eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Jakie inwestycje mieszkaniowe szykują deweloperzy?

Jakie inwestycje mieszkaniowe szykują deweloperzy?

2015-09-13 00:12

Jakie inwestycje mieszkaniowe szykują deweloperzy?

Inwestycja Wawel Service przy Garażowej w Warszawie © fot. mat. prasowe

Jakie mieszkania znajdą się w nowych projektach deweloperskich? Czy biorąc pod uwagę duży popyt ze strony klientów firmy wprowadzają na rynek kolejne inwestycje z przyspieszeniem i zaproponują szerszą ofertę niż wcześniej planowały? Po informacje na ten temat sięgnął portal nieruchomości Dompress.pl.

Przeczytaj także: Czy zakup mieszkania na kredyt możliwy przy średnich zarobkach?

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


Realizujemy ambitny plan wprowadzenia do oferty ponad 2000 nowych mieszkań w 2015 roku. Są to zarówno nowe projekty jak i kolejne etapu już realizowanych przedsięwzięć. Dotychczas w 2015 roku uruchomiliśmy II Etap Osiedla Mała Praga oraz I Etap Osiedla Krzemowego znajdującego się przy ul. Cybernetyki w Warszawie, w Krakowie I etap Osiedla 5 Dzielnica, Centralna Park oraz IV etap osiedla Grzegórzecka, we Wrocławiu V etap Osiedla Graniczna.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord


Harmonogram realizacji inwestycji przygotowujemy tak, aby jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom nabywców. Zaplanowane projekty realizujemy zgodnie z wcześniej przyjętym planem. W Warszawie po uruchomieniu drugiego etapu Stacji Kazimierz, planujemy wprowadzenie także trzeciej fazy inwestycji. W samym sercu Woli w nowym budynku powstanie 88 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2017 roku. Nasze nowe osiedle Brzozowy Zakątek, zlokalizowane w malowniczym warszawskim Wilanowie, powiększy się niebawem o trzy budynki, w których przed końcem 2017 roku powstanie łącznie 236 lokali. W tej samej dzielnicy stanie też trzygwiazdkowy Hotel Wilanów, który już w połowie przyszłego roku zaoferuje 190 pokoi.

Pośród pozostałych inwestycji, które zamierzamy uruchomić do końca 2015 roku znajduje się także m.in. trzeci etap osiedla Neptun w podwarszawskich Ząbkach, w którym zaprojektowane zostało 217 lokali. Ich budowa zakończy się w III kw. 2017 roku.

W Gdańsku w czwartym etapie inwestycji 2 Potoki w ostatnim kwartale 2016 roku powstanie 96 lokali. W Dolinie, zlokalizowanej w dzielnicy Rębowo, zaplanowane zostały 182 lokale. Termin zakończenia tego projektu przewidziany jest na IV kw. 2018 roku.

W Kowalach koło Gdańska w 5 budynkach wprowadzimy do sprzedaży 280 lokali, których budowa zakończyć się ma w trzecim kwartale 2017 roku. W drugim etapie projektu Brama Sopocka w Gdyni do sprzedaży trafią 42 lokale, realizacja których dobiegnie końca w I kw. 2017 roku.
W Olsztynie w siódmym budynku Osiedla Tęczowy Las, usytuowanym na granicy z gminą Stawiguda, zaprojektowane zostało 87 lokali. Termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2017 roku.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service


We wrześniu wprowadzimy do sprzedaży naszą nową ofertę mieszkaniową. Inwestycja, którą przygotowaliśmy dla naszych klientów jest nowoczesnym i atrakcyjnym kompleksem, znajdującym się w jednym z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Krakowa. Zaletami projektu jest doskonała komunikacja z centrum miasta i rozbudowana infrastruktura w otoczeniu osiedla. W ofercie znajdą się zarówno duże, przestronne lokale, jak i dwupokojowe kompaktowe mieszkania dedykowane pod wynajem oraz mniejsze mieszkania z cyklu - moje pierwsze M.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Jesteśmy konsekwentni w rozszerzaniu naszej oferty w Warszawie, stąd też jeśli chodzi o nowe inwestycje staramy się zarówno poszerzać spektrum lokalizacji o kolejne dzielnice, jak również kontynuować działalność w rejonach, gdzie spotkaliśmy się z dobrą reakcją klientów i znamy dokładnie ich potrzeby. W najbliższych tygodniach zgodnie z planem uruchomimy kolejny etap osiedla Kolska od Nowa, w którym znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach, w których przygotujemy nieco więcej dużych apartamentów, które bardzo szybko znalazły nabywców w pierwszym etapie osiedla.

fot. mat. prasowe

Inwestycja Wawel Service przy Garażowej w Warszawie

Kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy położony przy ul. Garażowej 5 na warszawskim Mokotowie.


W ścisłym Śródmieściu Warszawy planujemy uruchamiać inwestycję przy ulicy Pereca. Tu stawiamy na mieszkania o podwyższonym standardzie, głownie dwupokojowe. Na pierwszy kwartał 2016 roku zaplanowaliśmy wstępnie powrót na Bemowo i rozpoczęcie prac na niedawno zakupionej działce przy ul. Człuchowskiej, gdzie zaprojektowany został kameralny budynek z około 70 mieszkaniami. Powoli przymierzamy się także do kolejnej inwestycji na Bielanach, gdzie doskonale znamy już rynek. Tym razem w centralnej części starych Bielan planujemy realizację bardzo ciekawego projektu dla wymagających mieszkańców.

 

1 2 3

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: