eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Forma. Nowa oferta Dom Development

Osiedle Forma. Nowa oferta Dom Development

2017-07-01 00:55

Osiedle Forma. Nowa oferta Dom Development

Osiedle Forma - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Na warszawskiej Pradze Południe powstaje kolejna pokaźna inwestycja Dom Development S.A. - Osiedle Forma. Deweloper właśnie rozpoczął sprzedaż lokali, które powstaną w II etapie realizacji. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 192 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Każde z nich będzie wyposażone w loggię, balkon lub taras, a w przypadku mieszkań na parterze - w przydomowy ogródek.

Przeczytaj także: Osiedle Forma: kolejne 210 mieszkań na Pradze

Osiedle Forma wznosi się na terenie Pragi Południe, a jego drugi etap - przy ulicy Motorowej 4. W tej fazie inwestycji zaplanowano powstanie dwóch budynków, w tym 17-piętrowej dominanty oraz kaskadowego obiektu o 6 i 8 piętrach. Docelowo na osiedlu zaplanowano blisko 510 lokali, a w drugim etapie powstanie ich 199, w tym 192 mieszkania o powierzchniach od 30 do 86 mkw. oraz 7 lokali usługowych.

Każde z mieszkań będzie posiadać loggię, taras lub balkon, a mieszkańcy parterów - dostęp do przydomowych ogródków. Z okien i balkonów usytuowanych na wyższych pietrach będzie można podziwiać widok na pobliskie tereny zielone oraz centrum stolicy, a niższe kondygnacje to z kolei komfort obcowania z ciszą i zielenią Przyczółka Grochowskiego.

Ceny za mkw. kształtują się od 6 990 zł do 9 590 zł. Dla mieszkańców drugiego etapu Osiedla Forma przewidziano łącznie 194 miejsca w garażu podziemnym. Cena miejsca standardowego to 33 000 zł, a miejsca ze schowkiem to 42 000 zł. W ofercie znajdują się także komórki lokatorskie w cenie od 12 000 zł. W parterze budynków od ulicy Ostrobramskiej i Motorowej zaplanowano lokale użytkowe. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw dla najmłodszych lokatorów, teren rekreacyjny, a w jego centralnej części oczko wodne wraz z rzeźbą.

Osiedle Forma rozwija ideę łączenia architektury ze sztuką. Na osiedlu, przy oczku wodnym powstanie charakterystyczna rzeźba przypominająca koniczynę, która stanowić będzie element artystyczny i główny wyróżnik pieczołowicie zaprojektowanych części wspólnych osiedla. Place, fontanna, osie i otwarcia widokowe osiedla będą mieć niepowtarzalny i funkcjonalny charakter, a mała architektura pozostanie w zgodzie z aktualnymi trendami w designie. Przy ulicy Ostrobramskiej powstanie plac powitalny, zapraszający do wnętrza osiedla. Do dyspozycji mieszkańców będzie również zaprojektowana na osiedlu wspólna zielona przestrzeń zaaranżowana wokół charakterystycznej rzeźby, z placem zabaw, drzewami i formami artystycznymi oraz kompozycją wodną.

fot. mat. prasowe

Osiedle Forma - wizualizacja

Docelowo na osiedlu zaplanowano blisko 510 lokali.


Inwestycja Dom Development zlokalizowana będzie w odległości jedynie 15 minut od ścisłego centrum Warszawy. Praga Południe to dynamicznie rozwijająca się część stolicy z atrakcyjnymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, licznymi ścieżkami rowerowymi oraz prestiżową Saską Kępą.

Na życzenie klientów Dział Aranżacji Wnętrz w Dom Development zajmie się wykończeniem mieszkania „pod klucz”, a wcześniej doradzi w wyborze odpowiedniej aranżacji mieszkania na bazie kilkuset wariantów materiałowych i kolorystycznych oraz bogatej oferty wyposażenia kuchennego i łazienkowego.

Za projekt II etapu odpowiada HRA Architekci, a generalnym wykonawcą jest Unibep. Termin planowanego przekazania gotowych lokali to IV kwartał 2018 roku.

OTOCZENIE OSIEDLA FORMA


W bliskim i dalszym sąsiedztwie realizowanej inwestycji Forma znajdują się liczne parki, m.in.: stary Park Skaryszewski, Park nad Balatonem, Park Znicza czy Bulwar Stanisława Augusta. To także miejsce naturalnych akwenów wodnych (Kanał Wystawowy-Skaryszewski, Kanał Gocławski) i jezior, m.in.: położone w najbliższym sąsiedztwie malownicze Jezioro Gocławskie czy rekreacyjne Jezioro Balaton. Osiedle połączone będzie z całą Warszawą wygodną siecią komunikacji miejskiej – buspas pozwala na dojazd w ciągu 10 minut do Metra Politechnika. Powstająca pobliska linia tramwajowa łącząca Gocław z Aleją Stanów Zjednoczonych oraz planowana w sąsiedztwie III linia metra jeszcze bardziej usprawnią i ułatwią komunikację. W pobliżu znajdują się także galerie handlowe (CH Promenada, CH King Cross, CH Gocław, Leroy Merlin). W zasięgu ręki znajdują się liczne przedszkola i szkoły, ośrodki sportowe oraz obiekty kultury – teatry (Teatr Powszechny, Studio Teatralne KO ŁO), kina, nowoczesne centra kultury czy nowopowstająca siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia.
Osiedle Forma charakteryzuje nowoczesny design i funkcjonalność. Ta inwestycja to kolejny dobry przykład rozwiązań, które stosujemy w naszych projektach. Dbamy o jakość i estetykę inwestycji. W tym celu stworzyliśmy niebanalną część wspólną osiedla, której charakteru dodają elementy sztuki. Dodatkowym atutem Osiedla Forma jest jego lokalizacja w pobliżu parków i akwenów wodnych oraz dostęp do rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej - mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: