eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › ATAL Nowe Żerniki w rozbudowie

ATAL Nowe Żerniki w rozbudowie

2017-02-22 13:54

ATAL Nowe Żerniki w rozbudowie

Atal Żerniki - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

ATAL rozszerza swoją ofertę rynkową o mieszkania dostępne w ramach drugiego etapu prac przy wrocławskim projekcie ATAL Nowe Żerniki. Plany dewelopera zakładają, że w tej fazie powstanie siedem budynków, a w nich 218 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i powierzchniach (od 27,43 do 99,90) oraz 14 lokali z przeznaczeniem na handel i usługi. Inwestycja ATAL stanie się częścią modelowego osiedla Nowe Żerniki, które docelowo ma stać się zupełnie nową dzielnicą na mapie Wrocławia.

Przeczytaj także: ATAL Nowe Żerniki: nowe mieszkania we Wrocławiu

W ramach ATAL Nowe Żerniki II przewidziano budowę siedmiu wielorodzinnych budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości (od 5 do 7 pięter), w których znajdzie się miejsce dla 218 mieszkań o powierzchni od 27,43 do 99,90 mkw., od kompaktowych kawalerek po przestronne, czteropokojowe lokale. Projekt zakłada również powstanie 140 funkcjonalnych komórek lokatorskich oraz 14 lokali usługowych. Deweloper pomyślał też o zmotoryzowanych, z myślą o których zaplanowano 282 miejsca postojowe.

Jak już wspomniano we wstępie, ATAL Nowe Żerniki ma być częścią w osiedla modelowego. Łącznie w I i II etapie prac powstanie 11 budynków zlokalizowanych na dwóch działkach. Ich architektura ma współgrać z pozostałymi elementami osiedla, a minimalizm - wyróżniać się na tle sąsiadujących zabudowań. Na terenie inwestycji powstanie plac zabaw, a całe osiedle zostanie przystosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Planowany termin oddania do użytkowania osiedla ATAL Nowe Żerniki II to IV kwartał 2018 r. Projekt inwestycji powstał w pracowni Major Architekci.

Osiedle ATAL Nowe Żerniki położone jest w zielonej części stolicy Dolnego Śląska, w okolicach ulicy Kosmonautów. Niedaleko jest stąd zarówno do terenów rekreacyjnych, jak i do komunikacji miejskiej. Dotarcie do dworca PKP Wrocław Mikołajów ma zajmować 10 minut, a bliskość drogi A8 pozwoli szybko znaleźć się na trasie S8 oraz A4 w stronę Katowic.

fot. mat. prasowe

Atal Żerniki - wizualizacja 2

Cena za mkw. w ATAL Nowe Żerniki II wynosi 5 400 złotych brutto za mkw.


W ofercie ATAL we Wrocławiu, oprócz ATAL Nowe Żerniki, znajdują się również inne projekty. Dwa etapy osiedla Dmowskiego 19 przy ulicy Romana Dmowskiego na Kępie Mieszczańskiej. W sąsiedztwie Odry - kompleks ATAL Towers przy ulicy Sikorskiego oraz Stara Odra Residence przy ul. Na Polance. W sprzedaży znajduje się także pierwszy etap osiedla Nowe Miasto Różanka.

fot. mat. prasowe

Atal Żerniki - wizualizacja 3

W tej części projektu powstanie 7 budynków z 218 mieszkaniami


Wrocław to istotny rynek dla deweloperów. Popyt na nowe mieszkania jest tu niezwykle wysoki, co potwierdzają wyniki spółki. W zeszłym roku sprzedaliśmy tu 500 lokali odnotowując 15% wzrost kontraktacji w tym mieście. Klienci szukają osiedli, które nie tylko gwarantują sprawną komunikację z centrum miasta, ale również oferują wiele udogodnień. ATAL Nowe Żerniki powstają w bardzo perspektywicznej części Wrocławia z łatwym dostępem do infrastruktury społecznej. Te czynniki stoją za sukcesem pierwszego etapu naszej inwestycji, na którym wolnych zostało tylko 14 mieszkań. Z pewnością kolejna odsłona projektu spotka się z równie wysokim zainteresowaniem – powiedział Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL.

Nowe Żerniki


Osiedle Nowe Żerniki to przełomowa inwestycja zaplanowana z ogromnym rozmachem. Inspiracją dla jej powstania była wystawa WUWA 1929, która prezentowała pokrewne rozwiązania architektoniczne. Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku powstało osiedle modelowe, zlokalizowane w pobliżu ulicy Zielonego Dębu we Wrocławiu. Sukces tego doświadczenia sprawił, że to właśnie we Wrocławiu zaplanowano kolejne tak prestiżowe przedsięwzięcie. Na terenie powstanie zróżnicowana, ale spójna zabudowa, która zagwarantuje nie tylko miejsca mieszkaniowe, ale również rozbudowaną infrastrukturę i dostęp do terenów rekreacyjnych.

W obrębie osiedla znajdą się: szkoła, przedszkole, żłobek, dom seniora, zespół boisk, place zabaw dla dzieci, liczne lokale usługowe, sklepy, miejsca do grillowania, osiedlowy bazarek, gabinet lekarza rodzinnego oraz dom kultury. Wszystkie wymienione udogodnienia będą ogólnodostępne dla mieszkańców. Dodatkowo, każda z części zabudowy będzie dysponowała prywatną przestrzenią do odpoczynku i zabawy.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: