eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Czy z zakupem mieszkania czekamy do jesieni?

Czy z zakupem mieszkania czekamy do jesieni?

2018-07-27 09:47

Przeczytaj także: Jak szła sprzedaż mieszkań w I poł. 2018 r.?


Ewa Foltańska-Dubiel, prezesGrupy Deweloperskiej Geo


W czasie wakacyjnym zainteresowanie utrzymuje się na podobnym poziomie jak w innych okresach. Nie odczuwamy zmiany w liczbie kupowanych mieszkań.

Marek Szmolke, prezes Grupy Deweloperskiej Start


Tegoroczne wakacje zbiegły się z premierą naszej nowej inwestycji Osiedle Kameralne przy ulicy Kurzei i Jancarza w Krakowie. W związku z tym na brak zainteresowania nie narzekamy. Ciekawa oferta przyciągnęła sporo klientów. Z doświadczenia jednak wynika, że okres wakacyjny to czas odpoczynku, a nie planowania zakupu mieszkania. Choć zdarzają się klienci, którzy przed urlopem rezerwują mieszkanie, aby podczas wypoczynku podjąć ostateczną decyzję.

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development


Od pewnego czasu obserwujemy wzrost zainteresowania naszymi inwestycjami w okresie wakacyjnym. Z jednej strony klienci mają wtedy więcej czasu na poszukiwania wymarzonego M, z drugiej - sprzyja temu ogólna sytuacja na rynku. Dostajemy większą liczbę zapytań odnośnie ofert zarówno Red Parku w Poznaniu, jak i Nowej Papierni we Wrocławiu. Klienci zainteresowani Red Parkiem najczęściej pytają o mieszkania 3-pokojowe na własny użytek i 2-pokojowe pod inwestycje. W przypadku Nowej Papierni wakacje to także okres wzmożonego zainteresowania zakupem o charakterze inwestycyjnym. Obserwujemy wysoki popyt na apartamenty 2- i 3-pokojowe, kupowane m.in. z myślą o wynajmie długoterminowym. Zainteresowani są nie tylko klienci z Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego, ale także z zagranicy. Niedawno w ofercie pojawiły się ostatnie 4 lofty znajdujące się w historycznym budynku dawnej fabryki papieru, dlatego wierzymy, że ta propozycja spotka się z zainteresowaniem klientów poszukujących niestandardowej przestrzeni loftowej.

Marta Kasprzak, menedżer ds. sprzedaży i marketingu w Duda Development


W wielu branżach okres wakacyjny – czy może raczej: urlopowy – uważa się za martwy sezon i czas spadku zainteresowania ofertą. Nie u nas jednak. Wakacje, a zatem lato, to czas, gdy nieruchomości wyglądają najbardziej atrakcyjnie, w związku z czym obserwujemy wzmożone zainteresowanie odwiedzinami w domu pokazowym na naszym osiedlu Nowe Złotniki czy po prostu na naszych inwestycjach. W końcu czymś zupełnie innym jest oglądanie domu z ogródkiem zimą, gdy w tym ogródku jest ponuro i pusto, a czym innym – latem, kiedy, jest on pełen bujnej zieleni. Okres urlopowy to także czas, gdy nasi klienci zazwyczaj mają więcej wolnych chwil, w których mogą przemyśleć i podjąć decyzję na temat zakupu mieszkania, a to skutkuje zwiększonym zainteresowaniem naszą ofertą.

Magdalena Błaszkowiak – Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development


Wakacje to dobry czas na zakup nieruchomości. Ze względu na czas urlopowy, zainteresowani klienci mają więcej czasu, aby porównać oferty różnych firm deweloperskich. Kiedy na zewnątrz jest ciepło i słonecznie, zdecydowanie przyjemniej prezentuje się nieruchomość. Pogoda sprzyja też wizytom na budowie. Wielu klientów chce odwiedzić inwestycję lub zobaczyć już gotowe etapy, czy poprzednie realizacje. Oczywiście oferujemy taką możliwość.

Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building


Okres wakacyjny nie ma większego wpływu na zainteresowanie naszymi inwestycjami. Liczba prezentacji oferty oraz spotkań na budowach z klientami jest bardzo porównywalna jak przed sezonem letnim. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z kilku ostatnich lat, liczba sprzedawanych czy rezerwowanych lokali w lipcu i w sierpniu jest zwykle porównywalna do wyników w okresie wiosny. Jednak pod koniec sierpnia można odczuć minimalnie większe zainteresowanie, prawdopodobnie dlatego, że reklamowane są Targi Mieszkań i Domów, które odbywają się w Poznaniu zwykle w pierwszej połowie września.

Grzegorz Woźniak ze spółki Quelle Locum, realizującej inwestycję Park Leśny Bronowice


Nasze inwestycje realizujemy w atrakcyjnych lokalizacjach, które są odporne na wahania rynku. W związku z tym nie odczuwamy zmniejszenia zainteresowania naszymi mieszkaniami w okresach wakacyjnych i świątecznych. W Parku Leśnym Bronowice ofertę kierujemy głównie do rodzin, a wakacje to czas odpoczynku i podejmowania ważnych domowych decyzji, do których zaliczamy również kupno mieszkania.

Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments


W okresie wakacyjnym odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania naszą nową inwestycją – osiedlem Rodzinne Komorniki przy ul. Pana Tadeusza. Wakacje to czas, kiedy chętnie przebywamy na świeżym powietrzu, spędzamy czas aktywnie bądź na spotkaniach przy grillu z rodziną i przyjaciółmi. Wówczas też zdecydowanie łatwiej dostrzec walory domu z własnym ogrodem. A wszelkie spotkania są dodatkowym bodźcem do wyboru naszych „szeregowców” z ogrodem, zlokalizowanych w pobliżu Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Adam Wędrychowicz z firmy Linea


W okresie wakacyjnym nie odnotowaliśmy większego spadku zainteresowania naszymi inwestycjami. Tym bardziej, że nasza aktualna oferta zawiera liczne promocje. Jako deweloper doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że po miesiącach: lipcu i sierpniu, z pewnością nadejdzie jeszcze większy ruch na rynku nieruchomości. Wynika to z faktu, że już 8 i 9 września w Poznaniu odbędą się Targi Mieszkań i Domów.

Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development


Okres letni do tej pory nie spowodował zmniejszenia zainteresowania naszą inwestycją przy ul. Jasielskiej na poznańskich Podolanach. Wręcz przeciwnie, zauważyliśmy dobre tempo sprzedaży. Wbrew pozorom, wakacje to dobry moment na zakup wymarzonego mieszkania. Ponieważ część osób wykorzystuje swoje urlopy na przeglądaniu ofert, załatwieniu wszystkich formalności w banku, wizyt na terenie inwestycji lub przeprowadzce. Dlatego w naszym biurze sprzedaży, klientów w tym okresie nie brakuje. Szczególnie, że do zaoferowania mamy lokale o metrażu 51 do 71 mkw., które cieszą się dużą popularnością, a ich cena wynosi 5 850 zł/mkw.

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: