eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Po luksusowe apartamenty do Krakowa

Po luksusowe apartamenty do Krakowa

2013-06-27 12:29

Po luksusowe apartamenty do Krakowa

Tarasy na Woli © fot. mat. prasowe

Zamożny nabywca zainteresowany nowym, luksusowo wykończonym mieszkaniem, na największy wybór takich lokalizacji może liczyć w Warszawie. Jednak według danych portalu RynekPierwotny.com, także w innych, dużych miastach Polski, można znaleźć ciekawe oferty z tego segmentu. W Krakowie znajduje się w chwili obecnej 87 mieszkań, których cena przekracza 1 000 000 złotych - pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.
Charakterystyczną cechą takich lokali jest spora powierzchnia, która wynosi od 95 mkw. do 100 mkw., a zatem mamy tu do czynienia z pełnoprawnymi apartamentami. Warto jednak podkreślić, że sama powierzchnia to nie jedyny wyznacznik luksusu.

204 metry kwadratowe swobody

W Krakowie najbardziej prestiżowymi dzielnicami są Stare Miasto i Zwierzyniec. Na Starym Mieście można poczuć wyjątkową atmosferę historycznego centrum Krakowa. Z kolei apartamenty usytuowane w otoczeniu zwierzynieckich łąk są najlepszym wyborem dla osób, poszukujących ciszy i spokoju z dala od zgiełku miasta. W przypadku mieszkań ulokowanych na Zwierzyńcu, warto zwrócić uwagę na ich duży metraż i stosunkowo niską cenę 1 mkw. Najwymowniejszym tego przykładem jest apartament oferowany w inwestycji Tarasy na Woli, który ma 203,50 mkw. (7600 zł/mkw.). Biorąc pod uwagę bardzo wysoki standard wykończenia i prestiżową lokalizację (Wola Justowska uważana jest za najbardziej luksusową część Zwierzyńca), cena ta wcale nie wydaje się znacznie wygórowana.

Apartament znajduje się w budynku wzniesionym przez firmę Doctor Q Bud, która posiada duże doświadczenie w realizacji tego rodzaju luksusowych mieszkań. Wśród oferowanych udogodnień znalazły się m.in.: podgrzewany hol i podjazd, nowoczesna instalacja alarmowa, system jednego klucza dostępu do części wspólnych budynku. Dodatkowo, nabywca apartamentu będzie mógł skorzystać (na zasadzie wyłączności) z aż trzech miejsc postojowych w garażu podziemnym, komórki lokatorskiej, ogródka o pow. 150 mkw., czy wreszcie trzech tarasów o pow. 80 mkw. – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Na uwagę zwraca świetna lokalizacja samego apartamentu, gwarantująca prywatność i spokój.

Prestiż na Miodowej i Złotej

Przy ul. Miodowej została zlokalizowana inwestycja firmy Koneser Group, w której także będzie można znaleźć ciekawe apartamenty z wyższej półki. W sąsiedztwie zabytkowej synagogi Tempel, deweloper zamierza przeprowadzić rewitalizację kamienicy, poprzez między innymi wyremontowanie dachu i elewacji. Prace remontowe mają także objąć stolarkę okienną, witryny, piony czy klatki schodowe. W budynku mają także być zamontowane windy, a ciepło zostanie dostarczone przez nowoczesną kotłownię gazową. W kamienicy zostanie także uruchomiona recepcja.

Wśród czterdziestu dwóch mieszkań, które deweloper zamierza ukończyć do końca przyszłego roku, ma się znaleźć aż pięć apartamentów, których cena będzie wyższa niż 1 000 000 zł. Te najdroższe lokale będą miały od 94,40 mkw. do 145,70 mkw. powierzchni, a cena jednego metra kwadratowego będzie się wahać w przedziale od 10 107 zł do 10 793 zł – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Z kolei przy ulicy Złotej firma Wojt Bud zlokalizowała inwestycję Apartamenty Złota. Jest to dobry wybór dla tych klientów, którzy wolą architekturę współczesną. W skład kompleksu wchodzi pięć nowoczesnych budynków mieszkaniowych, a w każdym znajdą się dwa mieszkania (jedno o standardowej wysokości). Warto także zwrócić uwagę, że istnieje możliwość połączenia obu mieszkań w jednym budynku, co z kolei owocuje powstaniem dwukondygnacyjnego domu z poddaszem użytkowym.

W ofercie są dostępne zarówno mieszkania jedno- jak i dwupoziomowe. Te pierwsze o powierzchni od 54,70 mkw. do 67,00 mkw., zaś te drugie od 140,90 mkw. do 142,60 mkw.

Na koniec warto dodać, że zaprezentowane inwestycje to tylko niewielki wycinek oferty deweloperskiej na krakowskim rynku, skierowanej do tych najzamożniejszych nabywców. W chwili obecnej mają oni bowiem możliwość wyboru z ponad dwudziestu innych lokalizacji. Lokale o podobnym standardzie można znaleźć także w mniej prestiżowych dzielnicach Krakowa (jak Grzegórzki, Dębniki, Podgórze) – podsumowuje Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

fot. mat. prasowe

Tarasy na Woli

Biorąc pod uwagę bardzo wysoki standard wykończenia i prestiżową lokalizację (Wola Justowska uważana jest za najbardziej luksusową część Zwierzyńca), cena ta wcale nie wydaje się znacznie wygórowana.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: