eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Żoliborz Artystyczny: kolonia Mierzejewskiego w sprzedaży

Żoliborz Artystyczny: kolonia Mierzejewskiego w sprzedaży

2014-10-03 13:14

Żoliborz Artystyczny: kolonia Mierzejewskiego w sprzedaży

Żoliborz Artystyczny © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Ruszyła sprzedaż mieszkań dostępnych w ramach kolonii Jerzego Mierzejewskiego czyli jednej z części osiedla Żoliborz Artystyczny. Zainteresowani mogą wybierać spośród 222 lokali o powierzchni od 32 do 114 metrów kwadratowych. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się w pierwszym kwartale 2016 roku.

Przeczytaj także: Dom Development buduje Osiedle Wilno II

Najmniejsze lokum w nowowprowadzanym etapie inwestycji to mieszkanie jednopokojowe (kawalerka) o wielkości 32,46 mkw. , największe natomiast zajmuje powierzchnię 114,55 mkw. i oferuje cztery pokoje. Ceny za mkw. kształtują się w granicach 7.630-9.960 zł. Miejsce postojowe w podziemnym garażu to koszt 32.000 zł (pojedyncze), 37.000 zł (pojedyncze ze schowkiem) lub 48.000 zł (rodzinne). Dostępne są również komórki lokatorskie w cenie 8.000 zł.

Nowy etap to już siódmy budynek z powstających na osiedlu, a jednocześnie trzecia realizowana kolonia Żoliborza Artystycznego. W czwartym kwartale bieżącego roku Dom Development przekaże mieszkańcom gotowe lokale w budynkach A, B, C i F. W drugiej połowie roku 2015 zasiedlane będą D i E. Docelowo w ośmiu koloniach składających się z 13 budynków znajdzie się 1.700 mieszkań.

fot. mat. prasowe

Żoliborz Artystyczny

Osiedle Żoliborz Artystyczny to inwestycja składająca się docelowo z ośmiu kolonii (składających się z kilku budynków), w których powstanie łącznie 13 budynków.


Dom Development prowadzi jednocześnie prace związane z organizacją przestrzeni komunikacyjnej Żoliborza Artystycznego. Gotowe są już ulice Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata oraz reprezentacyjny plac Czesława Niemena z fontanną, który stanowi wjazd i wyjazd z osiedla. Zadbano również o wygodę mieszkańców w otoczeniu osiedla – sąsiadująca z inwestycją ulica Powązkowska została przebudowana, dzięki czemu powstał szerszy chodnik oraz ścieżka rowerowa.

fot. mat. prasowe

Żoliborz Artystyczny mapa

Żoliborz Artystyczny będzie drugą inwestycją Dom Development sprzedawaną w oparciu o rachunek powierniczy prowadzony przez BRE BANK.


Inwestor zapewnia, że Żoliborz Artystyczny to nowoczesne i przemyślane architektonicznie osiedle. Każdy zakątek, nazwy ulic, a nawet kształty czy fasady budynków mają tu stanowić o unikatowym artystycznym koncepcie urbanistycznym. W projekcie osiedla szczególnie zadbano o roślinność, która ma kontynuować wieloletnią tradycję zielonego Żoliborza.

Patronem nowej kolonii jest malarz, Jerzy Mierzejewski, który realizował projekty sztuki użytkowej i dekoracyjnej. Wykładał rysunek i zagadnienia plastyki w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi; był dziekanem Wydziału Operatorskiego i Wydziału Reżyserii, a potem prorektorem tej uczelni. Jego twórczość nie mieści się w ramach żadnego znanego ugrupowania czy nurtu w sztuce powojennej. Był malarzem osobnym, odpornym na działanie mód i koniunktur. Twórczość Jerzego Mierzejewskiego zostanie przeniesiona do realizowanego budynku w postaci mozajek przedstawiających jego dzieła. Będą one zdobić wejścia do klatek schodowych.

fot. mat. prasowe

Jerzy Mierzejewski

Patronem oddanej do sprzedaży kolonii jest Jerzy Mierzejewski - malarz, którego twórczość nie wpisuje w ramy żadnego znanego ugrupowania czy nurtu w sztuce.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: