eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Warszawa Włochy: powstanie apartamentowiec

Warszawa Włochy: powstanie apartamentowiec

2010-01-21 11:54

Warszawa Włochy: powstanie apartamentowiec

Wizualizacja hotelu w Święcicach, którego wartość w momencie ukończenia można szacować na 42,7 mln z © fot. mat. prasowe

Jak poinformowała Spółka Lokaty Budowlane, notowana na NewConnect, firma developersko-budowlana - Osiedle Poniatowskie sp. z o.o., (która jest w trakcie połączenia z notowaną na NC spółką) uzyskała prawomocną decyzję o warunkach zabudowy dla działki przy ulicy Rybnickiej w Warszawie. Spółka planuje wybudowanie w warszawskiej dzielnicy Włochy apartamentowca z wydzieloną powierzchnią komercyjną. Prace budowlane mają ruszyć w wakacje 2010 roku.
Jak poinformowała Spółka, uzyskanie powyższej decyzji umożliwia zlecenie prac projektowych dla inwestycji - budynku mieszkalnego wielorodzinnego, czterokondygnacyjnego (IV kondygnacja stanowi poddasze użytkowe) wraz z garażem podziemnym o wstępnie planowanej powierzchni użytkowej wynoszącej 3080 m².

„Liczymy, że prace projektowe zakończymy jeszcze w pierwszej połowie br. i jak tylko to będzie możliwe, uzyskamy pozwolenie na budowę – mówi Prezes Spółki Lokaty Budowlane, Marek Kwiatkowski. – „Będzie to kameralny apartamentowiec z bardzo ciekawą częścią komercyjną, która zdecydowanie podniesie wartość poszczególnych lokali” – dodaje Prezes.

Na warszawskiej działce ma powstać trzykondygnacyjny budynek mieszkalny (czwarta kondygnacja to poddasze użytkowe), w którym znajdą się lokale o podwyższonym standardzie wraz z garażem podziemnym. Na drugim poziomie zostaną zaprojektowane dwupoziomowe apartamenty, zaś w budynku przewidziano również część usługowo-biurową.

„Nasza strategia przewiduje, że w każdej inwestycji Spółka zachowa część wybudowanej infrastruktury, którą będzie później zarządzała” – mówi Marek Kwiatkowski. – „W przypadku nieruchomości rezydencjalnej przy ul. Rybnickiej rozpatrujemy projekty spójne z lokalizacją i standardem inwestycji, takie jak ekskluzywny fitness lub luksusowy salon spa” – dodaje Prezes. Strategia Spółki przewiduje, że dzięki takiemu rozwiązaniu firma będzie miała zagwarantowane długoterminowe wpływy z wynajmu poszczególnych powierzchni, zaś lokale mieszkalne zostaną przeznaczone do sprzedaży w momencie, który zagwarantuje korzystny zwrot z inwestycji.

Przy budynku znajduje się także teren rekreacyjno-zielony. Na uwagę zasługuje fakt, iż ulica Rybnicka objęta jest nadzorem konserwatora zabytków, a ze względu na liczne kasztanowce – również konserwatora przyrody.

Hotelowa inwestycja realizowana zgodnie z planem

fot. mat. prasowe

Wizualizacja hotelu w Święcicach, którego wartość w momencie ukończenia można szacować na 42,7 mln z

Wizualizacja hotelu w Święcicach, którego wartość w momencie ukończenia można szacować na 42,7 mln zł brutto

Łączące się spółki - Lokaty Budowlane, notowana na NewConnect, i inkorporowana firma Osiedle Poniatowskie, są również w trakcie realizacji budowy centrum konferencyjno-hotelowego w podwarszawskich Święcicach. Uruchomienie obiektu planowane jest na koniec 2010 r. Hotel z zapleczem gastronomicznym, dwoma restauracjami oraz salami konferencyjnymi jest położony przy trasie Poznańskiej (droga krajowa E 30 Świecko – Poznań – Warszawa) w miejscowości Święcice, 25 km od centrum Warszawy. W ofercie znajdują się pokoje hotelowe jak i apartamenty, zaś Lokaty Budowlane S.A. w przyszłości będą zarządzać obiektem i pozostaną właścicielem tzw. części wspólnych nieruchomości.

Pokój w hotelu – nowa forma inwestowania - 9 proc. w skali roku

Lokaty Budowlane rozpoczęły już zbieranie zapisów na sprzedaż lokali w oparciu o pomysł, który sprawdził się np. w przypadku wakacyjnych rezydencji zagranicznych. Nabywca lokalu może w nim zamieszkać, ale również po uruchomieniu hotelu, zarabiać na wynajmie pokoju. W ramach oferty Spółka gwarantuje uzyskanie czynszu w wysokości ok. 1700 zł miesięcznie (co oznacza, że po niespełna 10 latach inwestycja się zwraca). Dla pierwszych nabywców spółka przygotowała atrakcyjne warunki np. do czasu uruchomienia obiektu, środki są oprocentowane na poziomie 9 proc. w skali roku. Cena najtańszych pokoi dostępnych w ofercie wynosi 250 tys. zł.

Połączenie Osiedla Poniatowskiego nastąpi w połowie roku – później celem GPW

Spółka poinformowała w ostatnich dniach grudnia 2009 r. o przyjęciu planu połączenia, który zakłada podwyższenie kapitału o 11,6 mln zł w drodze emisji 36 388 400 akcji które obejmie właściciel Spółki Osiedle Poniatowskie i jednocześnie Prezes Lokat Budowlanych, Pan Marek Kwiatkowski. Proces przejęcia poprzez inkorporację powinien się zakończyć w pierwszej połowie 2010 r. W ostatnich dniach Spółka poinformowała również o zmianie nazwy na Lokaty Budowlane S.A. (wcześniej Fabryka Diet).

Przyjęty przez obie spółki plan zakłada emisję połączeniową 36 388 400 akcji o wartości nominalnej równej 0,32 zł, w zamian za inkorporowany do spółki Lokaty Budowlane – majątek Osiedla Poniatowskiego. Po połączeniu kapitał zakładowy Spółki wyniesie 12 745 520,96 zł i będzie się dzielił na 39 829 753 akcji.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.