eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościPorady › 6 wskazówek jak szybko sprzedać mieszkanie

6 wskazówek jak szybko sprzedać mieszkanie

2016-03-26 00:23

6 wskazówek jak szybko sprzedać mieszkanie

Wynajmij agenta © fot. mat. prasowe

Sprzedaż domu - zwłaszcza, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej - może być zaskakująco czasochłonna, a zarazem przynieść wiele wyzwań. Sprzedający zmuszony jest do nierzadkich wizyt obcych ludzi, którzy zajrzą w każdy kąt. Potencjalni kupujący będą krytykować miejsca, które są dla sprzedającego czymś więcej niż tylko czterema ścianami i dachem. Brak doświadczenia oraz emocjonalny związek z naszym domem z pewnością nie ułatwią nam szybkiej i przyjemnej transakcji. Przy odrobinie wiedzy i wsparcia bardziej doświadczonych osób z pewnością można uniknąć wielu pułapek wiążących się ze sprzedażą nieruchomości. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek w jaki sposób można wynegocjować najwyższą cenę ze sprzedaży domu, nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku.

Porada nr 1 – Odłóż emocje na bok


Jeśli zdecydujesz się sprzedać swój dom, powinieneś wcielić się w przedsiębiorcę oraz sprzedawcę domu. Porzuć rolę właściciela nieruchomości! Patrząc na transakcję z czysto finansowego punktu widzenia, można zdystansować się od emocjonalnych aspektów sprzedaży nieruchomości.

Porada nr 2 - Wynajmij agenta


Dobry agent pomoże ustalić uczciwą i konkurencyjną cenę względem innych nieruchomości, co zwiększy szansę na szybszą sprzedaż. Pośrednik nieruchomości może również pomóc w przytłumieniu emocji związanym ze sprzedażą domu. Agent będzie doskonałym łącznikiem sprzedawcy z potencjalnymi nabywcami. Pośrednik gwarantuje fachową pomoc. Jego doświadczenie i znajomość sytuacji na rynku przyspieszy proces sprzedaży, a może nawet wynegocjuje większą kwotę, niż się spodziewasz…. Ponadto, w momencie pojawienia się nieoczekiwanych komplikacji podczas procesu – niezbędna będzie pomoc ze strony fachowca.

Porada nr 3 – Odpowiednia wycena nieruchomości


Czy pracujesz z agentem, czy sprzedajesz nieruchomość na własną rękę – ustalenie ceny wywoławczej jest najistotniejszym kluczem transakcji. Pamiętaj dokonać analizy porównawczej na rynku. Nie martw się, że cena może być zaniżona, ponieważ w teorii, będzie to generować wiele ofert. W rzeczywistości, zaniżona cena domu może być strategią, aby wśród potencjalnych klientów wzbudzić dodatkowe zainteresowanie aukcją.

fot. mat. prasowe

Wynajmij agenta

Dobry agent pomoże ustalić uczciwą i konkurencyjną cenę względem innych nieruchomości, co zwiększy szansę na szybszą sprzedaż.


Porada nr 4 – Sprzedaż zimą? Nawet o tym nie myśl


Zima, zwłaszcza w okolicach świąt, jest to zazwyczaj martwy okres dla sprzedaży domu. Ludzie są zaabsorbowani zbliżającymi się świętami, natomiast aura pogodowa nie sprzyja zwiedzaniu nieruchomości, a sprzedaż może potrwać do… wiosny.

Porada nr 5 – Zdjęcia najlepszą wizytówką Twojego domu


Nawet barwne opisy nie potrafią oddać tego, co może przekazać proste zdjęcie. Należy pamiętać, że ogłoszenia bez zdjęć zupełnie nie przyciągają uwagi kupującego. Staliśmy się na tyle wygodni, że nie mamy ochoty odwiedzać nieruchomości, której ogłoszenie nie zawierało zdjęć. Unikaj ciemnych zdjęć. Nie zwracają one uwagi potencjalnego nabywcy. Ogłoszenie ma niewiele czasu, by zainteresować klienta - tylko kilka sekund zajmie potencjalnemu nabywcy przejrzenie oferty i przejście do kolejnej. Zdjęcie atrakcyjne to zdjęcie jasne i wyraźne.

 

1 2

następna

oprac. : iHouse

Oceń

0 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Wrocław - nieruchomości

    wojciech85 / 2016-04-01 09:30:57

    Niedawno we Wrocławiu kupowałem mieszkanie z rynku wtórnego za pośrednictwem firmy Verso Nieruchomości. Jest to fachowiec godny polecenia, który za tak wysoki poziom świadczenia usług wycenia się atrakcyjnie. Polecam każdemu. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.