eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Murapol buduje nowe mieszkania w Gliwicach i Wrocławiu

Murapol buduje nowe mieszkania w Gliwicach i Wrocławiu

2018-10-02 12:43

Murapol buduje nowe mieszkania w Gliwicach i Wrocławiu

Murapol Osiedle Parkowe - rusza II etap © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Nowe mieszkania na Górnym Śląsku. Grupa Murapol poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży mieszkań powstających w ramach drugiego etapu Osiedla Parkowego w Gliwicach. W ofercie znajdują się 93 lokale oraz 58 miejsc parkingowych. Kolejne M szykują się również na Dolnym Śląsku - we Wrocławiu, gdzie buduje się kolejna faza inwestycji Murapol Zielone Bulwary, a w niej 174 mieszkania oraz 124 stanowiska postojowe.
Murapol Osiedle Parkowe to debiut Grupy Murapol na gliwickim rynku mieszkaniowym. W marcu tego roku do sprzedaży trafił I etap tej inwestycji, a w nim 96 mieszkań, z których niemal połowa znalazła już swoich nabywców. Teraz ofertę poszerzono o kolejne 2-, 3- i 4- pokojowe lokale o metrażach od 23,5 do 58 mkw., realizowane w ramach II fazy prac, w której zaplanowano powstanie 8-kondygnacyjnego budynku. Mieszkańcy wyższych pięter będą mieli do dyspozycji balkony lub tarasy, a do parterów przynależeć będą przydomowe ogródki. Docelowo Murapol Osiedle Parkowe dostarczy na rynek 660 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 26 tys. mkw.

Projekt Murapol Zielone Bulwary powstaje przy ul. Dożynkowej we Wrocławiu i docelowo będzie składał się z sześciu budynków, w ramach których powstanie ponad 420 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 19 tys. mkw. W czerwcu br. Grupa rozpoczęła komercjalizację pierwszego etapu przedsięwzięcia deweloperskiego, oferując 108 mieszkań przewidzianych w dwóch obiektach. Ok. 70 proc. lokali zostało już sprzedanych. Wprowadzony do sprzedaży drugi etap projektu obejmuje kawalerki oraz mieszkania 2- i 3- pokojowe o metrażach od 25 do 55 mkw. Lokale usytuowane na piętrach będą posiadały balkony, zaś te znajdujące się na parterze - ogródki zagospodarowane zielenią.

Harmonogramy realizacji obydwu inwestycji przewidują rozpoczęcie budów w czwartym kwartale br., zaś przekazanie mieszkań nabywcom nastąpi w pierwszym kwartale 2020 r.

fot. mat. prasowe

Murapol Zielone Bulwary - wizualizacja

Projekt Murapol Zielone Bulwary powstaje przy ul. Dożynkowej we Wrocławiu


– Dywersyfikacja geograficzna działalności i obecność zarówno w głównych krajowych lokalizacjach, jak i na rynkach regionalnych to strategia, która sprawdza się u nas od wielu lat. Jako jeden z nielicznych ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych dostrzegliśmy potencjał mniejszych miast, których społeczności wcześniej miały do dyspozycji ograniczoną ofertę lokali z rynku pierwotnego, dostarczaną głównie przez deweloperów lokalnych. Murapol od kilku lat zaopatruje także regionalne rynki mieszkaniowe, a zainteresowanie naszą ofertą potwierdza, że skutecznie odpowiadamy na potrzeby lokalowe ich mieszkańców. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. - Każdorazowa decyzja zarówno o wejściu do nowej lokalizacji, jak i realizacji w niej projektu, opiera się na wynikach wnikliwych analiz na temat możliwej do wypracowania marży na inwestycjach. - dodaje Nikodem Iskra.

Projekt Murapol Osiedle Parkowe powstaje w zielonej części Gliwic, doskonale skomunikowanej z pozostałymi dzielnicami miasta, a także z trasami wyjazdowymi, w tym z autostradą A4. Okolica charakteryzuje się także rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową oraz rekreacyjną. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się centrum handlowe, a w niedużej odległości także parki miejskie oraz rzeka Kłodnica.
Lokalizacja inwestycji Murapol Zielone Bulwary to osiedle Klecina, położone w południowej części Wrocławia. Ta część miasta posiada bogate walory rekreacyjne związane między innymi z okoliczną zielenią, bliskością rzeki Ślęzy, parków czy toru wyścigów konnych. Jest także bardzo dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i trasami wyjazdowymi w kierunku Zgorzelca, Katowic, Poznania czy Łodzi. W niewielkiej odległości od ulicy Dożynkowej znajduje się węzeł drogowy autostrady A4 i drogi S8.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: