eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Bouygues Immobilier ukończy apartamentowiec Centreville

Bouygues Immobilier ukończy apartamentowiec Centreville

2019-01-31 12:48

Bouygues Immobilier ukończy apartamentowiec Centreville

Centreville w kluczowym miejscu przy Drobnera © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Kilkupiętrowy żelbetowy szkielet przy ulicy Drobnera we Wrocławiu przestaje być estetycznym problemem tej części miasta. Jego ukończenia podjęła się firma Bouygues Immobilier Polska. W budynku powstanie 69 apartamentów, w tym dwupoziomowe penthouse'y z tarasami.
Dla Bouygues Immobilier Polska tego rodzaju realizacja nie jest w zasadzie niczym nowym - deweloper prowadził już bowiem rewitalizację kamienic Wyspiańskiego 11 i Jagiełły 6.
- Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu, ponieważ decyzja o tej inwestycji została starannie przemyślana i zaplanowana - deklaruje Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Mamy doświadczenie w tego typu wymagających projektach. To w sumie nasza piąta inwestycja we Wrocławiu, co pokazuje, jak mocno jesteśmy związani z miastem. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera i dzięki temu ta część Wrocławia zyska nową jakość.

Szkielet budynku stojącego u zbiegu Drobnera i Śrutowej zmieni się w Centreville - siedmiopiętrowy apartamentowiec z lokalami usługowymi na parterze i podziemnym garażem. Znajdzie się w nim 69 mieszkań i apartamentów o powierzchni od 30 do 150 metrów kwadratowych, których sprzedaż ma ruszyć już niebawem. Przysłowiową wisienką na torcie ma być 8 dwupoziomowych penthouse’ów z dużymi tarasami. Do apartamentów prowadzić będzie wejście od strony kameralnego dziedzińca, natomiast lokale usługowe będą dostępne od strony ulicy.

Największym atutem Centreville ma być lokalizacja w sercu Wrocławia. U stóp budynku biegnie granica rewitalizowanego Nadodrza, a nieopodal znajduje się charakterystyczny Mural „Brama do Nadodrza”. Ulica Drobnera z jednej strony otwiera się na Stare Miasto, z drugiej na klimatyczne, stare osiedle. Pobliska kładka połączy nowy apartamentowiec z wyspami odrzańskimi i Ostrowem Tumskim. Przyszli mieszkańcy Centreville będą więc mieli życie zawodowe i towarzyskie w zasięgu kilkuminutowego spaceru, przystanek tramwajowy pod domem, a właściciele apartamentów na najwyższych piętrach z pewnością docenią wspaniałe widoki m.in. na Odrę i główny gmach uniwersytetu.
– Rozumiemy, jak funkcjonuje Wrocław pod względem społecznym i urbanistycznym, dlatego zaangażowaliśmy się w inwestycję w tak istotnym dla miasta miejscu – zaznacza Marek Kotowski, projekt manager Centreville.

Deweloper właśnie pokazał pierwsze wizualizacje nowoczesnego budynku. Projekt wykonali architekci z cenionej we Wrocławiu pracowni Maćków. Prosta i harmonijna forma budynku oraz szlachetny klinkier w postaci cegieł na elewacji wpiszą się w klimat okolicznej zabudowy.
– Bryła jest adekwatna do współczesnych czasów, idealnie wpisze się i domknie pierzeję, w której przez długie lata widniała dziura skutecznie zubożająca architekturę i miejską tkankę. Najważniejsze, że uda się ją w końcu odbudować w znakomitej jakości i przywrócić ją do krwiobiegu Wrocławia – mówi Zbigniew Maćków.
Projektanci i przedstawiciele inwestora podkreślają przy tym, że po zakończeniu budowy ożywi się cała okolica.
– Stanie się tak, ponieważ ekspozycja budynku jest jedną z najlepszych w mieście. Dzięki lokalom usługowym na parterze, w których można będzie otworzyć na przykład kawiarnie i restauracje, ulica Drobnera zyska dodatkową witalność – podkreśla dyrektor Łukasz Paryś.

Nutą ekstrawagancji i urozmaiceniem prostoty formy bryły jest zwieńczenie budynku w postaci uskokowych dwóch najwyższych kondygnacji.
– Zamiast klasycznego dachu zaprojektowaliśmy niejako rozczochraną kompozycję penthouse’ów, które sprawiają wrażenie domów jednorodzinnych umiejscowionych na budynku wielorodzinnym i optycznie wyznaczają linię dachu – dodaje Zbigniew Maćków.
Nowoczesny apartamentowiec Centreville ma być gotowy w drugim kwartale 2020 roku. Głównym wykonawcą jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach, obecne na polskim rynku budowlanym od 25 lat.

fot. mat. prasowe

Centreville - wizualizacja 1

W budynku stojącym na granicy Nadodrza znajdzie się 69 apartamentów i dwupoziomowych penthouse’ów z tarasami


Pozostałe inwestycje we Wrocławiu


Bouygues Immobilier Polska to spółka-córka jednego z największych deweloperów we Francji, obecna na rynku polskim od 2001 roku. Deweloper zrealizował już 32 inwestycje, w których oddał do użytku ok. 5 tysięcy mieszkań m.in. we Wrocławiu przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, na osiedlu Belleville przy ul. Pięknej i w kameralnej Villi Alouette przy parku Grabiszyńskim. Z kolei na prestiżowej Kępie Mieszczańskiej Bouygues Immobilier Polska kończy realizację inwestycji Jagiełły 6. Deweloper inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. W trzech miastach Polski realizuje obecnie 13 inwestycji mieszkaniowych.

fot. mat. prasowe

Centreville - budowa

Szkielet budynku mieszkalnego przy ul. Drobnera, który od kilku lat stanowi estetyczny problem tej części miasta, zostanie wreszcie ukończony


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: