eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Murapol Osiedle Storczyków. Nowe mieszkania w Mikołowie

Murapol Osiedle Storczyków. Nowe mieszkania w Mikołowie

2019-02-07 13:06

Murapol Osiedle Storczyków. Nowe mieszkania w Mikołowie

Murapol Osiedle Storczyków - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Nowe mieszkania w Mikołowie. Firma Murapol poinformowała właśnie o rozpoczęciu sprzedaży mieszkań powstających w ramach I etapu inwestycji Murapol Osiedle Storczyków. W bieżącej ofercie znajduje się 81 mieszkań: od kompaktowych kawalerek po przestronniejsze lokale czteropokojowe. Dla zmotoryzowanych przewidziano 111 naziemnych miejsc parkingowych. Docelowe plany zakładają powstanie niemal 200 lokali mieszkalnych.
Mikołów, ulica Storczyków. To właśnie pod tym adresem wzniesie się czterokondygnacyjny budynek mieszkalny, a w nim 81 nowych mieszkań o powierzchni od 27 do ponad 63 mkw. Będą to zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Wszystkie lokale położone na piętrach będą posiadały balkony, z kolei mieszkańcy parterów zyskają przestronne, brukowane kostką tarasy. Na osiedlu pojawi się zieleń oraz elementy małej architektury.

Projekt inwestycji powstał w należącej do holdingu Murapol pracowni Murapol Architects Drive Sp. z o.o. Prace mają ruszyć już wkrótce (II kwartał 2019 r..), a przekazanie mieszkań nabywcom zaplanowano z kolei na II kwartał 2020 r.

Osiedle Storczyków, podobnie zresztą jak pozostałe inwestycje z „oferty 2 000”, wyposażone zostanie Home Management System, czyli rozwiązanie umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.

Nowe mieszkania powstaną w północnej części miasta, w dzielnicy Reta, której dużym atutem jest spokój i okoliczna przyroda. W pobliżu przepływa rzeka Jamna, a nieco dalej znajduje się rozległy teren leśny, idealne miejsce na wycieczki rowerowe i spacery. Nieopodal ul. Storczyków przebiegają dwa ważne trakty komunikacyjne, droga krajowa nr 44 i 81, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd do centrum Katowic zajmuje stąd ok. 30 minut. Bardzo blisko inwestycji znajduje się także duże centrum handlowe oraz inne placówki handlowo-usługowe.

fot. mat. prasowe

Murapol Osiedle Storczyków - wizualizacja

W ofercie znajduje się 81 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 3,6 tys. mkw.


- Od kilku lat systematycznie umacniamy naszą pozycję na górnośląskim rynku mieszkaniowym, czego wyrazem jest wejście z ofertą do kolejnej, siódmej już lokalizacji w tym regionie. Poza największymi miejscowościami województwa celujemy także w średnie miasta położone blisko Katowic, takie jak Mikołów, które coraz chętniej są wybierane jako miejsce do życia - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Statystyki pokazują, że z roku na rok Mikołów przyciąga coraz więcej osób decydujących się tu zamieszkać. Miasto znajduje się w centralnej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jest połączone bogatą siatką dróg z kluczowymi miejscowościami regionu, posiada także atrakcyjne położenie pod względem przyrodniczym i turystycznym – dodaje Nikodem Iskra.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: