwestią bardzo istotną. Okazuje się, że mieszkający razem studenci najczęściej pozostają w całkiem dobrych stosunkach, jednak aż 1 na 4 nie utrzymuje żadnych relacji towarzyskich ze swoimi współlokatorami.

fot. mat. prasowe

Relacje ze współlokatorami

Blisko połowa badanych zadeklarowała, że przyjaźni się ze współlokatorami


A jeśli już się kłócimy, to o co najczęściej? Dla 60% studentów podstawową kwestią sporną jest bałagan w mieszkaniu. Inne, zdecydowanie rzadsze problemy to zbyt częste wizyty znajomych (5%), głośne imprezy (4%), odmienny światopogląd (4%) oraz kwestie finansowe (3%). ¼ studentów w ogóle nie doświadcza konfliktów w ramach współdzielonego mieszkania.

Portal Gumtree postanowił wyjść naprzeciw potrzebom studentów i stworzył nową platformę, która pomoże dobrać idealnych współlokatorów – Flatmejt.pl. Jeżeli więc chcielibyśmy uniknąć niespodzianki w postaci współlokatora – imprezowicza czy też wolelibyśmy nie trafić na osobę, dla której "porządek" jest tylko nic nie mówiącym zapisem w słowniku, powinniśmy bliżej zapoznać się z tym serwisem.

Informacje o badaniu


Raport Gumtree „Jak mieszkają polscy studenci?” powstał na podstawie badania ankietowego (CAWI) przeprowadzonego w dniach 2-17 września 2015 przez Europejskie Forum Studentów AEGEE na grupie 300 respondentów, studiujących w 2 największych ośrodkach akademickich (Warszawie – 39% respondentów i Krakowie – 32%) oraz innych miastach uniwersyteckich w Polsce (29%).

poprzednia  

1 2

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: