eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Luksusowe nieruchomości w Poznaniu

Luksusowe nieruchomości w Poznaniu

2018-07-05 00:22

Luksusowe nieruchomości w Poznaniu

Apartament © bmak - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Luksusowe domy, apartamenty i rezydencje nie są co prawda trzonem polskiego rynku nieruchomości, ale z roku na rok zyskują coraz większe znaczenie. Liderem tego rynku jest wprawdzie Warszawa, ale prestiżowych adresów nie brakuje również w Poznaniu. Wymienić można tu chociażby Stare Miasto, apartamenty nad brzegiem Warty, Grunwald, Park Sołacki, Cytadelę czy ul. Majakowskiego. Z raportu Luxury Realty Map wynika, że sprzedaż poznańskich lokali o jednostkowej wartości powyżej 1 mln zł stanowiła w minionym roku 4 proc. całego polskiego rynku prestiżowych nieruchomości.

Przeczytaj także: Luksusowe nieruchomości w Krakowie. Chętnych nie brakuje

Próg cenowy, od którego zaczyna się luksus w stolicy Wielkopolski to - według bazujących na danych transakcyjnych wyliczeń Poland Sotheby’s International Realty - 10 tys. zł za metr kwadratowy, a więc sporo mniej niż przychodzi zapłacić za luksusowe nieruchomości w Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście.

Najbardziej prestiżowe nieruchomości w Poznaniu zlokalizowane są nad Wartą, w nowoczesnych apartamentowcach przy ulicach Mostowej i Tylne Chwaliszewo. Bardzo drogo bywa również w dzielnicy Grunwald, a także w sąsiedztwie Parku Sołackiego i Cytadeli. Ostatnio popularnością cieszą się również usytuowane w samym sercu Starego Miasta apartamenty powstające z myślą o wynajmie krótkoterminowym, jak chociażby te przy ul. Ogrodowej. Poza centrum Poznania, wysokie ceny – sięgające 12 tys. zł za mkw. – zarejestrowano w inwestycji Warzelnia, przy ul. Majakowskiego.

fot. mat. prasowe

Próg ceny za 1 mkw. nieruchomości premium

W Poznaniu za nieruchomość premium trzeba zapłacić co najmniej 10 tys. zł/ mkw.


– Poznański rynek nieruchomości – generujący 4 proc. wszystkich transakcji prestiżowymi apartamentami i rezydencjami w kraju – notuje dynamiczny rozwój nie tylko ze względu na atrakcyjność architektoniczną miasta, walory turystyczne oraz znakomite zaplecze biznesowe. Kluczem do sukcesu są również nowe, niezwykle atrakcyjne inwestycje, których wysoka jakość – tak pod względem estetyki i technologii – jak też prestiżowa lokalizacja sprawiają, że zainteresowanie poznańskimi lokalami z wyższej półki stale rośnie, napędzając koniunkturę na lokalnym rynku nieruchomości premium i luksusowych – podkreśla Magdalena Kuciewicz, Senior Property Advisor Poland Sotheby’s International Realty.

fot. mat. prasowe

Średnia cena za metr w Poznaniu

W Poznaniu nie brakuje bardzo drogich lokalizacji.


Z raportu Luxury Realty Map wynika, że w Polsce w 2017 roku do nowych nabywców trafiło niemal 1,7 tys. nieruchomości luksusowych i premium, wycenionych jednostkowo na minimum 1 milion złotych, a wartość tego segmentu rynku w tym okresie szacowana jest na 3,45 mld zł.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: