eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Rusza Stacja Grochów

Rusza Stacja Grochów

2018-08-09 12:08

Rusza Stacja Grochów

Stacja Grochów © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Dom Development poinformował o rozpoczęciu sprzedaży mieszkań powstających w ramach I etapu warszawskiej inwestycji Stacja Grochów. Przyszli mieszkańcy budynków usytuowanych w sąsiedztwie 5 parków i rezerwatu przyrody Olszynka Grochowska budynków mogą wybierać spośród 138 lokali o powierzchniach od 26,28 mkw. do 87,86 mkw. Zaplanowany termin przekazania gotowych mieszkań to II kwartał 2020 roku.
I etap inwestycji to 138 mieszkań w dwóch budynkach usytuowanych przy ul. Przeworskiej 8 - od kompaktowych kawalerek o powierzchni 26,28 mkw. po przestronne cztery pokoje, których metraż sięgać będzie 87,86 mkw. Wszystkie będą posiadać balkony lub tarasy, a mieszkańcy parterów zyskają dostęp do przydomowych ogródków. Układy pomieszczeń mają pozwalać na funkcjonalną aranżację i wygodne użytkowanie. Ceny rozpoczynają się od 6 850 zł, a ich górny pułap to 8 300 zł za mkw. Deweloper nie zapomniał o zmotoryzowanych, dla których przewidziano podziemną halę garażową oraz miejsca postojowe na terenie osiedla.

Słowo „stacja„ kojarzone jest z miejscem, w którym podróżni mogą liczyć na gościnę i odpoczynek. Nowo tworzone osiedle poprzez nazwę, architekturę i budowane funkcje społeczne nawiązuje do „stacji„, miejsca służącego relaksowi i spotkaniom z ludźmi. W ramach inwestycji powstanie zielony dziedziniec z przyjaznym placem zabaw dla dzieci i strefa rekreacji dla dorosłych. Elewację budynku I etapu zdobić będzie inspirowany atmosferą osiedla mural, realizowany przez artystów grafików współpracujących z Fundacją Dom Development City Art, co wpisuje się w trendy Starej Pragi i Grochowa.

fot. mat. prasowe

Stacja Grochów - część rekreacyjna

W ramach inwestycji powstanie zielony dziedziniec z przyjaznym placem zabaw dla dzieci i strefa rekreacji dla dorosłych


Stacja Grochów to nowy, ciekawy punkt na mapie Warszawy, położony w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic, świetnie skomunikowany z innymi częściami miasta. Jednocześnie inwestycja powstaje w otoczeniu rozległych terenów zielonych, ścieżek rowerowych i innych miejsc idealnych do spędzania wolnego czasu. Stacja Grochów to nowoczesne i jednocześnie przytulne osiedle na warszawskiej Pradze Południe, ‘stacja’, na której będzie można się zatrzymać i rozpocząć nowe życie – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development S.A.

Osiedle będzie doskonałym miejscem do zamieszkania dla osób aktywnych, żyjących w rytmie miasta, ale również ceniących sobie możliwość relaksu wśród wielu parków i skwerów.

fot. mat. prasowe

Stacja Grochów - mural

Elewację budynku I etapu zdobić będzie inspirowany atmosferą osiedla mural


W sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne miejsca rekreacyjne m.in.: słynny, 50-hektarowy Park Skaryszewski, Park im. J. Polińskiego, Park Obwodu Praga AK, Park Znicza, Park im. płk. J. Szypowskiego „Leśnika”, ścieżki rowerowe oraz obiekty sportowe. Mieszkańcy osiedla będą mogli także korzystać z wielu lokali usługowo-handlowych, placówek edukacyjnych czy ośrodków kulturalnych dzielnicy (m.in. Soho Factory, Teatr Powszechny, muzea).

fot. mat. prasowe

Stacja Grochów - lokale usługowe

Na parterze przewidziano miejsce dla lokali usługowych


Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, w przyszłości nowa stacja metra i kolej – stacja Warszawa Wiatraczna) zapewni mieszkańcom możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście. Stacja Grochów położona jest niedaleko (10 min spacerem) od ronda Wiatraczna - głównego punktu komunikacyjnego Pragi Południe.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: