eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Dom Development buduje Osiedle Cybernetyki 17

Dom Development buduje Osiedle Cybernetyki 17

2017-03-06 13:16

Dom Development buduje Osiedle Cybernetyki 17

Osiedle Cybernetyki 17 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na warszawskim Mokotowie powstaje kolejna pokaźna inwestycja Dom Development S.A. - Osiedle Cybernetyki 17. Deweloper właśnie rozpoczął sprzedaż lokali, które powstaną w I etapie realizacji. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 146 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Każde z nich będzie wyposażone w loggię, balkon lub taras, a w przypadku mieszkań na parterze - w przydomowy ogródek. Planowane zakończenie prac to ostatni kwartał nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Osiedle Cybernetyki 17 - czwarty etap w sprzedaży

Docelowe Osiedle Cybernetyki 17 tworzyć będzie 6 budynków wielorodzinnych z 633 lokalami, utrzymanych w jasnej, stonowanej kolorystyce i wykończonych szlachetnymi materiałami. Projekt I etapu inwestycji powstał w pracowni HRA.

W pierwszej fazie projektu powstanie 145 mieszkań, od kompaktowych lokali o powierzchni 31 mkw. po przestronne M-5, których metraż sięgać będzie nawet 128,5 mkw. Każde z nich będzie miało loggię, balkon lub taras, a mieszkańcy parterów otrzymają w cenie mieszkania przydomowe ogródki. Dom Development przewidział również powstanie jednego lokalu usługowego.

Ceny rozpoczynają się od 7 250, a górny pułap to 9 450 zł. Pod budynkiem zaplanowano jednopoziomowy, chroniony całą dobę, garaż ze 153 miejscami parkingowymi w cenie 34 000 zł. Przyszli mieszkańcy będą mogli zakupić również jedną z 20 komórek lokatorskich w cenie 13 000 zł oraz 15 000 zł.

NOWOCZESNY PROJEKT – TECHNOLOGIE, FUNKCJONALNOŚĆ I SZTUKA


Osiedle Cybernetyki 17 ma wyróżniać się nowoczesną architekturą, utrzymaną w jasnych i stonowanych barwach wpisując się w trendy współczesnej urbanistyki. Założeniem projektu Dom Development jest funkcjonalność, której służy technologia, a urbanistykę i architekturę osiedla dopełnią elementy plastyczne. Na placu powitalnym zlokalizowanym w następnych etapach przy ulicy Cybernetyki stanie instalacja artystyczna zaprojektowana przez parę artystów młodego pokolenia. Jej tytuł to „Liczydło” (jap. Soroban). Miejsce to zaoferuje ogólnodostępną przestrzeń do spotkań i odpoczynku – tworząc oś widokową zapraszającą do środka osiedla.

fot. mat. prasowe

Osiedle Cybernetyki 17 - wizualizacja

Wewnątrz, w zamkniętych częściach osiedla znajdą się rekreacyjne dziedzińce i plac zabaw dla dzieci.


Instalacja Artystyczna


Soroban/Liczydło Jana Mioduszewskiego i Marty Paulat to nawiązanie do dwóch ważnych dla współczesnej cybernetyki koncepcji: tytułowego liczydła (soroban w języku japońskim znaczy liczydło) oraz kodu ASCII – podstawowego formatu zapisu języka w kodzie zrozumiałym dla komputerów.

Punktem wyjścia była taśma perforowana, która służyła jako sposób wprowadzania informacji do komputerów z czasów kiedy wytyczana była ulica Cybernetyki. Długie papierowe wstęgi, były dziurkowane w odpowiednich miejscach co przekładało się na kod binarny.

W pracy Soroban/Liczydło artyści, chcą uzyskać efekt dziurkowania przestrzeni zarówno przy użyciu świetlistych kul białych jak i matowych kul czarnych. Przestrzenna forma będzie „perforować” przestrzeń placu i zwracać na siebie uwagę.

Praca Soroban/Liczydło, ma tę cechę że jest łatwo rozpoznawalnym i identyfikowalnym obiektem, czyniąc z placu przy ul. Cybernetyki 17 najbardziej rozpoznawalny punkt w okolicy ubogiej w małą architekturę czy też pomniki.

Kontynuując artystyczne założenia osiedla z dbałością zaprojektowano także części wspólne wewnątrz budynków. W strefie wejściowej, przestronnych hallach i klatkach schodowych wykorzystano najlepsze materiały, elegancja łączy się z nowoczesnością, a posadzki tworzą charakterystyczny wzór „cyberpikseli”.

Wewnątrz, w zamkniętych częściach osiedla znajdą się rekreacyjne dziedzińce i plac zabaw dla dzieci. Całości dopełnią elementy plastyczne, grafika posadzek i ciekawe formy małej architektury wtapiające się w przestrzeń codzienną osiedla.

Na życzenie klientów Dział Aranżacji Wnętrz w Dom Development zajmie się wykończeniem mieszkania „pod klucz”, a wcześniej doradzi w wyborze odpowiedniej aranżacji mieszkania na bazie kilkuset wariantów materiałowych i kolorystycznych oraz bogatej oferty wyposażenia kuchennego i łazienkowego.

LOKALIZACJA OSIEDLA CYBERNETYKI 17


Osiedle Cybernetyki 17 zlokalizowane jest na warszawskim Mokotowie, w pobliżu największego centrum biznesowego stolicy. W bezpośredniej okolicy inwestycji znajduje się jedna z najbardziej znanych w stolicy galerii handlowych - Galeria Mokotów, ale także restauracje, kluby fitness, parki, tereny zielone i ścieżki rowerowe oraz Tor Wyścigów Konnych. Mokotów to także dzielnica z największą ofertą edukacyjną w mieście oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną. Tuż obok inwestycji znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, niedaleko jest do stacji metra Wilanowska i Służew oraz do przystanku Szybkich Kolei Miejskich. Szybko i sprawnie można dojechać stąd do Centrum, na Lotnisko Chopina oraz autostradę A2.
Mamy nadzieję, że nowoczesne Osiedle Cybernetyki 17 spełni potrzeby osób dynamicznych i wymagających. Inwestycja powstanie na Mokotowie, jednej z najbardziej lubianych i prestiżowych dzielnic stolicy. Bliskość największego centrum biznesowego, a także terenów rekreacyjnych czy flagowej galerii handlowej Mokotowa wpisuje się w nowoczesny design inwestycji podążający za współczesnymi trendami urbanistycznymi. W pobliżu osiedla znajduje się doskonale rozbudowana infrastruktura komunikacyjna. Dom Development od lat stawia na artystów, dlatego i w tym wypadku postanowiliśmy, że ich dzieła udekorują przestrzeń wspólną osiedla. Na nowo projektowanym placu powitalnym zlokalizowanym przy ulicy Cybernetyki stanie instalacja artystyczna - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: