eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Co i gdzie budują deweloperzy?

Co i gdzie budują deweloperzy?

2014-10-22 09:56

Co i gdzie budują deweloperzy?

Woronicza - inwestycja firmy OKAM © fot. mat. prasowe

Deweloperzy przygotowują kolejne inwestycje, zachęceni utrzymującymi się ostatnio dobrymi wynikami sprzedaży mieszkań. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, jakie projekty wejdą w najbliższym czasie na rynek i w jakim standardzie mieszkania zaoferują w nich firmy deweloperskie. Czy ofertę zdominują jak dotychczas lokale z segmentu podstawowego?

Przeczytaj także: Nowe inwestycje coraz atrakcyjniejsze. Czym kuszą deweloperzy?

Maria Doerre, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Activ Investment

W 2015 r. Activ Investment zamierza kontynuować swoje inwestycje w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach w podobnym jak dotychczas standardzie. We Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki powstaje budynek czterokondygnacyjny. W Krakowie, w okolicach Górki Narodowej wznosimy trzy obiekty mieszkalne, a w Katowicach ruszy budowa III etapu kompleksu Cztery Wieże oraz realizowane będzie osiedle przy ul. Karoliny. Zamierzamy też w Katowicach zrewitalizować kompleks zabytkowych kamienic w okolicy ul. Mariackiej i przeznaczyć go na apartamentowce i lokale komercyjne.

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

W najbliższym czasie wprowadzimy do sprzedaży nowe mieszkania w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. W ciągu trzech ostatnich miesięcy do naszej oferty trafiło 615 nowych mieszkań na osiedlach Nowe Bemowo, Oaza Wilanów w Warszawie, Dmowskiego we Wrocławiu, oraz Chojny Park w Łodzi. Specjalizujemy się w inwestycjach o średnim oraz podwyższonym standardzie.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Jeśli chodzi o apartamenty z „wyższej półki”, mamy w planach budowę wysokościowca, który dopełni kompleks budynków przy ul. Grzybowskiej w Warszawie z apartamentowcami Platinum Towers i hotelem Hilton. Będzie miał 44 piętra i powinien pojawić się w ofercie sprzedażowej w przyszłym roku. Ponadto w 2015 r. planujemy rozpocząć budowę osiedli z segmentu cenowego średniego-wyższego. Jesteśmy w trakcie kupowania gruntów pod te inwestycje. Nasze zainteresowanie skupia się na dzielnicach lewobrzeżnej Warszawy, takich jak Wola, Żoliborz i Mokotów.

Michał Skotnicki, prezes BBI Development

Obecnie tworzona jest oferta sprzedażowa inwestycji Złota 44. Zarówno części wspólne, jak apartamenty mieszkalne, będą wykończone w najwyższym standardzie. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierzamy też ukończyć inwestycję Centrum Praskie Koneser, zlokalizowaną na Pradze na terenach dawnej wytwórni wódek. Powstanie tu blisko 350 mieszkań – loftów i soft-loftów.

fot. mat. prasowe

Woronicza - inwestycja firmy OKAM

Deweloperzy nie próżnują - dobra sprzedaż mieszkań skłania ich do podejmowania kolejnych inwestycji


Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

W najbliższych miesiącach planujemy rozpoczęcie budowy kompleksu Moderna w warszawskich Włochach. Będzie to osiedle o niskiej zabudowie, z 72 mieszkaniami. Planujemy także wprowadzenie do oferty nowej inwestycji w centrum Ząbek – osiedla Czempion przy ul. Ks. Ignacego Skorupki oraz rozbudowę naszego osiedla mieszkań bezczynszowych o kolejne etapy – m.in. na Białołęce. Do końca roku zamierzamy też ukończyć osiedle Jordanowskie w centrum Częstochowy. Poza tym Dolcan wznosi biurowiec klasy A na warszawskiej Woli i właśnie rozpoczął budowę lokalnej galerii handlowej, przy ul. Łodygowej na warszawskim Targówku, a kolejną planujemy na Białołęce.

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Pod koniec września wprowadziliśmy do sprzedaży w Warszawie kolejne mieszkania na osiedlu Żoliborz Artystyczny. Miejsce to jest swoistym hołdem dla artystów związanych z Żoliborzem, takich jak, m.in.: Czesław Niemen czy Kalina Jędrusik, poprzez upamiętnienie ich w nazwach ulic, pasaży oraz kolonii. Osiedle jest realizowane etapami, składa się z pięciopiętrowych budynków, w których znajdzie się około 1700 mieszkań.

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom.deweloper

W I kwartale 2015 r. rozpoczynamy budowę II etapu osiedla Dalia we Wrocławiu na osiedlu Pawłowice. W ramach projektu powstanie 19 budynków jednorodzinnych, w których znajdą się 33 mieszkania w zabudowie atrialnej i szeregowej. W ofercie mieszkań atrialnych znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe na parterze lub pierwszym piętrze. W zabudowie szeregowej znajdą się domy 4-pokojowe z ogródkami.

Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu w firmie Euro Styl

Jeszcze w tym roku do sprzedaży powinniśmy wprowadzić kolejny budynek w ramach osiedla Nowy Horyzont w Gdańsku-Borkowie. Będzie to dopełnienie oferty z segmentu popularnego. W przyszłym roku na dawnych terenach MTG w Gdańsku będziemy realizowali inwestycję składającą się z około 500 mieszkań oraz części biurowej.

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Pod koniec 2014 roku planujemy uruchomić sprzedaż ostatniego etapu osiedla Wróbla Staw mieszkania. Do końca grudnia zrealizowana zostanie inwestycja Czwarty Żagiel, osiedle Wróbla Staw mieszkania etap III (4 budynki mieszkalne), domy jednorodzinne na osiedlu Wróbla Staw etap D (20 domów) oraz budynek nr 13 na osiedlu Leszczynowym. Obecnie nie planujemy projektów w wyższym standardzie.

Kaja Mirgos, dyrektor ds. sprzedaży w JHM Development

W najbliższym czasie planujemy rozpocząć realizację inwestycji mieszkaniowej blisko centrum Katowic, w Dolinie Trzech Stawów. Pierwszy etap obejmować ma dwa budynki, w których znajdzie się 196 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Oferta obejmować będzie zarówno kawalerki, jak i apartamenty. Jednocześnie rozpoczniemy realizację osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie wolno stojącej oraz bliźniaczej w Łodzi, w dzielnicy Nowosolna. Wkrótce planujemy też uruchomienie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej w Rumii. Rozpoczęliśmy również przygotowania do budowy apartamentowca z lokalami wykończonymi „pod klucz” w Zakopanem, w niewielkiej odległości od Krupówek.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • muzeum od dewelopera

    aagaw / 2014-10-22 13:00:27

    Warto sobie rzeczywiście zobaczyć Konesera na Pradze, nie tylko ze względu na mieszkania. Bo tam ludzie będą mieszkali obok zabytkowej części zakładów, która jest już odremontowana, w jednym z tych budynków ma być muzeum, plus planują usługi, to będzie trochę takie miasto w mieście. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: