eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Browary Wrocławskie. Nowy etap już w sprzedaży

Browary Wrocławskie. Nowy etap już w sprzedaży

2018-04-23 13:39

Browary Wrocławskie. Nowy etap już w sprzedaży

Browary Wrocławskie - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wrocław. Ulica Jedności Narodowej. To właśnie pod tym adresem znajduje się wrocławski Browar Piastowski, który już wkrótce odzyska swą dawną świetność, stając się nowoczesnym, multifunkcyjnym kompleksem urbanistycznym. W planach Archicomu znajduje się zarówno rewitalizacja już istniejącej XIX wiecznej zabudowy, jak i wniesienie zupełnie nowych budynków. Docelowo inwestycja zaoferuje około 1000 mieszkań. Do sprzedaży trafiły właśnie mieszkania powstające w ramach drugiego etapu tej inwestycji.

Przeczytaj także: Browar Piastowski odzyskuje świetność

Browary Wrocławskie cieszą się wśród kupujących sporym zainteresowaniem. W ciągu zaledwie dwóch tygodni sprzedaży pierwszego etapu swoich właścicieli znalazło aż 50 lokali. W odpowiedzi na popyt deweloper uruchomił sprzedaż mieszkań należących do drugiej fazy tej inwestycji. Do oferty trafiło właśnie 325 kolejnych apartamentów, zlokalizowanych w obrębie trzech budynków: Wiatrowni, Warzelni i Wozowni. Nazwy te to wyraźne nawiązanie do dawnej historii Browarów Wrocławskich.

Apartamenty nad Odrą


Apartamentowiec z dziedzińcem o funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej będzie zlokalizowany nad samą rzeką. Wolny czas mieszkańcom inwestycji ma umilać kino letnie czy dostępne na wyciągnięcie ręki lokale usługowe.

Wiatrownia, to pierwszy z trzech wysokich budynków zaprojektowanych w pasie nadrzecznym inwestycji. Rytm wyznaczany przez kolejne „wieże” kończy mocny akcent w postaci 16-piętrowego budynku Słodowni.

Do wyboru są lokale o powierzchni od 37 do 94 mkw, a wraz z nimi - niepowtarzalne w skali miasta widoki. Dla koneserów architektury - perspektywa historycznej zabudowy, w tym na obiekt loftowy z charakterystyczną wieżą. Dla miłośników przestrzeni – widoki na rzekę. Niezależnie od wyboru, mieszkania mają w standardzie ogródki, przestronne balkony i duże przeszklenia, które zapraszają panoramę za oknami do wnętrz. Wybrane lokale będą wyposażone w specjalne osłony balkonów pozwalające korzystać z tej przestrzeni również w zimniejsze dni.

Architekci zadbali o wykorzystanie dawnych elementów Browaru Piastowskiego, łącząc symbolicznie przeszłość z tym, co nowe. Wyróżnikiem budynku będą umieszczone na dachu nasady wiatrowe - kiedyś chroniły budynki browaru przed zawiewaniem zimnego powietrza do wnętrza. Dziś te elementy, pamiętane przez wielu Wrocławian, pełnią też funkcję kompozycyjną - będą „witać” jadących w stronę Centrum i domykać oś widokową od strony ul. Wyszyńskiego. Architekci tworzą w ten sposób jeden z landmarków Browarów Wrocławskich. Kontrastującą z zabudową historyczną, współczesną elewację uzupełniono o elementy wykończone stylizowaną blachą oraz detale balkonów przypominają o industrialnym charakterze miejsca.

Ceny apartamentów w Wiatrowni zaczynają się już od 7 600 zł/ mkw.
- Duża popularność Browarów Wrocławskich potwierdza, że nasz pomysł na to miejsce odpowiada na oczekiwania współczesnych mieszczan. Rozwijając koncepcję, konsekwentnie mamy na uwadze zarówno historyczną wartość tej nieruchomości, jak również stworzenie ciekawej, śródmiejskiej enklawy – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicom, architekt, współautorka koncepcji Browarów Wrocławskich.

Nowe obiekty w otoczeniu loftów


W centralnej części inwestycji, tuż obok jednego z głównych placów Browarów, zrealizowane zostaną dwa nowe budynki: Wozownia i Warzelnia. Pierwszy z nich mieści się naprzeciwko historycznego budynku Starej Stajni. Oferta obejmie 60 ustawnych mieszkań o powierzchni od 38 do 75 mkw. Mieszkańcy będą mieli wyjątkowe widoki na osie widokowe i trakty spacerowe w tym - zachowany komin, budynek dawnej Stajni. Trzeci budynek to kameralna propozycja mieszkania z widokiem historyczne elewacje obiektu loftowego dawnej Butelkowni i plac o charakterze artystycznym. Klienci będą mogli wybierać spośród 80 lokali. Ceny mieszkań w obu budynkach zaczynają się już od 7300 zł/mkw.

Miejsce z śródmiejskim charakterem


Jedną z myśli przewodnich projektu jest przywrócenie terenu przy ul. Jedności Narodowej wrocławianom. Aby znów mogło kwitnąć tu miejskie życie, Archicom zaprojektował system połączonych ze sobą placów kierujących spacerowiczów w stronę Odry. Wokół placów powstanie miejsce na modne restauracje, przestrzenie co-workingowe, market spożywczy. W ramach tego etapu przewidziano w parterach 10 lokali komercyjnych o powierzchniach od 70 do 140 mkw. Łącznie w ramach kompleksu przeznaczono na funkcje usługowe o powierzchni ok. 4 500 mkw, co pozwoli mieszkańcom na robienie zakupów w bezpośredniej okolicy. Pierwsi operatorzy komercyjni już wybierają swoje lokale.

fot. mat. prasowe

Browary Wrocławskie - wizualizacja

W ramach II etapu inwestycji Archicom wprowadzi do sprzedaży 3 budynki


W stronę Odry


Browary Wrocławskie będą otwarte na tereny rekreacyjne nad brzegiem Odry. To dla mieszkańców oznacza wiele możliwości czasu wolnego – jogging, kajaki, pikniki czy wycieczki rowerowe siecią długich tras wzdłuż rzeki.
– Główną ideą założenia jest połączenie historycznego placu o charakterze społecznym z rekreacyjnym nabrzeżem Odry. Dwie wyraźne przestrzenie – zurbanizowana i zielona zdefiniują istotę tego miejsca – mówi Kazimierz Śródka, architekt, współtwórca koncepcji Browarów Wrocławskich.

Przemyślany projekt urbanistyczny pozwala wygodnie korzystać z przestrzeni inwestycji zarówno mieszkańcom, jak ich gościom. Sercem całego założenia będzie Plac Browarny otoczony zabudową historyczną. W restauracjach z ogródkami będzie kwitło życie towarzyskie, a przestrzeń zachęci do spotkań i integracji. Przechodząc w głąb inwestycji spacerowicze trafią na place targowy i artystyczny skąd prostą drogą trafią nad rzekę.

Powstające od strony rzeki budynki wyróżnią zielone ściany na elewacjach oraz mała industrialna architektura. Celem jest stworzenie przestrzeni, gdzie funkcja mieszkania i odpoczynku przenikają się. Strefowanie przestrzeni za pomocą małej architektury pozwoli też akcentować części dedykowane mieszkańcom i te ogólnodostępne. Archicom jest również gotowy do podjęcia rozmów z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, aby wspólnie rozwijać potencjał rekreacyjny wybrzeża po drugiej stronie Odry, oferując wrocławianom nowoczesną przestrzeń do wypoczynku.

Budowa II etapu Browarów Wrocławskich ruszy jeszcze w tym roku, a pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzać się w połowie 2020 r.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: