eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Murapol Zielone Bulwary. Nowe mieszkania we Wrocławiu

Murapol Zielone Bulwary. Nowe mieszkania we Wrocławiu

2018-06-29 09:31

Murapol Zielone Bulwary. Nowe mieszkania we Wrocławiu

Murapol Zielone Bulwary - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Właśnie rozpoczęła się sprzedaż I etapu osiedla Murapol Zielone Bulwary. W tej fazie projektu usytuowanego przy ulicy Dożynkowej we Wrocławiu zaplanowano powstanie 108 mieszkań: od kompaktowych kawalerek o powierzchni 27 mkw. po przestronniejsze, 54-metrowe lokale trzypokojowe. Wstępny harmonogram zakłada, że nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2019 roku.
W pierwszym etapie inwestycji Murapol Zielone Bulwary powstaną dwa kameralne budynki, a w nich 108 mieszkań o powierzchniach od 27 do 54 mkw. (od kawalerek po mieszkania trzypokojowe). Prace mają ruszyć w trzecim kwartale br., a wstępny harmonogram zakłada, że mieszkania będą gotowe już za rok. Docelowo trzyetapowy projekt dostarczy na dolnośląski rynek sześć budynków z ok. 430 lokalami mieszkalnymi, których łączna powierzchnia użytkowa sięgnie 19,3 tys. mkw.

Mieszkania na piętrach będą posiadać balkony, natomiast lokale usytuowane na parterze - zielone ogródki. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców przewidziano łącznie 135 miejsc parkingowych zarówno w garażach podziemnych, jak i na terenie wokół budynków. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia projektowa, należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol.

fot. mat. prasowe

Murapol Zielone Bulwary - wizualizacja

I etap inwestycji to 108 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 4,9 tys. mkw.


Inwestycja Murapol Zielone Bulwary powstaje w południowej części Wrocławia, na zielonym osiedlu Klecina, które jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z centrum miasta, jak i trasami wyjazdowymi w kierunku Zgorzelca, Katowic, Poznania czy Łodzi. W niewielkiej odległości od ulicy Dożynkowej znajduje się węzeł drogowy autostrady A4 i drogi S8. W pobliżu zlokalizowany jest także największy kompleks handlowo-rozrywkowy w mieście oraz liczne centra logistyczne i siedziby międzynarodowych przedsiębiorstw. Dzielnica posiada ponadto bogate walory rekreacyjne związane między innymi z okoliczną zielenią, bliskością rzeki Ślęzy, parków czy toru wyścigów konnych.

Poza projektem Murapol Zielone Bulwary Grupa oferuje w stolicy Dolnego Śląska mieszkania w ramach inwestycji Murapol Apartamenty Klasztorna. Ponadto przygotowuje kolejne etapy projektów przy ul. Dożynkowej, Buforowej i Klasztornej, w których powstanie ponad 1,4 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 60 tys. mkw.
– Wrocław jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w kraju, co silnie stymuluje rynek nieruchomości mieszkaniowych i znajduje odzwierciedlenie zarówno w wielkości zgłaszanego popytu, jak i w liczbie lokali, które rokrocznie sprzedają deweloperzy w stolicy Dolnego Śląska. Jak podają analizy branżowe rynku, w ubiegłym roku Wrocław był pierwszym w Polsce miastem pod względem liczby sprzedanych mieszkań w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Trend ten obserwujemy również w naszej działalności. To właśnie we Wrocławiu w minionym roku wypracowaliśmy najwyższą kontraktację, spośród wszystkich wyników kilkunastu lokalizacji, w których oferujemy swoje mieszkania. Odpowiadając na potrzeby tutejszego rynku stale pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty lokali, uruchamiając zarówno kolejne etapy już realizowanych projektów mieszkaniowych, a także zupełnie nowe przedsięwzięcia deweloperskie - dodaje Nikodem Iskra.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: