eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Archicom rozbudowuje Osiedle Księżno

Archicom rozbudowuje Osiedle Księżno

2017-04-20 08:50

Archicom rozbudowuje Osiedle Księżno

Osiedle Księżno - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Archicom rusza ze sprzedażą kolejnych mieszkań realizowanych w ramach wrocławskiego osiedla Księżno. Tym razem przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 210 lokali - od kompaktowych M-3 po przestronniejsze czteropokojowe mieszkania o powierzchni od 38 do 79 mkw. Ceny zostały ustalone na takim poziomie, który umożliwia objęcie dopłatami w ramach rządowego programu Mieszkanie dla młodych.
Zlokalizowane przy ulicy Opolskiej społeczne osiedle Księżno docelowo składać się będzie z 11 kameralnych budynków, które dostarczą na dolnośląski rynek 382 lokale. Obecnie trwają prace związane z realizacją I etapu, który zostanie oddany do użytkowania w II kwartale nadchodzącego roku. Ze względu na zainteresowanie ze strony kupujących Archicom postanowił uruchomić sprzedaż kolejnych lokali. W ofercie znalazło się kolejnych 210 mieszkań, które - zgodnie z zapewnieniami dewelopera - mają być ustawne, dobrze doświetlone i umożliwiać swobodną aranżację. Przestrzeń lokali powiększać będą przynależące do nich balkony, tarasy lub ogródki. Nabywcy nadal mogą liczyć na wsparcie z przyszłorocznej puli dopłat MdM.
– Na wrocławskim rynku idea osiedla społecznego wydaje się sprawdzać w 100%. Pierwsze z nich wprowadzaliśmy do sprzedaży ponad 12 lat temu na Jagodnie – dziś to jedne z najchętniej wybieranych miejsc zamieszkania przez wrocławian. – mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A. – Klienci doceniają pomysł na kompleksowe miejsca zamieszkania – z własnymi terenami rekreacyjnymi, usługami i przestrzeniami sąsiedzkich spotkań.

Księżno, zgodnie z ideą osiedla społecznego, zostało zaprojektowane z myślą o odpoczynku po pracy i ułatwianiu sąsiedzkich spotkań. Na terenie inwestycji pojawią się trzy multifunkcyjne place zabaw – z urządzeniami wyposażonymi w zjeżdżalnię, siatkę do wspinaczki dla najmłodszych czy huśtawki. Zaplanowano również strefę odpoczynku dla dorosłych z wygodnymi siedziskami, zielonymi wyspami do piknikowania, a dla tych, którzy wolą wypoczywać aktywnie – stanowiskami siłowni zewnętrznej.

fot. mat. prasowe

Osiedle Księżno - wizualizacja

Archicom wprowadza do sprzedaży 3 nowe budynki.


- Baza sportowa z urządzeniami dostosowanymi do różnych grup wiekowych, to jeden z wyróżników tej inwestycji. Projektanci zadbali, by wszyscy mieszkańcy mogli przyjemnie spędzać czas w tej samej przestrzeni. To rozwiązanie sprzyjające budowaniu relacji międzyludzkich, a to kluczowe zagadnienie na osiedlach społecznych. – tłumaczy Tomasz Sujak.

Na terenie Księżna zostanie oddany plac rekreacyjny do gry w piłkę. Docelowo mieszkańcy osiedla przy ul. Opolskiej będą mogli również korzystać z własnego fitness i klubu mieszkańca, gdzie w razie niepogody będzie można szlifować formę lub wspólnie z sąsiadami spotkać się np. przy grach planszowych.

Codzienny komfort ma zapewniać również zagospodarowana okolica Księżna. W pobliżu osiedla znajdują się sklepy, przychodnia lekarska, a także pętla tramwajowa. W kilka minut można dotrzeć do Parku Wschodniego, lokalnej piekarni czy przedszkola. Przy drodze w kierunku Centrum znajduje się również duże Centrum Handlowe, w którym można wygodnie zrobić większe zakupy. Ofertę usługową okolicy uzupełnią 4 lokale na terenie inwestycji Archicomu, które powstaną w budynku P7.

Rozpoczęcie budowy drugiego etapu osiedla Księżno jest planowane w II kwartale 2017r., a przekazanie kluczy nastąpi w I kwartale 2019 r. Projekt architektoniczny nadzoruje autorskie studio Doroty i Kazimierza Śródków, a za Generalne Wykonawstwo odpowiada jedna ze spółek Grupy Archicom - Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.