eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościGrupypl.misc.budowaniewełna w granulacieRe: wełna w granulacie
  • Date: Wed, 03 Aug 2011 11:55:44 +0200
    From: quent <x...@x...com>
    User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:5.0) Gecko/20110624 Thunderbird/5.0
    MIME-Version: 1.0
    Newsgroups: pl.misc.budowanie
    Subject: Re: wełna w granulacie
    References: <4e39087e$1@news.home.net.pl> <j1b1lm$2de$1@news.onet.pl>
    <4e390b3b$1@news.home.net.pl> <j1b506$f4o$1@news.onet.pl>
    In-Reply-To: <j1b506$f4o$1@news.onet.pl>
    Content-Type: text/plain; charset=UTF-8; format=flowed
    Content-Transfer-Encoding: 8bit
    NNTP-Posting-Host: 83.13.157.146
    Message-ID: <4e391b23$1@news.home.net.pl>
    X-Trace: news.home.net.pl 1312365347 83.13.157.146 (3 Aug 2011 11:55:47 +0200)
    Organization: home.pl news server
    Lines: 44
    X-Authenticated-User: gryfino
    Path: news-archive.icm.edu.pl!news.rmf.pl!nf1.ipartners.pl!ipartners.pl!news.home.net
    .pl!not-for-mail
    Xref: news-archive.icm.edu.pl pl.misc.budowanie:430800
    [ ukryj nagłówki ]

    W dniu 2011-08-03 11:39, robercik-us pisze:
    > Użytkownik quent napisał:
    >>
    >> Styro boję się dawać bo w razie pożaru to nie chcę nawet myśleć co by
    >> było.
    >
    > W sumie tak..., ale jak tak wygląda ta wełna w granulacie, to zawsze
    > możesz kupić zwykłą i ją podrzeć na mniejsze kawałki - o ile taniej
    > wychodzi, bo mi ta z aukcji coś za tanio nie wychodzi :-).
    >
    > Jak ja ocieplałem poddasze, to wełna mnie kosztowała coś bodajże ok 100
    > zł za kubik, a takie liczenie na metry kwadratowe, jak oni to robią, mi
    > coś podpada - jest bardzo nieprecyzyjne...
    >
    > Istnieją wełny o różnym stopniu gęstości/ciężarze właściwym. Tu mają
    > paczki po 12 kg, ale ile to jest kubików, to już nie napisali, ale
    > załóżmy, że chcesz kupić 4,8 m2 - jak to oni sobie ładnie to ujęli, to
    > będzie Cię to kosztowało jakieś 15 zł i... sam se przywieź :-)
    >
    > Ile to jest kubików i czy wełna kupowana w rolkach na lokalnym składzie
    > i ręcznie wpdarta na kawałki nie wyjdzie taniej??? w końcu to z wyglądu
    > to samo. Chyba, że jest jakaś różnica dla wtajemniczonych :-))) ???
    >
    > pozdrawiam
    > Robert G.

    To już policzyłem. Na moje 130m2 wychodzi dla warstwy 30cm zagęszczonej
    do 60kg/m2 co z kolei daje lambde 0,039 - ok 2500pln z transportem.
    OK. 2 ton wychodzi.
    Transport przy takiej ilości idzie prosto z fabryki ISOROC.
    Nie jest to granulat a strzępki wełny. W zasadzie to stosuje się to w
    miejscach trudno dostępnych - wdmuchuje się w szczeliny.

    Nie wyobrażam sobie drzeć 2 ton wełny, chyba szlag by mnie trafił po
    pierwszej paczce a gdzie 2 tony? :-)

    Na pierwszy rzut oka wygląda to całkiem OK. Pytam bo może ktoś to
    praktycznie stosował i wie w czym może tkwić ewentualny szkopuł.

    --
    Pozdr.
    Q
    www.elipsa.info
    Sprzedam poddasze w Szczecinie http://tinyurl.com/3kjff77

Podziel się

Poleć ten post znajomemu poleć

Wydrukuj ten post drukuj


Następne wpisy z tego wątku

Najnowsze wątki z tej grupy


Najnowsze wątki

Szukaj w grupach

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1