eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › 3 nowe inwestycje mieszkaniowe na Pradze Północ

3 nowe inwestycje mieszkaniowe na Pradze Północ

2018-07-16 10:05

3 nowe inwestycje mieszkaniowe na Pradze Północ

Stalowa 39 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Praga Północ to ten rejon Warszawy, który dzięki rozlicznym projektom rewitalizacyjnym zyskuje zupełnie nowe oblicze. Przyczynia się do tego także Bouygues Immobilier Polska, który realizuje na Pradze aż trzy inwestycje mieszkaniowe: Stalowa 39 oraz kolejne etapy realizacji Wileńska Express oraz Atelier Praga.
Dynamicznie postępujące prace rewitalizacyjne w obrębie prawobrzeżnej Warszawy sprawiają, że Praga jest coraz częściej wybierana na lokalizację nowych projektów mieszkaniowych. „Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku” zakłada, że Nowa Praga, Stara Praga i Szmulowizna to trzy podobszary, które przy rewitalizacji mają być traktowane priorytetowo. W ich granicach położone są trzy dzielnice prawobrzeżnej Warszawy – Praga-Północ, Praga-Południe i Targówek.

Praga Północ rozwija się intensywnie, nie tracąc jednocześnie swojego niepowtarzalnego klimatu. Dawny blask historycznie istotnych kwartałów przywracają także nowe inwestycje. Zgodnie z raportem firmy redNet, na koniec marca 2018 roku na Pradze-Północ dostępnych było w ofercie ok. 520 mieszkań, co biorąc pod uwagę strukturę zaludnienia w stolicy wskazuje na duży potencjał związany z odnową tutejszej zabudowy. Trzy nowe projekty mieszkaniowe Bouygues Immobilier Polska: Stalowa 39, Wileńska Express oraz Atelier Praga II swoim charakterem i klimatem nawiązują do historycznego charakteru Pragi i wpisują się w tutejszą tkankę miejską.

Stalowa 39, czyli Praga na nowo


Inwestycja Stalowa 39 to dwa budynki położone przy obsadzonym akacjami skrzyżowaniu ulic Stalowej i Czynszowej, w otoczeniu historycznych przedwojennych kamienic. To jeden z najbardziej charakterystycznych i urokliwych kwartałów tej części Warszawy. Inwestycja zlokalizowana jest w odległości ok. 150m od stacji metra Szwedzka, 15 minut od centrum. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacje Warszawskiego Roweru Publicznego. Na etapie przygotowań do realizacji inwestycji firma konsultowała projekt ze społecznością lokalną, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania mieszkańców Pragi oraz historię tego miejsca.

Powstanie tu otwarta przestrzeń z zielenią i placem zabaw, a także punktami usługowymi zlokalizowanymi na parterze budynku. Dzięki temu inwestycja podniesie jakość otoczenia i wprowadzi na Stalową wiele funkcji przydatnych dla okolicznych mieszkańców, dzięki czemu obszar ten zostanie ożywiony.

Projekt obejmować będzie łącznie dwa 7-kondygnacyjne budynki, w których znajdą się 202 funkcjonalne mieszkania z balkonami. Ich metraż wynosić będzie od 24 do 112 mkw.
Choć architektura budynków jest nowoczesna, to swoją formą, gabarytami i wykończeniem fasad inwestycja nawiązuje do unikalnej historycznej zabudowy okolicznych praskich kamienic. Ciekawym akcentem architektonicznym, który wzbogaca projekt o współczesny aspekt ekologiczny, są płaskie dachy. Część z nich wykończono zielenią zaprojektowaną w systemie dachów odwróconych.
– Wszystkie nasze projekty – Stalowa 39, Wileńska Express i Atelier Praga II – harmonijnie wpisują się w otoczenie. Ważna jest dla nas integracja mieszkańców i przywrócenie tym częściom Pragi jej dawnego blasku – powiedział Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor warszawskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

– Stalowa 39 to przede wszystkim inwestycja otwarta. Odwołuje się do tradycji praskich podwórek i miejsc spotkań tętniących życiem. Budynki będą posiadać otwarty, ogólnodostępny zielony dziedziniec, który może stać się również miejscem aktywności lokalnej. Na parterze znajdzie się łącznie 16 lokali usługowych, w tym liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, otwarte zarówno od strony ulicy, jak i podwórka. W ramach inwestycji sfinansowaliśmy również budowę, będącego w planach miasta już od ponad 150 lat, ogólnodostępnego odcinka ulicy Czynszowej pomiędzy Stalową i Strzelecką. Stanowi on ważny ciąg pieszy dla okolicznych mieszkańców – dodaje Pierre-Vincent Pasquet.

Nowoczesność inspirowana tradycją


Doskonała lokalizacja w odległości 15 minut od centrum, nawiązanie do historycznej zabudowy, otwarty charakter projektu i dwa zielone podwórka to także kluczowe atrybuty nowej inwestycji Wileńska Express, która powstanie na Nowej Pradze w pobliżu Dworca Wileńskiego i stacji metra. Inwestycja odwołuje się do historii Dworca Petersburskiego, łączącego niegdyś Warszawę z Wilnem i Petersburgiem. W czerwcu br. do oferty Bouygues Immobilier Polska weszła kolejna pula lokali, dostępna w ramach projektu. Wileńska Express składać się będzie z 3 budynków, liczących od 4 do 8 kondygnacji. Do dyspozycji nabywców jest łącznie 307 mieszkań, liczących od 24 do 79 mkw., w tym trzypoziomowe apartamenty. Lokale łączą postindustrialny klimat z nowoczesnością. Dla przyszłych mieszkańców duże znaczenie mają także okoliczna zieleń i bliskość Wisły.
– Pierwsze mieszkania dostępne w Wileńskiej Express i Atelier Praga cieszyły się dużą popularnością i bardzo szybko znalazły swoich nabywców. Potwierdza to potencjał Pragi jako dzielnicy, która jest chętnie wybierana przez klientów. Nabywcy mieszkań w tych rejonach i entuzjaści spędzania czasu na świeżym powietrzu zwracają także uwagę na bliskość Wisły i Parku Praskiego. Malownicze bulwary, skwery czy przystanie pozwalają odkryć na nowo uroki natury – powiedział Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier Polska.

fot. mat. prasowe

Wileńska Express

Wileńska Express to 3 budynki mieszkalne o zróżnicowanej wysokości od 4 do 8 pięter


Do charakterystycznej dla Pragi architektury nawiązuje także inwestycja Atelier Praga II, która przywołuje urok dawnych praskich kamienic. Projekt zlokalizowany na Starej Pradze, przy ulicy Wrzesińskiej, czerpie z unikalnego, artystycznego klimatu dzielnicy, pełnej galerii sztuki, miejsc spotkań twórczych, klubów, restauracji i kawiarni. Inwestycja zostanie wybudowana w sąsiedztwie punktów, wokół których skupia się życie towarzyskie i kulturalne Pragi. W pobliżu zlokalizowane są lubiana klubokawiarnia Centrum Zarządzania Światem, klimatyczne Kino Praha, Muzeum Warszawskiej Pragi czy Soho Factory. W 7-kondygnacyjnym budynku, podzielonym na dwa etapy, znajdzie się łącznie 50 mieszkań o powierzchni od 27 do ok. 40 mkw., z balkonami i ogródkami.

fot. mat. prasowe

Atelier Praga II

Inwestycja zlokalizowana jest zaledwie 4 km od Centrum


Wykończenie pod klucz


W przypadku wszystkich trzech praskich inwestycji klienci będą mogli również skorzystać z Programu Atelier, który pozwala na wykończenie mieszkań pod klucz. To propozycja dla osób, które chcą zamieszkać w urządzonym i wykończonym mieszkaniu bez dodatkowych formalności związanych z aranżacją wnętrza. Program obejmuje m.in. montaż: podłóg, drzwi, glazury, terakoty, ceramiki, armatury oraz malowanie ścian. Oferowane są trzy warianty wykończenia wnętrz: Tendance, Chic oraz Elegante.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: