eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Żoliborz Artystyczny: kolonia Krzysztofiaka już w sprzedaży

Żoliborz Artystyczny: kolonia Krzysztofiaka już w sprzedaży

2015-09-14 09:49

Żoliborz Artystyczny: kolonia Krzysztofiaka już w sprzedaży

Żoliborz Artystyczny - IX etap © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Budowa warszawskiego Żoliborza Artystycznego nie traci tempa - obecnie Dom Development S.A. prowadzi sprzedaż mieszkań realizowanych w ramach dziewiątego etapu inwestycji, nazwanego kolonią Hilarego Krzysztofiaka. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 162 lokali zlokalizowanych w budynkach K i L. Plany dewelopera zakładają, że zostane one oddane do użytkowania w IV kwartale 2016 r. Projekt osiedla powstał w pracowni mąka.sojka.architekci. Generalne wykonawstwo nowego etapu zostało powierzone firma Unibep S.A.

Przeczytaj także: Żoliborz Artystyczny: kolejne mieszkania już w sprzedaży

Kolonia Hilarego Krzysztofiaka jest piątą kolonią realizowaną w ramach Żoliborza Artystycznego. Plany dewelopera zakładają, że powstanie ich osiem, a składać się na nie będzie 13 budynków, które zaoferują 1.700 lokali mieszkalnych.

Budynki K i L to 6 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne z halą garażową, do której będzie się można dostać windami zjeżdżającymi wprost z pięter mieszkalnych. Na elewacji budynku K powstanie mural przedstawiający patrona kolonii Hilarego Krzysztofiaka, który będzie można podziwiać spacerując pasażem Janusza Morgensterna. Twórczość artysty pokażą również inne elementy artystyczne przewidziane wewnątrz kolonii.

Najmniejszym lokum w nowym etapie inwestycji jest jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 30,6 mkw., największe, dwupokojowe oferuje mieszkańcom ponad 4 razy większy metraż i cztery pokoje. Zaplanowano ponadstandardową wysokość mieszkań - 2,76 m. Średnia cena za mkw. kształtuje się na poziomie 8.859 zł. Dom Development przewidział dla mieszkańców nowego etapu 188 podziemnych miejsc postojowych. Miejsce standardowe to koszt 32.000 zł (będzie ich 118 szt.), miejsce pojedyncze ze schowkiem jest w cenie 37.000 zł (66 szt.). Przewidziano także 2 miejsca rodzinne ze schowkiem, w cenie 52.000 zł. Dostępnych jest również 55 komórek lokatorskich w cenie 8.000 zł.

Patronem nowej kolonii jest Hilary Krzysztofiak, malarz, grafik i scenograf teatralny. Po wojnie artysta zamieszkał w Warszawie. We wrześniu 1946 został przyjęty do Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (późniejszej ASP). Był redaktorem graficznym pism "Po prostu" i "Ruchu Muzycznego". Wspierał kształtowanie nowoczesnej sztuki polskiej w latach 50. i 60. W 1968 roku wyjechał z kraju na stałe. Mieszkał we Francji, Holandii, Niemczech oraz USA, zdobywając uznanie i aktywnie uczestnicząc w życiu artystycznym tych krajów. Utrzymywał kontakty z paryską ”Kulturą”, m.in. z Sławomirem Mrożkiem, Zbigniewem Herbertem czy Janem Lebensteinem. Po jego wyjeździe z Polski pracownia artysty na warszawskim Żoliborzu została zaplombowana, obrazy i inne prace artysty publicznie zniszczono. Artysta wystawiał swoje prace w Europie, między innymi w Paryżu, Dusseldorfie, Frankfurcie, Hadze oraz w USA.

Jak zapewnia deweloper, Żoliborz Artystyczny to osiedle nowoczesne i spójne architektoniczne, zaprojektowane jako kontynuacja głównych założeń przyświecających projektantom pozostałych części Żoliborza – jest to osiedle z przyjaznymi koloniami, pasażami, placami i ulicami. Dużo zieleni oraz niska, zabudowa (dwanaście 5-piętrowych budynków oraz 7-piętrowa dominanta), tworzą przyjazną przestrzeń integrującą mieszkańców i pozwalającą na odpoczynek.

Żoliborz Artystyczny wpisuje się również w historyczny trend nazewnictwa żoliborskiego i dołącza do Żoliborza Oficerskiego, Urzędniczego czy Dziennikarskiego. Patronami nowej przestrzeni publicznej będą zasłużeni dla kultury polskiej, znani i cenieni artyści, którzy związani byli z Żoliborzem: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Stanisław Dygat, Janusz Morgenstern, Jerzy Kawalerowicz, Zofia Nasierowska, Monika i Edward Piwowarscy, Jerzy Mierzejewski, Barbara Zbrożyna, Jerzy Ficowski, Hilary Krzysztofiak, Zygmunt Hübner. Żoliborz Artystyczny będzie promował Patronów osiedla oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, placów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane formy plastyczne, nawiązujące do twórczości wybranych artystów.

fot. mat. prasowe

Żoliborz Artystyczny - IX etap to kolonia Hilarego Krzysztofiaka.

W Budynkach K i L znajdą się 162 mieszkania, które mają zostać oddane do użytku w IV kwartale 2016 roku.


Wprowadzamy do sprzedaży kolejny etap osiedla Żoliborz Artystyczny. Inwestycja ta cieszy się dużym uznaniem wśród naszych Klientów. Dzięki unikalnej estetyce i przemyślanej koncepcji stała się jedyną w swoim rodzaju przestrzenią mieszkalną o artystycznych walorach. To miejsce sprzyja także chwilom relaksu. Osiedle niewątpliwie wyróżnia się na tle innych inwestycji powstających na terenie Warszawy, tworzy nowy i niebanalny fragment miasta. Nasza koncepcja kreowania przestrzeni jest doceniona przez wysokiej rangi ekspertów, o czym świadczy między innymi nominacja do Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP do Nagrody Roku 2014 dla budynku apartamentowego osiedla Żoliborz Artystyczny - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: