eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościPorady › Ubezpieczenie assistance dla domu

Ubezpieczenie assistance dla domu

2017-09-01 10:19

Ubezpieczenie assistance dla domu

Hydraulik © Petrik - Fotolia.com

Trwająca już kilka lat hossa na rynku mieszkaniowym ma się całkiem dobrze i na razie nic nie wieszczy jej rychłego końca. Sprzedaż mieszkań rośnie, a jednym z jej efektów jest większe zainteresowanie polisami mieszkaniowymi oraz usługami assistance. Ubezpieczenie assistance przeważnie stanowi dodatek do standardowej polisy. Co jest oferowane w jego ramach? Jak działa tego rodzaju ochrona? Odpowiedzi na te i inne pytania przygotowali eksperci firmy Gothaer.
Przeprowadzona przez firmę Gothaer analiza dowodzi, że Polacy coraz częściej rozszerzają ubezpieczenie mieszkania o ochronę od poszczególnych i wynikających z ich potrzeb ryzyk, a także życzą sobie, aby wsparcie udzielane przez ubezpieczyciela zakrojone było na coraz szerszą skalę.
– Ubezpieczenie mieszkania najczęściej zawiera w sobie również usługi assistance. Niestety praktyka pokazuje, że klienci często nie zdają sobie nawet sprawy z posiadania dodatkowego pakietu. Dlatego też, posiadając polisę, warto jest zaznajomić się z zakresem i zasadami jej działania – podpowiada Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

Nocna wizyta hydraulika nie będzie tania


Kuchnia, łazienka, piwnica, kotłownia to pomieszczenia, które w największej mierze są narażone na zalanie. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju awarie mogą wystąpić również tam, gdzie zlokalizowane są kaloryfery, ogrzewanie podłogowe czy rury, a więc zasadniczo niemal w każdym pomieszczeniu.

Najczęstszą przyczyną awarii hydraulicznych są wadliwe lub stare i zużyte materiały o słabej jakości lub wytrzymałości. Jeżeli usterka, do której doszło jest powszechna i nie wymaga wymiany specjalnych części - pomoc możemy otrzymać dość szybko. W większych miastach funkcjonują tzw. pogotowia hydrauliczne, które działają przez całą dobę, jednak w przypadku mniejszych miejscowości na wizytę specjalisty możemy czekać od kilku godzin do kilku dni. Nawet jeśli hydraulik przybędzie na czas, może okazać się, że części, które uległy zniszczeniu nie są dostępne, a oczekiwanie na zamówione elementy może wiązać się z dewastacją mieszkania czy domu.

fot. Petrik - Fotolia.com

Hydraulik

Ochrona w ramach Assistance polega na praktycznej pomocy to znaczy organizacji usługi, dojazdu odpowiedniego specjalisty oraz pokrycia kosztów robocizny.


Ceny usług hydraulicznych różnią się zależnie od doświadczenia fachowca, sposobu wykonania przez niego pracy i od regionu, w którym oferuje on swoje usługi. Przykładowo naprawa baterii (kranu) w umywalce kosztuje średnio 120 zł brutto, za wymianę mechanizmu spustowego spłuczki kompaktowej zapłacimy taką samą cenę. Gdy doliczymy koszt dojazdu fachowca na miejsce a także wynagrodzenie możemy narazić się na dużo większe wydatki.

Jak działa Assistance?


Ochrona w ramach Assistance polega na praktycznej pomocy to znaczy organizacji usługi, dojazdu odpowiedniego specjalisty oraz pokrycia kosztów robocizny. Oznacza to, że w przypadku kłopotów z zamkiem szybko pojawi się u nas ślusarz, a gdy dach zacznie przeciekać pomoże nam dekarz.
– W Gothaer zapewniamy wsparcie 10 specjalistów: elektryka, hydraulika, murarza, specjalisty RTV/AGD/ PC, stolarza, szklarza, ślusarza, dekarza, technika urządzeń grzewczych, technika urządzeń klimatyzacyjnych. Ubezpieczony otrzyma pomoc w ciągu 4 godzin od momentu zgłoszenia zdarzenia do Centrum Alarmowego Gothaer. Ponadto, jeżeli doszło do awarii pralki, lodówki lub innego sprzętu RTV/AGD/PC i nie ma możliwości usunięcia defektu, ubezpieczyciel pokryje koszt transportu sprzętu z nieruchomości do autoryzowanego serwisu i z powrotem – tłumaczy Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.
Oprócz tego Assistance zapewnia przeglądy bojlera, pieca, systemów kominowych, instalacji elektrycznej i gazowej, jeżeli doszło do ich zniszczenia na skutek nieszczęśliwego zdarzenia.

Wysokość składki i suma ubezpieczenia a pomoc specjalisty


Jak podkreślają przedstawiciele Gothaer, polisy mieszkaniowe są jednymi z najtańszych na rynku. Biorąc pod uwagę wartość ubezpieczonego mienia, składki roczne są relatywnie niskie i zaczynają się już od ok. 100 zł. W zamian nabywamy nie tylko finansowe zabezpieczenie na wypadek szkód, ale przede wszystkim zaoszczędzamy sobie niepotrzebnych zmartwień i problemów, gdy do trudnej sytuacji rzeczywiście dojdzie
– W przypadku Assistance suma ubezpieczenia w zakresie czynności związanych z udzieleniem natychmiastowej pomocy interwencyjnej wynosi 600 zł na jedno i wszystkie zdarzenia zaistniałe w okresie ubezpieczenia – podkreśla Anna Materny z Gothaer TU S.A. Pamiętajmy jednak, by zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia ponieważ liczba interwencji w ramach Assistance jest ograniczona. – Ubezpieczonemu przysługuje jedna interwencja usługodawcy każdej specjalności w rocznym okresie ubezpieczenia. Jeżeli jedno zdarzenie wymaga interwencji kilku specjalistów, to przysługuje świadczenie łączne, do wyczerpania sumy ubezpieczenia – dodaje Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.