eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Powstaje III etap Osiedla Mickiewicza

Powstaje III etap Osiedla Mickiewicza

2018-09-05 11:32

Powstaje III etap Osiedla Mickiewicza

Osiedle Mickiewicza © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Przy ulicy Rudzkiej, w bliskim sąsiedztwie lasu Bielańskiego, Skanska Residential Development Poland buduje Osiedle Mickiewicza. Do sprzedaży wprowadzono właśnie III etap tej inwestycji, a w nim 151 mieszkań o powierzchni od 27 do 116 m². Ich oddanie do użytkowania zaplanowano na III kwartał 2020 roku.

Przeczytaj także: Osiedle Mickiewicza już z wiechą

W otoczeniu natury


Na Osiedle Mickiewicza złoży się łącznie 495 mieszkań, których realizację podzielono na cztery etapy. Chętnych na dotychczas zaoferowane mieszkania nie brakowało - 40% lokali z II etapu na swoich nabywców czekało maksimum miesiąc. W ramach kolejnego powstaną trzy nowe kameralne budynki położone na skraju rezerwatu przyrody, pośród uliczek Żoliborza i parków Bielan. Otoczenie pomników przyrody i Lasku Bielańskiego zapewnia równocześnie dogodne połączenie z innymi rejonami miasta - podróż do centrum nie powinna powinna trwać dłużej niż 10 minut.
– Forma budynków trzeciego etapu Osiedla Mickiewicza nawiązuje do naturalnego i spokojnego charakteru okolicy. Zgodnie z projektem wybudujemy trzy sześciopiętrowe apartamentowce z mieszkaniami o metrażu od 27 m² do 116 m², które oddamy do użytku w III kw. 2020 roku – mówi Aleksandra Sokołowska, menadżer projektu w Skanska Residential Development Poland.

Skandynawska filozofia architektury


Koncepcje osiedli mieszkaniowych tworzonych przez firmę Skanska konsekwentnie bazują na filozofii architektury wywodzącej się ze Skandynawii. Zgodnie z estetyką minimalizmu i skandynawskiej prostoty zostaną zrealizowane także trzy nowe budynki Osiedla Mickiewicza. Wyważony dobór elementów dekoracyjnych, kolorystyka bieli i ciemnych akcentów oraz prostota wizualna definiują kluczowe cechy tej inwestycji.

fot. mat. prasowe

Osiedle Mickiewicza - wizualizacja 1

Forma budynków trzeciego etapu Osiedla Mickiewicza nawiązuje do naturalnego i spokojnego charakteru okolicy.


Bezpieczeństwo również można budować poprzez odpowiedni projekt osiedla, które niekoniecznie musi być odizolowane od reszty świata. Przykładem jest nie tylko Osiedle Mickiewicza, ale również osiedle Jaśminowy Mokotów czy Holm House. Wszystkie te inwestycje są przykładem realizacji szwedzkiej idei Öppet för livet, która oznacza otwarcie ludzi na miasto i miasta na ludzi. Monitoring, oświetlenie części wspólnych i odpowiednio zaplanowana spiętrzona roślinność są alternatywą dla wysokiego płotu. Takie osiedla sprzyjają powstawaniu społeczności i ułatwiają budowanie więzi pomiędzy mieszkańcami. W tak wykreowanej przestrzeni, pozbawionej nienaturalnych zewnętrznych barier, mieszkańcy czują się bezpiecznie i zachowują swoją prywatność.

fot. mat. prasowe

Osiedle Mickiewicza - wizualizacja 2

Osiedle Mickiewicza to łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach


W najlepszym sąsiedztwie


Pierwszy etap Osiedla Mickiewicza był nie tylko pionierskim projektem mieszkaniowym w Polsce, certyfikowanym środowiskowo w BREEAM, ale również pierwszym tego typu osiedlem Skanska na świecie. Kolejne etapy Skanska również buduje zgodnie z normami „zielonej” certyfikacji. Ten projekt to nie tylko przykład ekoosiedla, ale także troski o różnorodne potrzeby mieszkańców – rodziców małych dzieci, singli, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Inwestycja jest realizowana zgodnie z wytycznymi certyfikacji „Obiekt bez barier”, co oznacza brak barier architektonicznych dla mieszkańców i gości osiedla.
– Wysoka klasa budynków mieszkalnych to rozwiązania przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim odpowiadające na potrzeby mieszkańców. Takie jest też Osiedle Mickiewicza. Z myślą o relacjach sąsiedzkich idziemy o krok dalej. To już nie tylko wspólna przestrzeń między budynkami, strefa dla dzieci czy stacje naprawy i mycia rowerów, ale również tzw. strefa mieszkańców. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, w jednym z budynków osiedla, zaprojektowaliśmy kreatywne miejsce integracji, o powierzchni 70 m², którego gospodarzami będą sami mieszkańcy – dodaje Aleksandra Sokołowska.

Przeznaczenie i nazwę strefy wspólnej wybrali sami mieszkańcy, biorąc udział w ankiecie udostępnionej przez Skanska. 81 proc. osób wytypowało funkcję relaksacyjną, a 21 proc. osób wskazało nazwę Öpen, czyli po szwedzku otwarty. Na terenie osiedla Skanska zbuduje również drewniany plac zabaw dostępny m.in. dla dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz zwiększy ilość stojaków na rowery.

Cechy projektu:


  • Pierwsze osiedle z certyfikatem BREEAM w Polsce
  • 151 nowych mieszkań
  • 3 kameralne budynki
  • 6 pięter
  • Metraż od 27 m² do 116 m²
  • Projekt renomowanej pracowni architektonicznej HRA Architekci
  • Generalny wykonawca Skanska S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: