eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Monday Development rusza z budową ponad 2 tys. mieszkań w Poznaniu

Monday Development rusza z budową ponad 2 tys. mieszkań w Poznaniu

2020-04-02 11:09

Monday Development rusza z budową ponad 2 tys. mieszkań w Poznaniu

Fama Jeżyce © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Na terenie dawnych poznańskich zakładów Wiepofama Monday Development buduje osiedle Fama Jeżyce. Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę, więc prace przy I etapie inwestycji rozpoczną się właściwie lada dzień. Ich efektem będzie powstanie 251 mieszkań, które mają być gotowe już w II połowie nadchodzącego roku.
Najnowszy projekt Monday Development powiększy poznański zasób mieszkaniowy o przeszło 2 tys. lokali. Na terenie inwestycji rozpoczęły się już pierwsze prace ziemne, rozpoczął się również proces rezerwacji mieszkań.

W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano powstanie dwóch budynków wielorodzinnych, a w nich 251 mieszkań - od kompaktowych, 30-metrowych kawalerek, po przestronne 5-pokojowe przestrzenie o powierzchni 118 mkw. Partery zostały zarezerwowane dla działalności handlowej i usługowej.

Na terenie inwestycji Monday Development powstanie także kolorowy plac zabaw, miejsce do wypoczynku, a także wiele udogodnień, w tym przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Cała architektura nowego osiedla ma być spójna charakterem z jeżyckiego budownictwa okresu międzywojnia. W centralnej części osiedla inwestor przewidział plac, który współgrać ma klimatem dzielnicy. Warto też dodać, że władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują realizację parku, a także placu miejskiego, który zwieńczy deptak projektowany przez dewelopera wzdłuż całej inwestycji.

Fama Jeżyce to nie tylko nowe mieszkania w Poznaniu, ale też infrastruktura drogowa, w tym nowa ulica Nad Seganką, której fragment łączący się z ulicą Kościelną obsługiwać będzie wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpocznie się budowa osiedla.

fot. mat. prasowe

Fama Jeżyce - wizualizacja 1

Lokale będą gotowe do odbioru w II połowie 2021 roku


Projekt Monday Development wpisuje się w koncepcję budowy "Nowych Jeżyc", stanowiącej wizję władz miejskich, co do rewitalizacji tej poprzemysłowej części dzielnicy. Samo osiedle Fama Jeżyce w swym założeniu ma zaś stanowić interesujące dopełnienie zachodzących w tej części miasta przemian. Już dziś bowiem Jeżyce słyną z nietypowych wydarzeń kulturalnych i oryginalnych konceptów gastronomicznych, urastając do rangi kulturalno-gastronomicznego zagłębia Poznania.

fot. mat. prasowe

Fama Jeżyce - wizualizacja 2

Cała inwestycja liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: