eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jaśminowy Mokotów: Skanka buduje eko-mieszkania

Jaśminowy Mokotów: Skanka buduje eko-mieszkania

2016-10-24 12:31

Jaśminowy Mokotów: Skanka buduje eko-mieszkania

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Mokotów, ulica Jaśminowa. To właśnie pod tym adresem, tuż pod Skarpą Warszawską, powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa firmy Skanska. Jaśminowy Mokotów to drugie w skali kraju osiedle certyfikowana ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM. Jego mieszkańcy będą mogli również cieszyć się rozwiązaniami typu smart home. Zobacz, co jeszcze proponuje deweloper.

Przeczytaj także: Jaśminowy Mokotów jeszcze większy

Kameralna atmosfera


Plany dewelopera co do I etapu inwestycji zakładają budowę sześciu kameralnych, dwupiętrowych budynków, w których powstanie łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanych metrażach - od 40-metrowych kawalerek, po sześciopokojowe lokale o powierzchni 117 m kw. Osiedle ma charakteryzować prosta, skandynawska forma i wysoka jakość materiałów wykończeniowych. Prace mają dobiec końca w II kwartale 2018 roku. W kolejnych fazach inwestycji zaplanowano powstanie willi miejskich oraz domków jednorodzinnych i szeregowych.
- Jaśminowy Mokotów zlokalizowany pod Skarpą Warszawską znajduje się w pasie napowietrzania Warszawy. Tę wyjątkową lokalizację wybraliśmy ze względu na to, że zależało nam na stworzeniu komfortowego miejsca do życia w sercu miasta, a jednocześnie na zapewnieniu mieszkańcom bliskości terenów zielonych, pozwalających poczuć się w swoim miejscu spokojnie i bezpiecznie. Dla mieszkańców inwestycji przygotujemy specjalny park z przestrzenią do rekreacji, staw oraz ogródki – mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży w Skanska Residential Development Poland.

fot. mat. prasowe

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja 2

Inwestycja powstaje przy ul. Jaśminowej pod Skarpą Warszawską


Funkcjonalne i zielone


Jaśminowy Mokotów będzie otwartym osiedlem chronionym, które - jak deklaruje deweloper - ma zapewniać mieszkańcom wygodę i bezpieczeństwo. poczuć się w pełni bezpiecznie. W standardzie otrzymają oni np. rozwiązania typu smart home. Cała inwestycja powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Inwestycja będzie certyfikowana środowiskowo w międzynarodowym systemie BREEAM. To drugie osiedle mieszkaniowe w kraju i jednocześnie drugie autorstwa Skanska, które zdobędzie takie odznaczenie. Dzięki certyfikacji mieszkańcy będą mogli uzyskać realne oszczędności, a zastosowane rozwiązania przedłużą żywotność sprzętów gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkania zaopatrzone będą w ekologiczne rozwiązania zwiększające komfort użytkowania. Pomieszczenia będą miały również zwiększony komfort cieplny i akustyczny. Osiedle będzie wykończone przy użyciu nietoksycznych, ekologicznych materiałów.

Mieszkania Jaśminowego Mokotowa mają się charakteryzować elastycznym układem pomieszczeń, co pozwoli na indywidualną organizację przestrzeni i dopasowanie do własnych potrzeb. Tarasy i balkony wyposażone zostaną w specjalne, zachęcające do relaksu oświetlenie. Dodatkowo, w ramach racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, do podlewania zieleni specjalnie gromadzona będzie woda deszczowa.

fot. mat. prasowe

Jaśminowy Mokotów - wizualizacja 3

Inwestycja będzie certyfikowana ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM


Jaśminowy Mokotów został zaprojektowany w zgodzie ze skandynawską filozofią życia, która w centrum stawia potrzeby człowieka. Starannie usytuowany, precyzyjnie zaprojektowany, harmonijnie łączy życie w centrum miasta z zacisznym, zielonym azylem – skandynawski z natury.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: