eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Cybernetyki 17 - czwarty etap w sprzedaży

Osiedle Cybernetyki 17 - czwarty etap w sprzedaży

2018-04-04 12:27

Osiedle Cybernetyki 17 - czwarty etap w sprzedaży

Osiedle Cybernetyki 17 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Dom Development S.A. ruszył ze sprzedażą czwartego etapu budowanego na Mokotowie Osiedla Cybernetyki 17. Docelowo w ramach osiedla ma powstać 633 nowych lokali. Do oferty trafiły właśnie dwa kolejne 6- i 7-piętrowe budynki, a w nich 240 mieszkań wyposażonych w balkon, loggię lub taras. Projekt powstał w pracowni HRA Architekci. Plany dewelopera zakładają, że ten etap inwestycji zakończy się w III kwartale nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Dom Development buduje Osiedle Cybernetyki 17

Osiedle Cybernetyki 17 powstaje na warszawskim Mokotowie, w dobrze skomunikowanej części stolicy i docelowo ma składać się z 6 budynków z 633 lokalami. W czwartym etapie powstaną dwa budynki, 6- i 7-piętrowy, a w nich 240 mieszkań o powierzchniach od 33 mkw. do 119 mkw. Każdy z lokali posiadać będzie loggię, balkon lub taras. Ceny rozpoczynają się od 7 850 zł, a ich górny pułap to 10 350 zł.

W podziemiach budynków zaprojektowano hale garażowe z 241 miejscami parkingowymi w cenie od 24 000 zł do 56 000 zł. Na chętnych czekają również 22 komórki lokatorskie.

NOWOCZESNA PRZESTRZEŃ NA WARSZAWSKIM MOKOTOWIE


Wyróżnikiem Osiedla Cybernetyki 17 ma być architektura, którą utrzymano w jasnych barwach oraz elementy artystyczne. Na ogólnodostępnym placu powitalnym osiedla powstanie instalacja „Liczydło” (jap. Soroban), której twórcami są Jan Mioduszewski „Fabryka Mebli” i Marta Paulat. Miejsce to ma sprzyjać spotkaniom sąsiedzkim oraz stworzyć oś widokową, zapraszającą do środka osiedla.
Wejścia do wnętrz klatek schodowych będą zdobić natomiast cybernetyczne wzory.

Deweloper zapewnia, że zadbał również o części wspólne budynków. W strefie wejściowej, przestronnych hallach i klatkach schodowych wykorzystano wysokiej jakości materiały, a oryginalne posadzki tworzą charakterystyczny wzór „cyberpikseli”. To wszystko uwydatnia małą architekturę osiedla, wpisującą się w otaczającą przestrzeń. Wewnątrz, w zamkniętych częściach osiedla powstaną rekreacyjne dziedzińce o zróżnicowanej rzeźbie terenu i bogatej szacie roślinnej oraz funkcjonalny plac zabaw dla najmłodszych.

fot. mat. prasowe

Osiedle Cybernetyki 17 - liczydło

Twórcami kompozycji są Jan Mioduszewski „Fabryka Mebli” i Marta Paulat


Na życzenie klientów Dział Aranżacji Wnętrz w Dom Development przewidział wiele programów wykończeniowych dla wariantu mieszkań „pod klucz”.

SZTUKA WEWNĄTRZ OSIEDLA


Główną atrakcją placu powitalnego, zlokalizowanego przy ulicy Cybernetyki 17 będzie niezwykła instalacja artystyczna zatytułowana „Soroban/Liczydło” – odniesienie się ona do koncepcji współczesnej cybernetyki.

Forma instalacji nawiązuje do tytułowego japońskiego liczydła, kodu ASCII oraz dziurek perforowanej taśmy - nośnika informacji. Twórcami kompozycji są uznani artyści i performerzy – Jan Mioduszewski „Fabryka Mebli” i Marta Paulat.

W swoim dziele twórcy pragną uzyskać efekt dziurkowania przestrzeni, używając świetlistych białych kul i matowych czarnych. Przestrzenna forma będzie „perforować” przestrzeń placu i zwracać na siebie uwagę.

LOKALIZACJA


Osiedle Cybernetyki 17 zlokalizowane jest w prestiżowej części Mokotowa, w pobliżu największego centrum biznesowego Warszawy. W bezpośredniej okolicy inwestycji znajduje się świetnie zagospodarowana infrastruktura usługowo – handlowa, m.in. Galeria Mokotów, ale i liczne restauracje, kluby fitness, parki, tereny zielone i ścieżki rowerowe oraz słynny Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Mokotów to także dzielnica z największą ofertą edukacyjną w mieście oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną. Mieszkańcy osiedla będą mieli do swojej dyspozycji linie autobusowe, tramwajowe oraz kolejowe (Stacja Warszawa Służewiec). Dobre połączenia komunikacyjne pozwolą także na szybkie dotarcie do stacji metra Wilanowska oraz do ścisłego centrum miasta. Szybko i sprawnie można dojechać stąd także do pobliskiego Lotniska Chopina oraz przedostać się do autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S79.

fot. mat. prasowe

Osiedle Cybernetyki 17 - plac zabaw

Najmłodsi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji plac zabaw


Osiedle Cybernetyki 17 powstaje na warszawskim Mokotowie, jednej z najbardziej lubianych i prestiżowych dzielnic stolicy. Poza atrakcyjną lokalizacją, inwestycję wyróżniać będzie ciekawa, nowoczesna architektura i współczesne prace artystyczne nawiązujące do miejskiego otoczenia. Kładziemy szczególny nacisk na estetykę i design tworzonych osiedli, które nadają naszym inwestycjom niepowtarzalny styl - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: