eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Fuzja. Nowe mieszkania w Łodzi

Fuzja. Nowe mieszkania w Łodzi

2019-05-07 11:34

Fuzja. Nowe mieszkania w Łodzi

Fuzja - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Nowe mieszkania w Łodzi. Przy ul. Tymienieckiego, na terenie należącym niegdyś do fabryki Karola Scheiblera, powstaje Fuzja, o której śmiało można powiedzieć, że jest nie tylko kompleksem mieszkaniowo-usługowo-biurowym, ale również projektem miastotwórczym. Inwestycja zakłada również powstanie przestrzeni przeznaczonej dla działań kulturalnych, placów miejskich oraz terenów zielonych.
Nowie mieszkania powstają w atrakcyjnej części miasta, na obszarze położonym pomiędzy ulicami Piotrkowską, Tymienieckiego, Kilińskiego i Milionową, czyli tam, gdzie niegdyś stały zabudowania fabryki należącej do znanego, łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera. Fuzję stworzy 20 budynków o różnorodnych funkcjach, z czego 14 stanowić będą zaadoptowane budynki historyczne. Sercem inwestycji będzie zabytkowy budynek dawnej elektrociepłowni. Prace przebiegać będą wieloetapowo. Właśnie wbito łopatę pod realizację pierwszej fazy kompleksu, w ramach której powstaną dwa budynki wielorodzinne, a w nich 274 lokali o powierzchniach od 29 mkw. do 111 mkw. Nie zabraknie również miejsc parkingowych dla 277 pojazdów oraz komórek lokatorskich.
- Cieszymy się, że po wielu miesiącach przygotowań mogliśmy rozpocząć budowę pierwszego etapu inwestycji - części mieszkaniowej, którego zakończenie planujemy na koniec przyszłego roku – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment. – Od dzisiaj, każdego dnia, będziemy coraz bliżej od ukończenia tego wyjątkowego punktu na mapie Łodzi i oddania go mieszkańcom i gościom tego miasta.

To miejsce, w którym przeszłość ma połączyć się z teraźniejszością w wymiarze nie tylko estetycznym i architektonicznym, ale również programowym tworząc miejsca dla wszystkich przestrzeni życiowych. Różnorodne funkcje w Fuzji zostały zaplanowane tak, by wzajemnie się wspierały i w efekcie budowały fragment miasta tętniący życiem przez całą dobę.

Historyczna tkanka zostanie uzupełniona o nowoczesną architekturę, a także infrastrukturę miejską jak place, alejki, chodniki, ulice oraz zieleń miejską. Inwestor zaplanował liczne udogodnienia, m.in. miejsca parkingowe dla car sharingu, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty, ogólnodostępne ładowarki elektryczne - wszystko co zapewni ludziom tu przebywającym komfort i swobodę.
- Koncepcja Fuzji została stworzona zgodnie z ideą tworzenia projektów miastotwórczych, tzw. „destinations”. Zależy nam na kreowaniu przestrzeni, w których ludzie będą mogli mieszkać, pracować i spędzać wolny czas. Mimo że rozpoczęliśmy już budowę, wciąż trwa nieprzerwany proces jeszcze lepszego poznawania tego miejsca, analizowania wszystkich aspektów przestrzennych i funkcjonalnych, tworzenia szytych na miarę rozwiązań, po to by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i w mądry sposób zintegrować tę przestrzeń z miastem. - dodał Olbryk.

Mieszkańcy Fuzji będą mogli na co dzień żyć wygodniej i bardziej komfortowo korzystając z rozwiązań smart living, które znajdą się w apartamentach. Dzięki temu rozwiązaniu właściciele mieszkań będą mogli zarządzać codziennymi obowiązkami bez konieczności wstawania z fotela czy kanapy. Wystarczy, że włączą swój smartfon lub komputer, by włączyć pralkę i ustawić w niej odpowiedni tryb, upewnić się, czy piekarnik został wyłączony, odkurzyć podłogi, a nawet… sprawdzić zasoby lodówki.

fot. mat. prasowe

Fuzja - wizualizacja

W pierwszym etapie powstaną dwa budynki mieszkaniowe, w którym znajdzie się 274 lokali o powierzchniach od 29 mkw. do 111 mkw.


Równocześnie z zakończeniem pierwszego etapu oddany zostanie plac publiczny przed elektrownią z wygodnym dostępem od ulicy Tymienieckiego. W kolejnych etapach powstaną przestrzenie biurowe i kolejne budynki mieszkalne, a zrewitalizowane historyczne fragmenty terenu zostaną przekształcone w restauracje oraz punkty handlowe. Dzięki temu przemyślana w każdym detalu, wyjątkowa inwestycja przy ul. Tymienieckiego 5/7 stanie się atrakcyjną częścią miasta dla przyszłych mieszkańców oraz turystów.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 29

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: