eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Franciszkańskie w Katowicach. Ruszył IV etap

Osiedle Franciszkańskie w Katowicach. Ruszył IV etap

2017-09-06 11:14

Osiedle Franciszkańskie w Katowicach. Ruszył IV etap

Osiedle Franciszkańskie - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Spółka TDJ Estate rozbudowuje Osiedle Franciszkańskie w Katowicach. W czwartym etapie prac zaplanowano powstanie dwóch budynków, a w nich 90 mieszkań i 13 lokali usługowych. Prace związane z realizacją pierwszego obiektu już ruszyły. Budowa drugiego ma rozpocząć się w listopadzie.
Katowickie Osiedle Franciszkańskie to flagowa inwestycja spółki TDJ Estate, należącej do Grupy TDJ. Projekt uruchomiono przed ponad trzema laty. Od tej pory deweloper zaproponował swoim klientom 533 mieszkania, z których 455 znalazło nabywców, a kolejne 64 zostały zarezerwowane.

Dwa budynki, których realizację zakłada czwarty etap inwestycji, wzniosą się przy ulicy Książęcej. Każdy z nich będzie się składać z 6 kondygnacji naziemnych oraz podziemnej hali garażowej. W pierwszym z nich powstanie 39 lokali mieszkalnych i 6 usługowych. Ich budowa, a przy okazji również i sprzedaż, już się rozpoczęły. W ofercie znajdą się zarówno kompaktowe kawalerki, jak i przestronne lokale o powierzchni ok. 129 mkw. Wszystkie będą miały balkony albo tarasy.

fot. mat. prasowe

Osiedle Franciszkańskie - wizualizacja 2

Osiedle Franciszkańskie to flagowy projekt mieszkaniowy spółki TDJ Estate


– Podobnie jak w innych częściach kraju, tak również na Śląsku rynek nieruchomości mieszkaniowych przeżywa rozkwit. Przejawy tej dobrej koniunktury obserwujemy na Osiedlu Franciszkańskim, gdzie mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Sygnały płynące z otoczenia biznesowego, a także od klientów, utwierdzają nas w przekonaniu, które towarzyszy nam od początku – że ligocki projekt warto rozwijać. Bez trudu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu kolejnego etapu osiedla – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

fot. mat. prasowe

Osiedle Franciszkańskie - wizualizacja 3

W czwartej fazie inwestycji powstaną dwa nowe budynki, w których łącznie znajdzie się 90 mieszkań


Rozpoczęcie budowy drugiego budynku IV etapu zaplanowano natomiast na listopad 2017 r. Znajdzie się w nim 51 mieszkań i 7 lokali usługowych o łącznej powierzchni ok. 1800 mkw.
– W odróżnieniu od II i III etapu, w budynkach IV fazy pojawią się lokale usługowe. Jako że na osiedlu przybywa nowych mieszkańców, chcemy by w ślad za tym rozwijała się też strefa usługowa. Obecnie na terenie inwestycji działa market popularnej sieci, apteka, kawiarnia oraz stomatolog. Mamy nadzieję, że wkrótce do tego grona dołączą nowe podmioty, które wzbogacą i urozmaicą osiedlową infrastrukturę – mówi Bartłomiej Stuła, Dyrektor ds. Sprzedaży, TDJ Estate.

fot. mat. prasowe

Osiedle Franciszkańskie - wizualizacja 4

Części parterowe obu obiektów zostaną przeznaczone na lokale usługowe.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.