eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Czwarty Wymiar na Nowych Żernikach

Czwarty Wymiar na Nowych Żernikach

2018-12-11 12:56

Czwarty Wymiar na Nowych Żernikach

Czwarty Wymiar © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na terenie wrocławskiego modelowego osiedla Nowe Żerniki ruszają prace związane z realizacją najnowszej inwestycji Archicomu. Projekt o nazwie Czwarty Wymiar dostarczy na dolnośląski rynek 88 mieszkań o powierzchniach od 35 do 84 mkw. Plany dewelopera zakładają, że pierwszy budynek zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2018 roku.

Poszukiwane metraże, słoneczne wnętrza


Na Czwarty Wymiar złożą się trzy budynki mieszkalne, których częścią wspólną będzie podziemny garaż. W ofercie znajduje się obecnie 88 ustawnych mieszkań: od kompaktowych 35-metrowych dwójek, po mieszkania 5-pokojowe, których powierzchnia sięgać będzie nawet 84m2. Deweloper zapewnia, że kameralność projektu, spore odległości pomiędzy budynkami, liczne alejki spacerowe i zieleń stworzą dla mieszkańców przestrzeń, w której łatwo będzie odetchnąć pełna piersią. Regularny rytm dużych okien ma zapewniać dobre doświetlenie pomieszczeń. Do lokali przynależeć będą balkony o rzadko spotykanych na rynku metrażach (do 28m2), które powiększać będą strefę wypoczynkową mieszkania. Również przydomowe ogródki (do 150m2) pozwolą na stworzenie prywatnej zielonej enklawy według własnego pomysłu. Z myślą o cyklistach zaprojektowano rowerownie, a w odpowiedzi na potrzeby o najmłodszych - plac zabaw z karuzelą, piaskownicą oraz bieżnię. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie monitoring 24h.

Dogodna lokalizacja


Osiedle Czwarty wymiar zlokalizowane jest w pobliżu Stadionu Miejskiego oraz kąpieliska Glinianki. W promieniu kilku kilometrów znajdują się parki i tereny zielone – Las Kuźnicki, Park Pilczycki czy Park Tysiąclecia. Sieć tras i ścieżek rowerowych umożliwia sprawne przemieszczanie się jednośladem. Rozbudowywana sieć tramwajowo-autobusowa to gwarancja szybkiego dotarcia do Centrum. W odległości zaledwie 100 metrów od Czwartego Wymiaru magistrat planuje utworzenie nowoczesnej zajezdni tramwajowej. W dalszych planach jest również realizacja na stacji kolejowej Wrocław Żerniki przystanku, umożliwiającego dojazd do miasta w 6 minut.

Kierunkowskazem dla projektantów były zmieniające się zwyczaje mieszczan – ich styl wypoczynku, spędzania czasu wolnego z rodziną, poruszania się w obrębie miasta. Czwarty Wymiar odpowiada na kluczowe potrzeby współczesnego wrocławianina, który stawia na świetnie skomunikowaną lokalizację, bliskość usług i terenów rekreacyjnych, a także przyjazną i zintegrowaną wokół wspólnych wartości społeczność.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja inwestycji

Czwarty Wymiar to trzy budynki mieszkalne połączone wspólnym garażem podziemnym- „Podstawową perspektywą w projektowaniu są trzy wymiary. W Archicomie myślimy o architekturze szerzej - jako o sile, która może pozytywnie oddziaływać na mieszkańców. Poprzez niemierzalny wprost Czwarty Wymiar rozumiemy te elementy przestrzeni, które wpływają na nasz codzienny nastrój i emocje, jak choćby ilość światła, estetyka otoczenia czy widok z okna”. – mówi Tomasz Sujak, członek Zarządu Archicom S.A.

Modelowe osiedle


Założenia urbanistyczne Nowych Żernik opierają się na wzorowej realizacji potrzeb nowoczesnego miasta oraz jego aktywnych mieszkańców. Poza terenami zielonymi, ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak szara woda czy energooszczędne oświetlenie, osiedle zostało wyposażone w niezbędną infrastrukturę drogową, usługową i społeczną. Od pierwszych etapów powstają nowe drogi dojazdowe oraz chodniki pomiędzy budynkami. Wzdłuż zielonych alejek rozwijają się punkty handlowo-usługowe. Osiedlowym punktem inicjatyw społecznych będzie uwzględniony w planach magistratu na 2019 rok Dom Kultury. Wśród obecnie realizowanych projektów znajdują się żłobek, zespół szkolno-przedszkolny, dom opiekuńczy oraz bazarek osiedlowy. Nie zabraknie również miejsc aktywnego wypoczynku i rekreacji takich jak boiska, korty i kolejne place zabaw.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: