eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jaśminowy Mokotów jeszcze większy

Jaśminowy Mokotów jeszcze większy

2018-02-08 10:47

Jaśminowy Mokotów jeszcze większy

Jaśminowy Mokotów jeszcze większy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Przy ulicy Jaśminowej na warszawskim Mokotowie trwają prace związane z realizacją osiedla Jaśminowy Mokotów. W I etapie inwestycji Skanska zaplanowała powstanie sześciu dwupiętrowych budynków ze 108 mieszkaniami. II etap, którego sprzedaż właśnie ruszyła, to kolejne sześć budynków z 96 mieszkaniami. Tym sposobem sąsiadujący ze Skarpą Warszawską teren powoli zamienia się w kameralną, otoczoną zielenią przestrzeń do życia.

Przeczytaj także: Jaśminowy Mokotów: Skanka buduje eko-mieszkania

Jaśminowy Mokotów to kameralna przestrzeń mieszkaniowa, czego gwarancją ma być m.in. jej niska zabudowa oraz pobliskie sąsiedztwo terenów zielonych.
- O kameralności naszego osiedla Jaśminowy Mokotów świadczy fakt, że w drugim etapie jego realizacji zbudujemy sześć dwupiętrowych budynków, wysokością zbliżonych do domów jednorodzinnych. W ofercie znajdzie się 96 mieszkań - od kawalerek z aneksem kuchennym o powierzchni 30 mkw., po pięciopokojowe, przestronne, bo liczące sobie aż 141 mkw. apartamenty - mówi Patrycja Drab, lider ds. rozwoju produktu w Skanska Residential Development Poland.

Deweloper chce również, aby Jaśminowy Mokotów był przykładem nowoczesności - osiedle powstaje w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Czego możemy się zatem spodziewać? Przede wszystkim tego, że rozwiązania powstające w ramach osiedla, samych mieszkań oraz sąsiedztwa zakładają dbałość zarówno o komfort mieszkańców, jak i lokalnego ekosystemu. Projekty budynków zostały przemyślane tak, aby gwarantować swoim mieszkańcom przestrzeń do życia i umożliwiać nawiązywanie relacji z sąsiadami. W opinii wielu nabywców tak zagospodarowana przestrzeń podnosi także prestiż osiedla. Inwestycja powstaje według restrykcyjnych norm certyfikacji środowiskowej BREEAM.
– Sześć budynków, wybudowanych w ramach pierwszego etapu Jaśminowego Mokotowa już stoi. Aktualnie rozpoczynamy malowanie mieszkań oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu – opowiada Rafał Opolski, kierownik budowy w Skanska S.A.

Lokalizacja – klucz do dobrze zorganizowanej codzienności


Według badań Głównego Urzędu Statystycznego niemal jedna piąta Polaków nie ma wolnego czasu w dni powszednie. Jesteśmy również jednym z najbardziej zapracowanych krajów na świecie. Wybierając lokum, obok którego kupimy bez problemu świeże pieczywo, zaprowadzimy dziecko do pobliskiej szkoły, wyjdziemy wieczorem na orzeźwiający spacer, a weekend spędzimy nie tylko w domu, lecz korzystając z okolicznych atrakcji, w dłuższej perspektywie znacznie wpłynie na komfort naszej codzienności..
- Jaśminowy Mokotów powstaje w sercu Mokotowa w sąsiedztwie wyjątkowych zielonych krajobrazów oraz parków - Arkadii czy Dolinki Służewieckiej, spokojnych uliczek i historycznego otoczenia – podkreśla Patrycja Drab. – W ramach inwestycji budujemy też park z jeziorkiem i przestrzenią do rekreacji. Powierzchnia biologicznie czynna, zapewniająca stały i bliski kontakt z przyrodą, będzie stanowiła tu 60 % obszaru – dodaje.

Mieszkania szyte na miarę


Jaśminowy Mokotów to kompletny fragment nowoczesnego miasta z nową infrastrukturą podziemną oraz nadziemną. Mieszkańcy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych, takich jak stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, rozwiązań typu smart home, pozwalających na zautomatyzowanie wybranych urządzeń elektrycznych. Ważne znaczenie będzie miała także efektywność energetyczna budynku, która wymiernie przełoży się na aspekt ekonomiczny mieszkańców.
- Na tarasach i balkonach zastosujemy oświetlenie typu LED, w częściach wspólnych - czujniki ruchu i energooszczędne windy. W ramach racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, do podlewania zieleni będzie gromadzona woda deszczowa – wymienia Patrycja Drab.

Zielone oblicze Mokotowa. Przedmieścia w mieście


Przestronne mieszkania Jaśminowego Mokotowa charakteryzuje elastyczny układ pomieszczeń, z ich przemyślanymi funkcjami, takimi jak garderoba czy pralnia. Lokale mają zróżnicowany metraż i ilość pokoi (od 2 do 5), mierzą ok. 2,8 m wysokości. Dodatkowy atut stanowią ogródki wygospodarowane dla mieszkań drugiego etapu o powierzchni do 118 m kw. oraz komórki lokatorskie.

fot. mat. prasowe

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja 1

W ramach inwestycji powstanie park z jeziorkiem i przestrzenią do rekreacji.


Kameralna zabudowa pozwala też skupić się na estetyce budynków oraz jakości wykończenia części wspólnych i mieszkań. Architektura osiedla ma być elegancka i prosta w formie. Deweloper wykorzysta naturalne materiały wykończenia wnętrz – drewniane ramy okienne i przesuwne żaluzje w balkonach, szklane balustrady. Przestrzenne okna zapewnią optymalne doświetlenie mieszkań. Niska zabudowa Jaśminowego Mokotowa jest w pełni dostosowana do unikalnego położenia inwestycji na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Osiedle jest również pierwszą budową w stolicy zasilaną energią wiatrową.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: