eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jak kupujemy mieszkanie od dewelopera?

Jak kupujemy mieszkanie od dewelopera?

2017-10-17 12:23

Jak kupujemy mieszkanie od dewelopera?

Jak kupujemy mieszkanie od dewelopera? © satura_ - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Lokalizacja oraz cena to dwie kluczowe kwestie, na które zwracamy uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera. Promocją, z której najczęściej korzystamy, jest upust od wyjściowej ceny nieruchomości, ale - jak wskazują wyniki badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia - prawie połowa nabywców nie otrzymuje żadnych rabatów. Najbardziej rozpoznawalnymi markami na rynku są Dom Development oraz Budimex Nieruchomości. Wiarygodność firm sprawdzamy najczęściej poprzez zapoznanie się z treścią umowy.
Cena i lokalizacja to dwa najważniejsze kryteria, którymi kierujemy się kupując mieszkanie od dewelopera - wynika z badania ARC Rynek i Opinia. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na wielkość mieszkania oraz liczbę pokoi.

Najbardziej popularną formą promocji jest rabat od całkowitej ceny mieszkania, ale niemal połowa badanych przyznaje, że nie korzysta z upustów i promocji.

Większość badanych (84%) deklaruje natomiast, że przed transakcją weryfikuje wiarygodność dewelopera. Najczęściej służy temu wnikliwa analiza treści umowy (58%) oraz sprawdzenie opinii formułowanych o firmie na forach internetowych (50%).

Tylko 4 z 19 deweloperów ma znajomość wspomaganą na poziomie powyżej 40%: Budimex Nieruchomości, Dom Development, Murapol i JW. Construction.

fot. mat. prasowe

Kryteria wyboru mieszkania

Cena i lokalizacja to najważniejsze kryteria wyboru mieszkania.


Z naszego badania wynika, że Polacy na etapie planowania zakupu mieszkania od dewelopera deklarują chęć sprawdzenia jego wiarygodności,uwzględniając różne aspekty: praw własności gruntu, planów zagospodarowania terenu, pozwoleń na budowę do gruntu. W rzeczywistości jednak znacznie niższy odsetek kupujących rzeczywiście sprawdza deweloperów tak dokładnie. Najczęściej kupujący ograniczają się do dokładnego przeczytania umowy oraz do sprawdzenia opinii w Internecie. Może to świadczyć o dość dużym poziomie zaufania w stosunku do deweloperów – komentuje Agnieszka Doktorska, Senior Project Manager z ARC Rynek i Opinia.

fot. mat. prasowe

Korzystanie z ofert promocyjnych

Niemal połowa osób, które kupiły mieszkanie przyznają, że nie korzystały z żadnej oferty promocyjnej.


Informacja o badaniu
Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia metodą ankiet internetowych CAWI. Łączna próba N=510 (osoby, które kupiły mieszkanie/dom na rynku pierwotnym oraz które zamierzają kupić mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym do końca 2018 roku).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • AlicjaK13 / 2017-10-19 14:41:20

    Długo się wahałam, ale w końcu zdecydowałam się na mieszkanie od dewelopera, fabryki domów p. Kurpiewskiego. Dobra lokalizacja, dzielnica cały czas się rozbudowuje, a mieszkanie wykończyłam tak jak mi się zamarzyło. Oglądałam parę miejscówek z rynku wtórnego, ale do kompletnego remontu i koszty wyszłyby podobnie. odpowiedz ] [ cytuj ]

  • nowakowskam / 2017-11-13 17:14:07

    Rekomendacja znajomych to ważne, sprawdzenie poprzednich inwestycji, koniecznie płynności finansowa, czy deweloper należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Co więcej warto pamiętać, że z dobrym deweloperem zawsze można podejmować dialog, negocjować i zawsze trzeba weryfikować to co nas niepokoi. Mam to szczęście, że u nas poszło wszystkie sprawnie we współpracy z Icon Real Estate, poleciliśmy nawet tego dewelopera znajomym, którzy kupili później mieszkania w innej inwestycji i też są zadowoleni, ale podstawa to samemu wszystko dokładnie sprawdzić, czytać umowy i konsultować, żeby nie było przykrych niespodzianek. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.