eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościPorady › Planujesz budowę domu? Zobacz, o czym nie zapomnieć

Planujesz budowę domu? Zobacz, o czym nie zapomnieć

2019-04-03 09:35

Planujesz budowę domu? Zobacz, o czym nie zapomnieć

Budowa domu © Wolfilser - Fotolia.com

Jedną z najważniejszych inwestycji w życiu każdego człowieka jest zakup swojej pierwszej nieruchomości. Niektórzy decydują się na kupno mieszkania, inni domu, a jeszcze inni skaczą na głęboką wodę i postanawiają wybudować swoje własne cztery ściany. Ta ostatnia grupa niedługo wejdzie na budowę i przez najbliższe miesiące będzie podziwiać jak wznosi się ich wymarzone miejsce na ziemi. Przed tym wydarzeniem należy jednak zabezpieczyć się przed wszelkimi komplikacjami, które mogą w trakcie wystąpić.
– „Wraz z początkiem cieplejszego sezonu żurawie i nazwy deweloperów wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak niezależnie od tego czy należymy do grona wielkich budowniczych czy też nie, to przed rozpoczęciem budowy domu musimy przygotować się na wszystkie przeciwności losu, które mogą nas spotkać” – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.
Wznoszenie własnej nieruchomości oznacza ogrom obowiązków związanych m.in. z pilnowaniem najróżniejszych formalności, terminów zapłaty czy sprawowaniem kontroli nad poczynaniami ekipy budowlanej. I wprawdzie czynnościami tymi można obarczyć kierownika budowy, to jednak nie jest to rozwiązanie preferowane przez każdego.
–„Ubezpieczenie domu w budowie najlepiej jest wykupić jeszcze przed wejściem ekipy na plac. Prace przygotowawcze to idealny moment, w którym możemy wszystko ustalić i zaplanować, więc warto jest na tym etapie uwzględnić koszty związane z polisą w planowanym budżecie. Dzięki niej nie będziemy musieli się martwić między innymi o złodziei, wandali czy szkody powstałe na skutek czynników pogodowych” – zaleca Maciej Kuczwalski.

Ubezpieczenie domu w budowie to nie wszystko - ochroną możemy objąć również powstający garaż czy budynki i pomieszczenia gospodarcze. Warto mieć świadomość, że tego rodzaju zabezpieczenie przydaje się nie tylko wówczas, gdy wszystko mamy już urządzone.

fot. Wolfilser - Fotolia.com

Budowa domu

Ubezpieczenie domu w budowie najlepiej jest wykupić jeszcze przed wejściem ekipy na plac.


– „Polisa mieszkaniowa to przede wszystkim ochrona murów, fundamentów, różnych instalacji, stałych elementów zewnętrznych jak i wewnętrznych – sama podstawa zapewnia nam odjęcie wielu stresów podczas budowy domu” – dodaje ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia. Dzięki wielu różnym Towarzystwom Ubezpieczeniowym na polskim rynku mamy masę rozmaitych ofert tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. – „Zawsze najlepszym wyborem jest rozmowa z doradcą, który zna się na ubezpieczeniowych produktach i doradzi nam jaki wariant wybrać i jakimi dodatkami go uzupełnić, żeby jak najbardziej spełniał nasze oczekiwania” – zaleca Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Obecnie na rynku ubezpieczeniowym mamy możliwość rozszerzenia podstawowej polisy o takie dodatki jak: assistance, stłuczenie elementów stałych, OC w życiu prywatnym, przepięcia, dewastacje czy nawet ubezpieczenie przed kradzieżą narzędzi, materiałów lub innych budowlanych przyrządów.
– „Najczęściej zaleca się dokupienie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenia narzędzi – tego typu sprzęt jest dość atrakcyjny i warto zabezpieczyć go przed kradzieżą. Warto zapoznać się ze wszystkimi produktami ubezpieczeniowymi, które są zalecany podczas budowy i przemyśleć na czym nam najbardziej zależy. Wykupując polisę musimy pamiętać o dodaniu wszystkich ryzyk, które chcemy mieć, ponieważ później może pojawić się problem z uzupełnieniem polisy o kolejne rozszerzenia” – zaleca Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Polisę mieszkaniową oferuje niemalże każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe, więc nie ciężko o znalezienie ofert w internecie. Warto mieć na uwadze, że w wielu TU lub multiagencjach ubezpieczeniowych co jakiś czas pojawiają się korzystne promocje, dzięki którym oprócz zniżek na ubezpieczenia nieruchomości możemy zyskać szereg innych benefitów.
– „Zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie, zawsze lepiej jest chwilę odwlec jego kupno i porównać czy u innych Ubezpieczycieli nie dostaniemy tego samego w dużo korzystniejszej cenie” – proponuje ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: