eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › TDJ Estate buduje nowe mieszkania na os. Witosa

TDJ Estate buduje nowe mieszkania na os. Witosa

2018-04-06 10:19

TDJ Estate buduje nowe mieszkania na os. Witosa

Bardowskiego 1 w Katowicach © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Katowice. Rejon ulic Bardowskiego i Rataja. To właśnie pod tym adresem wzniesie się „Bardowskiego 1” - nowa inwestycja mieszkaniowa od TDJ Estate, która w zamyśle dewelopera ma wprowadzać nową jakość na os Witosa. W czterech, połączonych podziemnym garażem budynkach, znajdzie się 140 mieszkań. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym kwartale.
Na działce, której powierzchnia sięga 0,7 ha zaplanowano cztery budynki wielorodzinne (dwa 8-kondygnacyjne i dwa 5-kondygnacyjne). Łącznie dostarczą one na katowicki rynek 140 nowych mieszkań o zróżnicowanych układach i powierzchniach. Wszystkie zostaną połączone podziemną halą garażową ze 145 miejscami postojowymi. Dodatkowo powstanie również 30 naziemnych stanowisk do parkowania.
– Doświadczenia z Osiedla Franciszkańskiego, naszej flagowej inwestycji mieszkaniowej, potwierdziły, że w planach deweloperskich warto zwracać się ku tradycyjnie dobrym lokalizacjom, które potrzebują uzupełnienia bazy mieszkaniowej o nowe lokale, o standardzie wyższym niż ten oferowany obecnie. Osiedle Witosa z pewnością do takich miejsc należy – mówi Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate. – To dzielnica dobrze znana, rozpoznawalna, którą wyróżnia bogata infrastruktura, a także świetna komunikacja z innymi częściami Katowic i miastami sąsiedzkimi. Te atuty są bardzo istotne dla osób poszukujących nowego mieszkania – dodaje.

fot. mat. prasowe

Teren TDJ Estate na os. Witosa w Katowicach

Na terenie o powierzchni 0,7 ha inwestor zaplanował cztery domy wielorodzinne


Sprzedaż mieszkań rozpocznie się wraz z rozpoczęciem prac budowlanych. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród kawalerek, lokali dwu-, trzy- i czteropokojowych. Część z nich będzie posiadała przestronne tarasy, inne zostaną wyposażone w balkony, a w przypadku tych na parterze przewidziano ogródki. Zróżnicowane metraże, układy funkcjonalne i ekspozycja względem stron świata, pozwolą nabywcom wybrać mieszkania, które będą odpowiadać ich indywidualnym preferencjom i oczekiwaniom.

W koncepcji architektoniczno-urbanistycznej uwzględniono budowę podjazdów i wind, które ułatwią poruszanie się po terenie inwestycji osobom starszym i niepełnosprawnym. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw.
– Bardowskiego 1 to inwestycja, dzięki której chcemy wprowadzić nową jakość mieszkań na Osiedlu Witosa. Projekt tworzyliśmy przede wszystkim z myślą o rodzinach, stąd w ofercie dominują lokale 3-pokojowe. Nasze podejście uzasadnia lokalizacja w spokojnej, zielonej okolicy, a także bliskość szkół, przedszkoli, miejsc sportu i rekreacji. Wierzymy, że rozwinięta infrastruktura publiczna, społeczna, handlowa i usługowa, w połączeniu z udogodnieniami zaplanowanymi w obrębie inwestycji, zachęcą osoby poszukujące nowego „M” do zapoznania się z naszym projektem – dodaje Bartłomiej Stuła.

Nowi lokatorzy przy Bardowskiego 1 w odległości kilku minut pieszo będą mieli do dyspozycji sklepy, placówki edukacyjne i medyczne. Nieopodal znajdują się też rozległe tereny leśne, idealne do spacerów czy wycieczek rowerowych. W promieniu 1 kilometra przebiega autostrada A4, co stwarza komfortowe warunki poruszania się dla kierowców. Niezmotoryzowani mieszkańcy mogą natomiast korzystać z połączeń autobusowych oraz kolejowych.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FORMA.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Podejrzana sprawa

    krzyztopor / 2018-04-17 12:52:12

    W tym miejscu przebiega uskok tektoniczny. Bylo tam zapadlisko zalane woda, pozniej zasypane i zrobiono boisko. Na tym miejscu nie wolno nic budowac, albo jedynie parterowe budowle. Podejrzana sprawa. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: