eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jak wygląda remont wg Kowalskiego?

Jak wygląda remont wg Kowalskiego?

2019-03-15 13:33

Jak wygląda remont wg Kowalskiego?

Remont © Thomas Otto - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Wyszukiwarka Fixly postanowiła przyjrzeć się, jak wyglądają remonty w wykonaniu Polaków. Przeprowadzona analiza dowodzi m.in., że statystyczny Kowalski remontuje przeważnie pomiędzy kwietniem a lipcem. Specjalistyczne prace zleca przede wszystkim fachowcom, których wybiera na podstawie opinii o ich rzetelności. Remontom najczęściej poddaje kuchnię, a jeśli decyduje się na odłożenie prac, to głównie ze względu na brak środków lub czasu.
Podstawą raport Fixly (internetowej wyszukiwarki fachowców i specjalistów) było badanie, którego uczestników zapytano m.in. o rodzaje przeprowadzanych prac, odnawianych pomieszczeń oraz wydatków na remonty w 2018 r.

Jak się okazuje, w minionym roku remont przeprowadzało 46% Polaków, a w grupie tej dominowali mieszkańcy północno-zachodniej Polski. Niemal 80% prac dotyczyło mieszkań, co 5. ankietowany podjął się remontu domu, a zaledwie 8% - wykończenia nowych nieruchomości.

fot. mat. prasowe

Ekonomia remontu

Co 3. ankietowany wydał ponad 10 000 zł.


Pomieszczeniem, do którego najczęściej wkraczaliśmy z remontem była kuchnia, a na kolejnych miejscach uplasowały się sypialnia, salon, przedpokój oraz łazienka. W polskich domach dominowały przede wszystkim drobne prace wykończeniowe, na czele z malowaniem ścian, na które zdecydowało się aż 86 proc. remontujących. Wśród najpopularniejszych prac znalazły się również szpachlowanie i gładzenie ścian oraz układanie podłóg. Zdecydowanie rzadziej decydowaliśmy się na wymianę okien czy całkowitą zmianę układu pomieszczeń – takie prace przeprowadzał u siebie tylko co dziesiąty badany.

fot. mat. prasowe

Ile Polacy chcą wydać na remont?

Niemal połowa z nas ma trudności z oszacowaniem kosztów.


Ile kosztowały remonty Polaków? Blisko 40 proc. z nich zamknęła się w kwocie nieprzekraczającej 6 tys. zł, ale już co trzeci wiązał się z wydatkami powyżej 10 tys. Autorzy raportu sprawdzili również, w jaki sposób finansujemy prace remontowe. Dla ogromnej większości Polaków (84 proc.) źródło stanowią odkładane przez lata oszczędności. Tylko co piąta osoba wzięła w ubiegłym roku kredyt lub pożyczkę na remont.

fot. mat. prasowe

Dobry czas na remont

Najlepszy czas na remont to okres od kwietnia do lipca.


„Droga od pierwszych pomysłów na remont lub pojawienia się usterek do podjęcia działań z reguły bywa długa” – pisze Fixly, podkreślając, że statystyczny Polak na rozpoczęcie prac remontowych potrzebuje przynajmniej trzech miesięcy. Realizację planów odkładamy na później przede wszystkim ze względu na brak czasu lub pieniędzy. Kluczowa jest także odpowiednia pora roku: 64 proc. badanych decyduje się na remont wiosną lub latem.

fot. mat. prasowe

Jak podejmujemy decyzję o remoncie?

Remonty odkładamy głównie ze względów finansowych.


Problemem dla co szóstej osoby jest również znalezienie odpowiednich fachowców. Zależy nam przede wszystkim na zatrudnieniu sprawdzonej i wiarygodnej ekipy, która dopasuje się do naszego budżetu. Co ciekawe, wolimy raczej zatrudniać wykonawców poleconych przez rodzinę lub znajomych, niż szukać ich w sieci – z oferty znalezionej w internecie skorzystał w ubiegłym roku tylko co piąty Polak.

fot. mat. prasowe

Najczęściej remontowane pomieszczenia

Remontom najczęściej poddajemy kuchnie.

fot. mat. prasowe

Poszukiwania idealnego fachowca

Większość z nas bazuje na fachowcach z polecenia.

fot. mat. prasowe

Plany remontowe

W tym roku remont planuje 75% Polaków.

fot. mat. prasowe

Remonty w Polsce

W 2018 roku prac remontowych najczęściej podejmowali się mieszkańcy Pomorza.

fot. mat. prasowe

Samodzielnie czy z fachowcem?

Tapetowaniem i malowaniem częściej zajmujemy się własnoręcznie.

fot. mat. prasowe

Wybór fachowca

Na wybór fachowca w największym stopniu wpływają opinie o jego rzetelności.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Rynek mieszkaniowy III 2019

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: