eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › II linia metra przyciąga nowe inwestycje mieszkaniowe

II linia metra przyciąga nowe inwestycje mieszkaniowe

2014-11-05 00:23

II linia metra przyciąga nowe inwestycje mieszkaniowe

Brylowska 2 © fot. mat. prasowe

Po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie lokalizacja to trzy podstawowe czynniki, które decydują o atrakcyjności nieruchomości. W myśl tej zasady, trasa drugiej linii warszawskiego metra wytycza szlak nowym inwestycjom mieszkaniowym. Im bliżej stacji metra powstają mieszkania, tym szybciej znajdują nabywców. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, jakie projekty deweloperzy realizują w rejonie stacji metra i czy oferują w nich mieszkania kwalifikujące się do dopłat.

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

Obecnie realizujemy inwestycję Nowe Bemowo, zlokalizowaną nieopodal planowanej stacji metra Lazurowa. Osiedle położone przy ul. Narwik znalazło się w naszej ofercie w połowie lipca br. i w ciągu zaledwie trzech miesięcy nabywców znało 25 z 90 mieszkań, a 16 lokali zostało zarezerwowanych. Inwestycja objęta jest programem Mieszkanie dla Młodych.

Wanda Dzikowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Capital Art Apartments, Atlas Estates

Atlas Estates ma w ofercie mieszkania w inwestycji Capital Art Apartments, położonej na warszawskiej Woli, zaledwie ok. 200 metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Aktualnie przy ul. Giełdowej 4 trwa budowa dwóch ostatnich budynków. Część mieszkań zostanie oddana jeszcze w tym roku, a ostatnia pula lokali w tej inwestycji – w III kw. 2015 r. Obecnie w ofercie znajdują się mieszkania o metrażach od 31 m kw. do 115 m kw., których ceny wahają się pomiędzy 7,9 tys. zł, a 10,4 tys. zł za mkw. W Capital Art Apartments w pięciu budynkach powstaną łącznie 784 mieszkania.

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

W pobliżu drugiej linii metra realizujemy większość naszych inwestycji. Usytuowane na Odolanach osiedla Dobra Wola i Miasto Wola położone są zaledwie 5 minut autobusem od stacji Rondo Daszyńskiego. W pierwszym etapie inwestycji Dobra Wola mamy w sprzedaży kilka ostatnich mieszkań, które spełniają kryteria programu dopłat MdM.

fot. mat. prasowe

Brylowska 2

Brylowska 2 to nowa inwestycja realizowana przez firmę Yareal


Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

W pobliżu nowych stacji metra realizujemy inwestycję Czerwona Jarzębina II, która usytuowana jest pomiędzy stacją Targówek 2, a stacją Zacisze. Osiedle znajduje się na Zaciszu przy ul. Krośniewickiej, w willowej części dzielnicy Targówek. Czerwona Jarzębina II to projekt, w którym powstaną 23 kameralne budynki o niskiej zabudowie z 46 mieszkaniami. Do każdego mieszkania przynależy miejsce postojowe w cenie i jest możliwość zainstalowania kominka. Osiedle zostanie ukończone w 2014 roku. Obecnie w sprzedaży mamy jeszcze 15 mieszkań o metrażu od 82 do 108 mkw. w cenie od 5.400 zł/mkw.

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Dom Development ma obecnie w ofercie mieszkania na osiedlu Wilno, powstającym przy ul. Bukowieckiej 37, które zlokalizowane jest o 4 minuty jazdy pociągiem od Dworca Wileńskiego, gdzie znajduje się stacja 2 linii metra. W przyszłości, kiedy druga linia metra zostanie przedłużona do ul. Lazurowej, planujemy opracowanie projektu mieszkaniowego w tym rejonie.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

Posiadamy trzy inwestycje zlokalizowane w rejonie nowych odcinków metra: Bliską Wolę przy ulicy Kasprzaka w Warszawie, osiedle Villa Campina, znajdujące się w Kaputach, zaledwie 7 minut od warszawskiego Bemowa oraz Zieloną Dolinę na Białołęce u zbiegu ulic Zdziarskiej i Ostródzkiej.

Osiedle Bliska Wola, w którym powstanie 400 mieszkań o pow. od 24-121 mkw., które oferujemy w cenie ok. 7.000 zł/mkw., znajduje się niedaleko stacji metra Wolska i Rondo Daszyńskiego. Lokale w tym projekcie bardzo dobrze się sprzedają.

Dla mieszkańców Villi Campina, oferującej mieszkania o powierzchni 32-86 mkw. w cenie 4590 zł/mkw., udogodnieniem będzie możliwość przesiadki na Bemowie na stacji Młynów lub Księcia Janusza. Mieszkańcy Zielonej Doliny, gdzie dostępne są lokale o metrażu 29-86 mkw. w cenie od 4.700 zł, będą mogli skorzystać z metra na sąsiednim Targówku. Wszystkie mieszkania na Bemowie i Białołęce objęte są programem dopłat.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • art / 2014-11-05 12:54:43

    Metro jakby na nowo odkryło pewne dzielnice. Najbardziej to widać po Pradze. Do niedawna mogła się kojarzyć tylko z problemami, taka gorsza siostra lewej strony Wisły. A tymczasem teraz okazało się, że to świetne miejsce, żeby przyciągnąć tu tych, którzy szukają mieszkania czy biura. A oferta jest zupełnie inna, bo w okolicy zabytkowych budynków, w artystycznym klimacie, powiewie historii. Tak właśnie rośnie małe miasteczko w mieście na terenie zabytkowego Konesera. Budynek - symbol jeśli chodzi o Pragę, kojarzy się z artystyczną niszą. Teraz będzie można tam mieszkać. Trudno znaleźć odpowiedniki na Woli czy nawet w Centrum. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: