eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Dom Development buduje Osiedle Wilno II

Dom Development buduje Osiedle Wilno II

2013-10-31 13:20

Dom Development buduje Osiedle Wilno II

Osiedle Wilno - Wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Dom Development S.A., wiodący deweloper na polskim rynku, rozpoczął budowę oraz sprzedaż I fazy osiedla Wilno II, usytuowanego przy ul. Wiernej, w pobliżu ul. Zamkowej na warszawskim Targówku Elsnerowie, w bliskim sąsiedztwie Zacisza. Łącznie na całym osiedlu Wilno II zaplanowano 786 mieszkań, natomiast w nowo wprowadzonej I fazie znajdzie się ich 168. Planowane oddanie do użytku tej fazy to II kwartał 2015 r.

Przeczytaj także: Dom Development buduje Żoliborz Artystyczny

Łącznie na osiedlu Wilno powstanie około 2 500 mieszkań, z których zostało już wybudowanych ponad 600, natomiast w budowie znajdują się, łącznie z wprowadzoną I fazą osiedla Wilno II, 300 lokali. Do tej pory przekazano 449 mieszkań, w których mieszka już około 1000 osób.

Dom Development wybudował w ramach osiedla Wilno następujące inwestycje infrastrukturalne: przystanek kolejowy Warszawa Zacisze-Wilno, pierwszy odcinek ul. Wiernej, ulicę Zamkową, pierwszy odcinek ulicy Ponarskiej oraz pętlę autobusową, do której dojeżdża autobus linii 170. Do końca przyszłego roku zostanie także zrealizowany drugi odcinek ul. Wiernej. Łącznie Dom Development wybudował około 2 km nowych dróg miejskich. W ramach osiedla Wilno II powstaną w pierwszej kolejności ul. Montwiłłowska oraz drugi odcinek ul. Wiernej, natomiast w późniejszych etapach rozwoju osiedla ulice: Pohulanka oraz Rudnicka.

I faza osiedla Wilno II będzie czwartą inwestycją Dom Development sprzedawaną w oparciu o rachunek powierniczy, który dla tego projektu prowadzi Bank DnB NORD.

fot. mat. prasowe

Osiedle Wilno - Wizualizacja 2

Łącznie na osiedlu Wilno powstanie około 2 500 mieszkań, z których zostało już wybudowanych ponad 600, natomiast w budowie znajdują się, łącznie z wprowadzoną I fazą osiedla Wilno II, 300 lokali.


Osiedle Wilno to wyjątkowa i kameralna inwestycja, z 3-piętrowymi, nowoczesnymi budynkami. W obecnie wprowadzonej do sprzedaży I fazie osiedla Wilno II, powstanie 168 mieszkań w popularnych i praktycznych rozkładach. Najmniejsze mieszkanie to mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 31,07 m2, natomiast największe to czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 88,7 m2. Przedział cenowy mieszkań będzie kształtował się od 6 000 do 7 200 zł/m2.

Pod obecnym etapem inwestycji znajdzie się 1-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej w sumie 185 miejsc garażowych: 172 miejsca w cenie 29 800 zł oraz 13 miejsc ze schowkami w cenie 35 000 zł. Dodatkowo zaplanowano ogółem 16 komórek i schowków lokatorskich w cenie 12 000 zł.

fot. mat. prasowe

Osiedle Wilno - Wizualizacja 3

Pod obecnym etapem inwestycji znajdzie się 1-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej w sumie 185 miejsc garażowych


W I fazie osiedla Wilno II powstanie 15 lokali usługowych o powierzchni od 41 do 97m2, w cenie 9435 zł/m2 brutto.

Autorem projektu osiedla Wilno jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

ROZWÓJ OSIEDLA WILNO TO ROZWÓJ INFRASTUKTURY MIEJSKIEJ

Dom Development, budując osiedle Wilno i współtworząc obraz dzisiejszego Targówka Elsnerowa, rozwija również infrastrukturę miejską, z której korzystają wszyscy mieszkańcy Warszawy.

fot. mat. prasowe

Osiedle Wilno - Plan sytuacyjny

Dom Development, budując osiedle Wilno i współtworząc obraz dzisiejszego Targówka Elsnerowa, rozwija również infrastrukturę miejską, z której korzystają wszyscy mieszkańcy Warszawy.


PRZYSTANEK KOLEJOWY WARSZAWA ZACISZE-WILNO

Spółka zbudowała przystanek kolejowy Warszawa Zacisze-Wilno, który został w czerwcu oficjalnie przekazany Polskim Liniom Kolejowym, a zgodnie z decyzją Rady Warszawy, znalazł się on w pierwszej strefie biletowej. Koszt budowy przystanku Warszawa Zacisze-Wilno wyniósł około 6,5 mln zł netto i został całkowicie poniesiony przez Dom Development. Zakończona inwestycja jest jednym z pierwszych w Polsce przypadków finansowania przez firmę prywatną budowy przystanku kolejowego przy swojej inwestycji mieszkaniowej. Przystanek został w czerwcu włączony do regularnego rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich.

ULICA WIERNA

Dom Development zbudował również pierwszy odcinek ulicy Wiernej, która łączy przystanek kolejowy Warszawa Zacisze-Wilno z samym sercem osiedla Wilno – Placem Ostrej Bramy, którym obecnie odbywa się ruch miejski, również autobusowy.

PĘTLA AUTOBUSOWA

Przy przystanku kolejowym Warszawa Zacisze-Wilno, Dom Development zbudował pętlę autobusową, która została pozytywnie zaopiniowana przez ZTM i obecnie autobusy linii nr 170 dowożą do niej mieszkańców Elsnerowa.

fot. mat. prasowe

Osiedle Wilno - Wizualizacja 4

Spółka zbudowała przystanek kolejowy Warszawa Zacisze-Wilno, który został w czerwcu oficjalnie przekazany Polskim Liniom Kolejowym.


 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: