eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Młoda Morena Park II, czyli inteligentne mieszkanie w Gdańsku

Młoda Morena Park II, czyli inteligentne mieszkanie w Gdańsku

2018-08-03 10:14

Młoda Morena Park II, czyli inteligentne mieszkanie w Gdańsku

Młoda Morena Park II - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdańsk, ul. Dolne Migowo. To właśnie pod tym adresem powstaje Młoda Morena Park II. Realizowane przez Dekpol osiedle to 8 kameralnych budynków, a w każdym z nich jedynie cztery mieszkania. Lokale wyposażone są w system sterowania ogrzewaniem i oświetleniem eHOME control. Przewidywany termin odbioru inwestycji to III kwartał 2019 r.
Zabudowa osiedla daleka jest od tego, co przeważnie proponują wielkomiejskie blokowiska. To tylko osiem kameralnych budynków, a w każdym z nich 4 mieszkania o powierzchni od 46 do 97 m2. Każdy z budynków liczyć będzie dwie kondygnacje naziemne z dodatkową antresolą oraz jedną kondygnację podziemną. Połowa mieszkań posiadać będzie przydomowe ogródki, a połowa wspomniane antresole i zielone tarasy na dachu.

W ramach inwestycji powstaną również hale garażowe, komórki lokatorskie oraz rowerownia. Nie zabraknie także przestrzeni rekreacyjnej w postaci wewnętrznej salki sportowej. Teren osiedla będzie monitorowany systemem kamer i zostanie zagospodarowany zielenią oraz wyposażony plac zabaw dla najmłodszych.

W cenie mieszkania nabywcy lokali na osiedlu Młoda Morena Park II otrzymają system eHOME control, którego zadaniem jest zwiększenie ich komfortu oraz redukcja wydatków na media. Intuicyjne rozwiązanie wyposażone jest w szereg funkcji i pozwala m.in. na zarządzanie oświetleniem i ogrzewaniem mieszkania.

eHOME control steruje się za pomocą wysokiej jakości panelu dotykowego o grubości jedynie 14 mm, który można łatwo połączyć z urządzeniem mobilnym. Jednostka sterująca charakteryzuje się eleganckim, minimalistycznym designem, dzięki czemu będzie dyskretnym uzupełnieniem każdej aranżacji. W urządzenie wbudowane są czujniki temperatury i wilgotności powietrza.

fot. mat. prasowe

Panel sterujący

eHOME control steruje się za pomocą panelu dotykowego o grubości jedynie 14 mm, który można łatwo połączyć z urządzeniem mobilnym.


Za pomocą kilku dotknięć ekranu mieszkańcy osiedla Młoda Morena Park II ustawią temperaturę w mieszkaniu oraz włączą lub wyłączą oświetlenie, nie tylko w bieżącym pomieszczeniu, ale w całym lokalu. Ponadto, zarówno ogrzewaniem, jak i oświetleniem można sterować zdalnie – za pomocą smartfona, tabletu i strony www.

Wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację Homie. Dzięki tej opcji możliwe jest m.in. nagrzanie mieszkania przed powrotem z pracy bez niepotrzebnego marnowania energii grzewczej od samego rana. Rozwiązanie to ma przynosić wymierne korzyści finansowe, ponieważ pozwala ograniczyć zużycie energii cieplnej, co w efekcie przekłada się na niższe rachunki. Poprzez stronę www można natomiast monitorować zużycie energii grzewczej oraz zarządzać harmonogramem ogrzewania. Przebywając poza domem można także odłączyć zasilanie w wybranych gniazdkach, aby uniemożliwić niepotrzebne zużycie tej energii.

A to nie wszystko – dzięki dodatkowym funkcjom systemu można również sprawdzić czy zamknięte są drzwi do mieszkania, a także zdalnie zamknąć je lub otworzyć, np. w sytuacji, gdy jeden z domowników zapomni zabrać ze sobą kluczy.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: