eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościPorady › Wynajem mieszkania: klient korporacyjny najemcą idealnym?

Wynajem mieszkania: klient korporacyjny najemcą idealnym?

2016-01-05 10:12

Wynajem mieszkania: klient korporacyjny najemcą idealnym?

Klient korporacyjny najemcą idealnym? © BillionPhotos.com - Fotolia.com

Coraz więcej międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w Polsce. Ma na to wpływ nie tylko rynek biznesowy, który nie jest jeszcze nasycony w takim stopniu jak rynki zachodnie i na którym wciąż znajduje się sporo miejsca dla nowych zagranicznych inwestycji. Możemy pochwalić się bardzo dobrze wykształconymi młodymi ludźmi, którzy w dziedzinach takich jak informatyka czy nowe technologie nie mają sobie równych. Te czynniki powodują, że do największych polskich miast, zwłaszcza na początku nowego roku, napływa coraz więcej obcokrajowców oraz przedstawicieli z innych miast, którzy w związku z otwieraniem nowych filii swoich firm zostają przydzieleni do koordynowania w nich projektów krótko- i długoterminowych.
Dla inwestorów, którzy decydują się na zakup nieruchomości w celu ich późniejszego wynajmowania pracownicy korporacyjni to jeden z najlepszych typów klientów. Podjęcie decyzji o wynajmie mieszkania dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to przede wszystkim bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla właściciela mieszkania. Niejednokrotnie czynsz za wynajmowane mieszkanie opłacane jest bezpośrednio przez zatrudniającą wynajmującego firmę.
- Oprócz gwarancji terminowych opłat za mieszkanie, właściciel nie martwi się także o czas trwania umowy, gdyż zazwyczaj podpisywana jest ona w takich sytuacjach na minimum dwa lata - mówi Damian Wojtas, ekspert biura nieruchomości NowodworskiEstates.

Taki zapis daje obu stronom większy komfort współpracy i stabilność najmu. Nieruchomości, jakich poszukują osoby po przyjeździe do Polski czy zmianie miejsca zamieszkania muszą być jednak tymi “z najwyższej półki”. Tu liczy się nie tylko lokalizacja, ale także wyposażenie dostępne w nowym “M”.
- Konieczne jest, aby mieszkanie zaopatrzone było we wszystkie potrzebne sprzęty AGD oraz meble, gdyż wiadomym jest, że klienci zagraniczni czy pochodzący z drugiego końca Polski, nie przywożą ich ze sobą - podkreśla ekspert.

Ze względu na pełnioną funkcję i czas pracy najemcy często mieszkanie to nie nosi niemalże żadnych śladów użytkowania po zakończeniu umowy, co jest wyjątkowo cenną informacją dla właściciela nieruchomości. Wspomniana już lokalizacja to także ważny punkt na liście potencjalnego najemcy.

fot. BillionPhotos.com - Fotolia.com

Klient korporacyjny najemcą idealnym?

Podjęcie decyzji o wynajmie mieszkania dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to przede wszystkim bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla właściciela mieszkania.


Najbardziej cenione są inwestycje znajdujące się w pobliżu centrum miasta bądź w bliskim sąsiedztwie miejsca pracy wynajmującego. Przeprowadzka do nowego miejsca wiąże się z koniecznością zaadaptowania się do nowego stylu życia i miasta, a bliskość rynku zdecydowanie ułatwia zachodzenie tego procesu. Możliwości wyboru jest jednak co niemiara, gdyż najbardziej pożądanymi typami mieszkań są kawalerki oraz te typu one-bedroom, zaś najczęstsze wymagania dotyczące okolicy to dobre skomunikowanie z pozostałymi rejonami miasta, strzeżone osiedle i nowe budownictwo.
- Pożądanymi lokalizacjami we Wrocławiu są okolice Green Towers, Credit Suisse oraz Parku Technologicznego, zaś w Krakowie - osiedla położone przy korporacjach na Ruczaju oraz podobnie jak we Wrocławiu - Krakowski Park Technologiczny - precyzuje Damian Wojtas.

W sytuacji, kiedy przychodzi potencjalnemu najemcy zmierzyć się z nowym środowiskiem, a niejednokrotnie też zupełnie innym językiem, nieoceniona jest pomoc biura nieruchomości. Wykwalifikowani agenci pomogą w przygotowaniu i spełnieniu wszystkich koniecznych formalności, a także we wzajemnej komunikacji, gdy w grę wchodzi np. podpisanie umowy w języku angielskim.
- Nie znając topografii miasta o wiele łatwiej jest zwrócić się o pomoc w znalezieniu lokum do osób, które specjalizują się w obrocie nieruchomościami na danym terenie, stąd najczęściej klienci korporacyjni zgłaszają się do topowych agencji nieruchomości w danym mieście - tłumaczy ekspert NowodworskiEstates.

Transakcje zawierane z takimi klientami zazwyczaj przebiegają sprawnie i bezproblemowo, zaś zawarta współpraca okazuje się być często odnawiana w przyszłości.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • karolinka / 2016-01-07 19:01:47

    Warto pomyśleć też o takim rozwiązaniu jakie daje Wola Invest, apartament pod wynajem z którego można korzystać w razie potrzeby. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.