eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Mieszkanie dla Młodych: oferta deweloperów dla rodzin wielodzietnych

Mieszkanie dla Młodych: oferta deweloperów dla rodzin wielodzietnych

2015-05-31 00:55

Mieszkanie dla Młodych: oferta deweloperów dla rodzin wielodzietnych

Wizja Mokotów - Wawel Service © fot. mat. prasowe

Nowelizacja programu Mieszkanie dla Młodych ma przynieść niedługo rodzinom z co najmniej trójką dzieci wyższe dopłaty. Dodatkowo rząd chce dopłacać do mieszkań o większej powierzchni - nawet do 85 mkw. Czy na rynku deweloperskim znajdziemy lokale kwalifikujące się do MdM o takim metrażu? Czy firmy planują ich budowę? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zapytali o to przedstawicieli wiodących spółek.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


Mieszkania o pow. do 85 m kw. mamy i będziemy mieć w ofercie. Nie wynika to jednak z chęci dostosowania się do warunków programu dopłat, ale raczej oczekiwań klientów co do kompaktowych mieszkań, w których na relatywnie niewielkiej powierzchni znajduje się możliwie duża liczba pomieszczeń. Tego typu lokale, które dodatkowo spełniają wymóg cenowy w programie MdM, mamy w projekcie Mała Praga w Warszawie, Powstańców 33 w podwarszawskich Ząbkach, Osiedle Przy Srebrnej w Gdańsku, Osiedle Pustynna w Łodzi, Słoneczne Miasteczko w Krakowie, czy Dolina Piastów i Osiedle Stabłowicka 77 we Wrocławiu.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol


Lokale do 85 m kw. powstaną w kolejnym etapie realizacji inwestycji Central Park Ursynów w Warszawie. Można je również kupić w gotowych warszawskich inwestycjach, w Osiedlu Zielona Italia we Włochach i w Rezydencji Arteco na Żoliborzu.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord


Polnord planuje zwiększyć liczbę mieszkań trzypokojowych w swoich nowych projektach inwestycyjnych. Widzimy rosnące zainteresowanie klientów coraz większymi lokalami. Oczekujemy także, że nowelizacja programu MdM, polegająca na zwiększeniu dopłat dla rodzin wielodzietnych i zwiększeniu limitu powierzchni lokalu, do jakiej przysługuje wsparcie, zaowocuje wzrostem sprzedaży mieszkań trzypokojowych i większych.

Duży wybór takich mieszkań Polnord przewiduje we wszystkich projektach uruchamianych w tym roku, m.in. w nowym etapie CityPark w Łodzi, w inwestycji Brama Sopocka w Gdyni, Neptun Ząbki pod Warszawą oraz inwestycjach planowych w Szczecinie, Kowalach koło Gdańska i Olsztynie.

Monika Kudełko z firmy Activ Investment


Przy planowaniu nowych inwestycji skupiamy się głównie na małych, kompaktowych mieszkaniach. Niemniej zarówno w Krakowie w inwestycji Banacha, w Katowicach w projekcie 4 Wieże, jak i we Wrocławiu w osiedlu Skarbowców II mamy w ofercie lokale o powierzchni do 85 m kw., których cena za m kw. mieści się w limicie MdM. Dzięki łączeniu mniejszych lokali, możemy też poszerzyć wybór tego typu mieszkań.

Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy Dolcan


Mieszkania kwalifikujące się do programu dla rodzin wielodzietnych, o odpowiednim metrażu i cenie, są dostępne w naszych warszawskich inwestycjach bezczynszowych Rudy Rydz i Konik Polny oraz Pasikonik w podwarszawskich Markach, jak również w stołecznej inwestycji Ogrody Ochota II. W naszych osiedlach projektowane są lokale o różnym metrażu, również te większe. Nie planujemy jednak projektów zorientowanych wyłącznie na znowelizowany program MdM.

fot. mat. prasowe

Wizja Mokotów - Wawel Service


Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom


Mieszkania o powierzchni do 85 m kw., kwalifikujące się do programu dopłat, są dostępne w Osiedlu Classic II. W tej inwestycji niektóre mieszkania możemy też łączyć. Takie lokale będzie można również kupić w naszej nowej inwestycji na warszawskim Targówku.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: