eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Port Popowice. 144 nowe mieszkania we Wrocławiu

Port Popowice. 144 nowe mieszkania we Wrocławiu

2019-03-08 13:45

Port Popowice. 144 nowe mieszkania we Wrocławiu

Port Popowice © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Nowe mieszkania we Wrocławiu. Port Popowice - wspólne przedsięwzięcie spółek Vantage Development oraz Rank Progress - powiększa się o budynek B, który pomieści 144 lokale o powierzchniach od 29 do 106 m2. Prace budowlane ruszają lada moment. Zakończenie tego etapu inwestycji zaplanowano na IV kwartał nadchodzącego roku.
Port Popowice wznosi się na terenach należących do dawnego portu. Inwestorzy planują, że w najbliższej dekadzie kompletnej transformacji ulegnie cały obszar zlokalizowany przy ul. Wejherowskiej oraz Białowieskiej. Docelowo ma powstać tu około 2,5 tysiąca mieszkań, a także biura oraz strefy rekreacyjne. Port Popowice ma być zatem projektem kompletnym, który zagwarantuje swoim mieszkańcom swobodny dostęp zarówno do usług, jak i typowych dla miasta rozrywek. Inwestycja ma mieć charakter otwarty, co oznacza, że z terenów rekreacyjnych przy Odrze nadal będzie mógł korzystać każdy wrocławianin.

Szerszy wybór mieszkań


W ofercie Vantage Development właśnie pojawił się budynek B, którego mieszkańcy cieszyć się będą widokiem na Park Zachodni. Klienci mogą wybierać spośród 144 mieszkań o powierzchni od 29 do 106 m2. Niektóre z nich wyposażone zostaną w balkony i tarasy (od 8 do 104 m2), z których będzie można podziwiać widok na tereny zielone.
- Budynek o zabudowie kaskadowej, sięgać będzie 8. piętra w najwyższym i 3. w najniższym punkcie. Za jego projekt odpowiadają architekci z renomowanej Pracowni Projektowej Maćków. Planujemy, że zakończenie realizacji budynku nastąpi w 4 kwartale 2020 roku, wtedy też pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze – mówi Joanna Kubiak, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu.

Do ich dyspozycji będą komórki lokatorskie, które znacznie ułatwiają organizację przechowywania oraz pomieszczenia na jednoślady. W garażu podziemnym znajdować się będą 154 miejsca postojowe, deweloperzy przewidzieli także 49 miejsc naziemnych (w tym również dla osób niepełnosprawnych).

Obecnie w ofercie inwestycji Port Popowice znajduje się łącznie ponad 300 lokali, co gwarantuje swobodny wybór wymarzonego mieszkania.

Życie w porcie


Dawny Port Popowice z własnym połączeniem kolejowym powstał pod koniec XIX wieku i szybko stał się jednym z najważniejszych punktów na odrzańskiej drodze wodnej. W latach 60. na jego terenie powstały silosy, które w grudniu 2018 roku zostały w spektakularny sposób wyburzone przez inwestorów. Działała tu także tzw. Fabryka Domów, która dostarczała budulec dla powstającego w latach 70. osiedla Popowice.

fot. mat. prasowe

Port Popowice - wizualizacja 1

Vantage Development wprowadziło do sprzedaży budynek B na terenie inwestycji Port Popowice


Zapomniany i zaniedbany teren zamkniętego portu zyska wkrótce nowe życie dzięki inwestycji Vantage Development oraz Rank Progress. Lokalizacja blisko głównych szlaków komunikacyjnych, w sąsiedztwie Odry czynią to miejsce idealną przystanią do życia, rozrywki oraz prowadzenia firmy.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: