eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › SOHO by Yareal już w sprzedaży

SOHO by Yareal już w sprzedaży

2019-04-09 12:20

SOHO by Yareal już w sprzedaży

SOHO by Yareal - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Warszawa, Praga Południe, zbieg ulic Żupniczej i Chodakowskiej, pofabryczne tereny Kamionka. To właśnie pod tym adresem powstaje SOHO by Yareal. Pierwszy etap inwestycji zakłada powstanie jednego budynku wielorodzinnego, który pomieści 131 mieszkań: od kompaktowych kawalerek o powierzchni ok. 30 mkw. po ponad 100-metrowe lokale z czterema pokojami. Projekt jest częścią szerszego procesu rewitalizacji tej części stolicy.
Pierwsza faza realizacji SOHO by Yareal zakłada powstanie dziewięciokondygnacyjnego, kaskadowego budynku SOHO 18, który został zaprojektowany na planie litery C. Jego przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 131 mieszkań o powierzchni od 29 do 109 mkw. W ofercie dewelopera znajdują się również usytuowane w podcieniach budynku lokale usługowe. Na jego parterze powstanie reprezentacyjne lobby z recepcją, a w podziemiach - dwupoziomowy parking.

Modernistyczny styl inwestycji ma łączyć w sobie postindustrialny klimat z nowoczesnością i wpisywać się w okoliczną zabudowę warszawskiego Kamionka. Projekt budynku, powstały w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci, przewiduje wykorzystanie materiałów takich jak beton i korten, które nawiązywać mają do przemysłowego charakteru sąsiedztwa.

SOHO 18 to kolejny projekt Yareal realizowany po prawej stronie Wisły. Mieszkania na warszawskim Kamionku cieszą się ogromnym zainteresowaniem – już w pierwszych dwóch tygodniach od startu przedsprzedaży SOHO 18 zarezerwowanych zostało 15 % mieszkań. Pierwszy budynek mieszkalny, który będzie współtworzył wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal, powstanie do końca 2021 roku.

Lokalizacja na Pradze od lat zyskującej opinię różnorodnej i barwnej, sprawia że SOHO 18 pretenduje do miana idealnego miejsca dla osób szukających równowagi pomiędzy wielkomiejskim stylem życia, a bliskością natury. Wszystko za sprawą pobliskiej zieleni, w tym m.in. drugiego co do wielkości parku w Warszawie - Parku Skaryszewskiego - oraz praskich zakładów rzemieślniczych, galerii sztuki, licznych restauracji. Silną stroną SOHO by Yareal oprócz atrakcyjnego otoczenia, będzie dogodna lokalizacja, zaledwie 5 km od ścisłego centrum stolicy. W pobliżu najnowszej inwestycji Yareal znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające wygodne i szybkie dotarcie do śródmieścia. Nieopodal znajduje się również Dworzec Wschodni oraz stacja II linii metra.

„SOHO by Yareal to zdecydowanie unikatowa w skali kraju inwestycja. Łączymy rewitalizację zabytkowych obiektów z uzupełnieniem historycznych budynków o nowoczesną i funkcjonalną architekturę. Tworząc SOHO by Yareal zależało nam na podtrzymaniu idei i ducha Soho Factory. Wprowadzając nową, atrakcyjną tkankę miejską, chcemy dopełnić ten fragment dzielnicy, oferując realne korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym mieszkańcom Kamionka” – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

SOHO by Yareal to przestrzeń o powierzchni ponad 5 hektarów, wpisana pomiędzy istniejącą zabudowę ulicy Mińskiej, nowoczesne budynki mieszkalne, zrealizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat, a historyczną zabudowę pofabryczną. Ideą, która przyświecała architektom i inwestorowi było stworzenie czegoś więcej niż kolejnego osiedla mieszkaniowego, którego rytm nadają pory dnia mieszkańców. Dzięki wprowadzeniu szerokiego programu usługowo-handlowego, wzbogaconego o funkcje rekreacyjne i kulturalne, SOHO stanie się miejscem, które wytworzy samodzielną dynamikę, realnie wpływając na zmianę charakteru tej części dzielnicy. Kolejne etapy realizacji SOHO będą wprowadzane sukcesywnie do realizacji w miarę zaawansowania prac projektowych i administracyjnych. Odwiedzając biuro sprzedaży przy ul. Mińskiej 25, zlokalizowane właśnie w jednym z pofabrycznych budynków, już dzisiaj można poczuć ducha SOHO by Yareal.

fot. mat. prasowe

SOHO by Yareal - wizualizacja

Cały projekt SOHO by Yareal - jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce - zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM Communities


Wszystkie mieszkania, które powstaną zarówno w pierwszym etapie SOHO 18, jak i w całym kompleksie SOHO by Yareal, zostaną wyposażone w pakiety najnowocześniejszej technologii smart home. W procesie projektowania wykorzystano jeden z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie, dostarczonego przez lidera tego rynku, firmę FIBARO. Mieszkańcy SOHO 18 będą mieli m.in. możliwość zarządzania zużyciem energii cieplnej, ale też – dzięki możliwości odcinania lub przywracania zasilania w gniazdku – będą mogli w pełni kontrolować pracę domowego sprzętu RTV i AGD.

Budynek SOHO 18 został zaprojektowany przez Yareal zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, z poszanowaniem dla środowiska i zasobów naturalnych. Inwestycja podlega zaawansowanemu procesowi certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającemu spełnienie najwyższych standardów jakości, a także zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie. Plac budowy inwestycji zasilany będzie z odnawialnych źródeł energii.

Jednocześnie cały projekt SOHO by Yareal - jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce - zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM Communities. To międzynarodowy system certyfikacji, stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny ekonomicznych, społecznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Polega on na integracji zrównoważonego projektowania z procesem planowania urbanistycznego. W systemie BREEAM Communities metoda oceny środowiskowej jest rozszerzona o bardziej holistyczne podejście do zrównoważonego projektowania, z uwzględnieniem społecznego i ekonomicznego wpływu inwestycji na otoczenie. Wnioski z przeprowadzanych studiów i analiz, są następnie wdrażane do założeń urbanistyczno-funkcjonalnych całego projektu.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: