eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

Trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

2011-10-01 00:04

ATAL SA, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, rozpocznie trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie. Pierwsza z nich ruszy jeszcze w tym roku, a kolejne w marcu 2012 r. Łączna szacowana wartość nowych projektów wyniesie blisko 200 mln zł.
Firma ATAL SA zapowiedziała rozpoczęcie trzech nowych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie. W grudniu 2011 r. ruszy pierwsza z nich, zlokalizowana w dzielnicy Czyżyny. Powstanie tam ok. 365 mieszkań, zlokalizowanych w sześciu budynkach na łącznej powierzchni ponad 18 000 mkw. Osiedle wyróżniać będzie bogata oferta lokali usługowych zlokalizowanych na parterze budynków oraz bliskość wielu punktów użyteczności, jak sklepy, sieci handlowe, banki itd. Autorem koncepcji architektonicznej jest krakowskie Studio Architektury i Wnętrz ABJ Projekt.

Kolejne dwie inwestycje rozpoczną się w marcu 2012 r. Obie powstaną w obrębie dzielnicy Krowodrza. Pierwsza z nich to kameralne, eleganckie osiedle, składające się z 2 budynków. Na łącznej powierzchni blisko 4500 mkw znajdzie się 81 mieszkań. Inwestycję wyróżniać będzie nowoczesny projekt architektoniczny, za którego przygotowanie odpowiada Jarosław Hofman z pracowni Hofman Projekty Budownictwo. Atutem inwestycji będzie bliskość Rynku Głównego oraz popularnej Galerii Krakowskiej.

W ramach ostatniej inwestycji powstanie 7 budynków mieszkalnych oraz 154 mieszkania o łącznej powierzchni blisko 8000 mkw. Projekt powstanie z myślą o osobach ceniących sobie bliskość terenów zielonych oraz szybki dojazd do centrum miasta. Za przygotowanie koncepcji architektonicznej tego projektu odpowiada Pracownia LINIAarchitekci Bruzda Mętel Spółka Partnerska.

„Kraków jest niezwykle ważnym miejscem na mapie naszych inwestycji i to tu nadal chcemy się rozwijać. Trzy nowe inwestycje w nadchodzącym półroczu to ambitny plan, jednak dostrzegamy w krakowskim rynku ogromny potencjał” – komentuje Zbigniew Juroszek, Prezes ATAL SA. „Poszczególne inwestycje będą wyróżniać się innymi walorami, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy Krakowianin znajdzie tu coś dla siebie” – dodaje Juroszek.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: