eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Kobiety na rynku nieruchomości: kupują i zarządzają

Kobiety na rynku nieruchomości: kupują i zarządzają

2019-03-26 11:48

Kobiety na rynku nieruchomości: kupują i zarządzają

Co robią kobiety w nieruchomościach? © svetlana1983 - Fotolia.com

Z analizy zrealizowanej przez portal RynekPierwotny.pl wynika, że 62 proc. osób regularnie przeglądających oferty z rynku mieszkaniowego to kobiety. To również panie odpowiadają za 2/3 zapytań kierowanych do deweloperów. Czym charakteryzuje się "damski" proces poszukiwania i wyboru mieszkania? Okazuje się, że kobiety bardziej się angażują, skrupulatnie wszystko analizują, a ostateczną decyzję poddają szerokim konsultacjom.
Zakup mieszkania to częstokroć jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie przychodzi nam podjąć na przestrzeni całego życia. I jest to wystarczający powód, aby do sprawy podejść z należytą jej powagą. Praktyka pokazuje, że kobiety najwidoczniej zdają sobie z tego sprawę. Do poszukiwania wymarzonego M podchodzą z zaangażowaniem, któremu towarzyszy nabywanie wiedzy o rynku i świetna orientacja w ofertach.
- Nie ukrywam, że kobiety są wymagającym klientem. Przywiązują większą uwagę niż mężczyźni do strony wizualnej całej inwestycji i funkcjonalności danego mieszkania. Zwracają uwagę na wygląd, kolorystykę, pas zieleni, strefy przeznaczone do rekreacji i integracji z innymi mieszkańcami – mówi Rafał Malik z Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Dla kobiet liczą się takie kwestie jak układ pomieszczeń, przestronność, a niejednokrotnie również widok z okna. Przywiązują również wagę do doboru wyposażenia w danym pomieszczeniu. Doświadczenie pokazuje, że towarzyszący zakupowi mieszkania proces decyzyjny zajmuje im nieco więcej czasu niż mężczyznom.

fot. svetlana1983 - Fotolia.com

Co robią kobiety w nieruchomościach?

Kobiety nie tylko wybierają nieruchomości, ale także w nich zarządzają.


Kobiety nie tylko wybierają nieruchomości, ale także w nich zarządzają


Kobiety sprawdzają się nie tylko jako kupujące. Branża nieruchomości do niedawna uchodziła za mocno zmaskulinizowaną, a kobiety na najwyższych stanowiskach kierowniczych należały do rzadkości. Ostatnie lata wyraźnie jednak dowodzą, że pozycja pań w sektorze nieruchomości zdecydowanie się umocniła.
- Jeszcze kilka lat temu w sektorze nieruchomości kobiety można było spotkać głównie na stanowiskach asystenckich, specjalistów lub menedżerów w departamentach związanych z marketingiem i public relations. Obecnie zarządzają one w niemal 1/4 firm związanych z nieruchomościami. Przemiany społeczne widać także w samym Funduszu Mieszkań na Wynajem, gdzie kobiety stanowią aż 70 proc. wszystkich zatrudnionych pracowników. To pokazuje, że kobiety świetnie sprawdzają się w branży nieruchomości – podkreśla Rafał Malik.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: