eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nowe mieszkania na Księżym Młynie w Łodzi

Nowe mieszkania na Księżym Młynie w Łodzi

2019-02-21 10:26

Nowe mieszkania na Księżym Młynie w Łodzi

Echo Investment zmienia oblicze dawnej fabryki Karola Scheiblera © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Łódź, ulica Tymienieckiego, tereny dawnej fabryki Scheiblera. To właśnie pod tym adresem powstaną już wkrótce nowe mieszkania. Echo Investment rozpoczyna rewitalizację tego pofabrycznego kompleksu. Prace mają ruszyć już w kwietniu. W pierwszym etapie zaplanowano realizację dwóch budynków, które pomieszczą 270 nowych mieszkań.
Działka pod inwestycję liczy sobie 7,7 hektarów. Plany dewelopera zakładają, że na tym terenie powstanie ok. 90 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, biurowej i usługowej, w tym również lokale gastronomiczne, handlowe, usługowe oraz obiekty kulturalne. Kompleks ma stać się nie tylko miejscem pracy i życia dla około ok. 6 tys. osób, ale również punktem spotkań i rozrywki dla gości i turystów. Dla wszystkich zaplanowano takie udogodnienia, jak miejsca postojowe dostosowane do usług car sharing, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty czy ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów.
- Filarem strategii Echo Investment jest realizacja tzw. „destinations”, czyli projektów miastotwórczych, kwartałów miast, w których ludzie mogą pracować, mieszkać i spędzać wolny czas. Tworzymy je z poszanowaniem dla historii tych miejsc – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment. – Takim projektem będzie inwestycja przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi, która powstanie na blisko ośmiu hektarach po dawnej fabryce Karola Scheiblera, których serce stanowi zabytkowa elektrownia.

Na kompleks przy ul. Tymienieckiego złoży się 20 budynków o różnorodnych funkcjach, z czego aż 14 to zaadoptowane budynki historyczne. Sercem inwestycji będzie zabytkowy budynek dawnej elektrociepłowni. Nie zabraknie placów miejskich, wspólnych przestrzeni i terenów zielonych.

Prace nad realizacją nowych mieszkań na Księżym Młynie będą przebiegać wieloetapowo. W pierwszej fazie powstaną dwa budynki mieszkaniowe, a w nich 270 lokali. Echo Investment dysponuje już pozwoleniem na ich budowę. Rozpoczęcie prac zaplanowano już na kwiecień, a pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić na początku 2021 roku. Równocześnie z zakończeniem pierwszego etapu oddany zostanie plac publiczny przed elektrownią oraz dojście od ulicy Tymienieckiego.

fot. mat. prasowe

Projekt przy ul. Tymienieckiego - wizualizacja 1

Inwestycja realizowana będzie na powierzchni 7,7 hektarów.


- Nikogo nie trzeba przekonywać o wyjątkowości Księżego Młyna. To „miasto w mieście”, czyli fabryczno-mieszkalne imperium Karola Scheiblera, ma skalę niezwykłą nie tylko Polsce, ale i całej Europie. Księży Młyn się przeobraża, w dawnych fabrykach powstają mieszkania, biurowce, restauracje. Miasto odnawia osiedle domów robotniczych, a Akademia Sztuk Pięknych zamienia dawną szkołę w centrum designu. Ogromnie się cieszę, że kolejna część dawnego imperium Scheiblera zamieni się w tętniące życiem miejsce, a zadania tego podjęła się znana i ceniona spółka – Echo Investment – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

fot. mat. prasowe

Projekt przy ul. Tymienieckiego - wizualizacja 2

Projekt przy ul. Tymienieckiego tworzyć będzie 20 budynków o różnorodnych funkcjach


- Mamy ambicję, by ten projekt stał się integralną częścią Łodzi – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment. Posiada on zarówno niepowtarzalny genius loci, jak i wspaniałą lokalizację. Chcemy nie tylko zaspokoić potrzeby mieszkańców i pracowników, ale przyciągnąć turystów czy mieszkańców miasta, którzy będą spędzać tu czas z przyjaciółmi i rodziną. Różnorodne funkcje zostały zaplanowane tak, by wzajemnie się wspierały i w efekcie budowały fragment miasta tętniący życiem przez całą dobę.

fot. mat. prasowe

Projekt przy ul. Tymienieckiego - wizualizacja 3

Projekt przewiduje także rewitalizację historycznych fragmentów terenu i przekształcenie ich w restauracje oraz punkty handlowe


W kolejnych etapach powstanie budynek z mieszkaniami, budynki biurowe oraz kolejne budynki mieszkalne. Projekt przewiduje także rewitalizację historycznych fragmentów terenu i przekształcenie ich w restauracje oraz punkty handlowe. Dzięki temu inwestycja Tymienieckiego stanie się atrakcyjną częścią miasta, w której mieszkańcy Łodzi będą chcieli spędzać czas wolny.

fot. mat. prasowe

Projekt przy ul. Tymienieckiego - wizualizacja 4

W pierwszym etapie powstaną dwa budynki mieszkaniowe, w którym znajdzie się 270 lokali.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: